V souboji omlazených kádrů úspěšnější Slezan, rozhodla jediná trefa

09.08.2011, Adam Bagar

V prvním přátelském měření sil přivítal RT TORAX Poruba 2011 hráče Opavy. Oba celky nastoupily s velmi mladými sestavami. Dlouhou dobu, vlastně až do úvodu třetí části, hráli prim gólmani a diváci tak do té doby viděli bezgólovou partii. Vše změnil až ve 45. minutě opavský obránce Martin Faksa. Poruba se poté ještě snažila něco s výsledkem udělat, ale v závěru ji jakoby scházely síly a Slezan si tak odvezl cenné a zasloužené fotbalové vítězství 0:1. Další utkání sehraje RT TORAX 2011 již ve čtvrtek, kdy přivítá opět od 18:00 hokejisty Orlové.

2. liga - přípravné zápasy - 1.kolo út 9.8.18:00
Hokejový klub Opava
0:1(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 45. Faksa (Vrábel, Vlašánek). Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 479. Průběh utkání: 0:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 35. Rudl) - Vajda D., Vnenk, Šindelář, Piskura, Ferenc, Mládenka, Poláček - Řezáč, Badžo, Chaloupka - Galgonek, Hrubý, Kalina - Vajda R., Ďurica, Zuber - Motyka, Kopáč.
Hokejový klub Opava: Panec - Kukol, Mosler, Kysela, Vrábel, Faksa, Bednárek, Tichý - Weiss, Kříž, Vítek, Vlašánek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa, Baďura, Kocián.

Hned v úvodu prvního přípravného mače nové sezóny se oba omlazené kádry dostaly do solidních šancí. Na jedné straně nevyužil množství prostoru a poloodkryté Gleichovy klece Wolf, na druhé zase gólově nepřetavil své šance aktivní Zuber. V dalších minutách se hrálo velmi dlouho bez přerušení a oba celky se předháněly v aktivitě, jenže další brankové příležitosti ne a ne přijít.

Hokejovější byl přece jen Slezan, Michal Gleich však působil velmi jistým dojmem. Za svou aktivitu si hosté vynutili také přesilovou hru. V ní si nevypracovali žádnou šanci a na úvodní trefu se tak stále čekalo. To se nezměnilo ani po velké šanci Vítka, po jehož střele se zastavil kus černé pryže až těsně před brankovou čarou.

Také ve druhé periodě bylo na první pohled zřejmé, že jde o první přípravný duel sezóny. RT TORAX přece jen srovnal krok a vypracoval si šanci přesilové hry, která se poté změnila dokonce na dvojnásobnou. Kalina v ní mohl poslat domácí do vedení. Minul jen těsně pravou tyč Pancovy svatyně. Rychlý přístup Slezanu nesvědčil a domácí o sobě dali vědět také v oslabení únikem Řezáče a Piskury proti jedinému obránci.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Potlesk tribun si následně vysloužila šikovná akce Poruby. Kotouč šel po trase Badžo – Kopáč – Vajda, poslední jmenovaný svou tečí těsně přestřelil branku. K radosti jednoho či druhého celku nepřispívala ani častá vyloučení. Slušně zaplněná porubská hala tak ani po čtyřiceti minutách hry branku neviděla.

Do poslední části nastoupil Slezan opět aktivně a brzy se dočkal odměny v podobě vedoucí trefy. Vrábelovu střelu ještě stačil Rudl zneškodnit, ale na pořádnou pumelici z hole Martina Faksy již byl krátký. Opavští ožili a o chvíli později si zahráli dlouhou přesilovku pět na tři. V ní pořádně obstřelovali domácí klec, ale druhé branky se nedočkali.

RT TORAX toužil po vyrovnání. Velmi blízko k němu měli Hrubý, jenž trefil jen dobře chytajícího Pance, a poté i Kopáč a Chaloupka. V závěru již nezbyly síly na pořádný tlak a Opavští si tudíž odvezli z Poruby po fotbalovém výsledku cenné jednobrankové vítězství.

V pozápasových nájezdech byla rovněž úspěšnější Opava. Za domácí uspěli Mario Kalina a Jaroslav Kopáč, za hosty pak nájezdy proměnili Radek Vlašánek, Jaromír Bednárek a Petr Chalupa.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Do utkání jsme vstoupili ustrašeně, což bylo vidět i na počtu střel v první třetině. Musím pochválit oba gólmany. Od poloviny zápasu jsme srovnali hru. Zjistili jsme, že pod tlakem nám nefungují opěrné body, chtěli jsme hrát v útočném pásmu agresivně, ale to nám také chybělo. Opava byla chytřejší a v osobních soubojích silnější. Proti Orlové již nastoupí sestava starších a zkušenějších hráčů.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Sehráli jsme první utkání v sezóně, takže zpočátku byla hra taková neurovnaná. S postupem času se to zkvalitnilo a kluci se dostávali do nějakých šancí, se kterými však měli lépe naložit a proměnit je. Myslím si, že třetí třetina již byla solidní a měla tempo. Byl to typický první zápas sezóny.