Slezané na porubském ledě zvítězili i podruhé v sezóně

20.01.2013, Gabriela Juříková

Než padla první branka, zahrály si oba týmy po dvou přesilovkách. A jen co vypršel RT TORAXu druhý trest, skóroval za Slezany Fedor. Druhá třetina byla na vyloučené ještě bohatší a domácí si zahráli i přesilovku čtyř proti třem. Přesto nedokázali vyrovnat. Naopak. Kosina po ubráněném oslabení zvýšil vedení Opavy na 2:0. Třetí třetina byla už klidnější. Jan Bernát ve spolupráci s Malátem v padesáté minutě snížil. A v posledních čtyřiceti vteřinách hráli domácí přesilovku, navíc bez gólmana, ale Opava dotáhla zápas do vítězného konce a domácí museli skousnout čtvrtou porážku v řadě. V dalším kole navíc zajíždí na led lídra soutěže – Třince.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 25.kolo ne 20.1.10:00
Hokejový klub Opava
1:2(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Bernát (Malát) – 13. Fedor (Kosina, Hendrych), 39. Kosina. Rozhodčí: Lotko – Cirkl, Chamrád. Vyloučení: 6:7, navíc Dlouhý (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Daňa – Krupa, Pažický, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Dlouhý, Bijota – Bialoň, Csabala, Novák – Malát, Stach, Konečný – Veselý, Bernát, Holub – Žídek.
Hokejový klub Opava: Huzlík – Cibulka, Černý, Dreljuš, Klement, Olšr, Štěpánek – Borunský, Nardelli, Rousek, Fedor, Langer, Hendrych, Kosina, Cygal, Dorner.