Zpět na vítězné vlně: Poruba porazila Prostějov a drží první příčku

26.10.2022, Pavlína Vítková

Poruba v 16. kole Chance ligy hostila soupeře z Prostějova. A i když úvod zápasu příliš dramat nepřinesl, od druhé části se na ostravském ledě odehrávala napínavá bitva.

CHANCE LIGA - 16.kolo st 26.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(0:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Šlahař, 35. Klimíček (Gřeš, Šoustal), 52. Šoustal (Berisha), 53. Urbanec (Berisha, Střondala) – 34. Burian, 39. Burian (Jáchym), 58. Vlach (Jáchym, Poledna). Rozhodčí: Cabák, Kučera – Skopal, Komínek. Vyloučení: 4:1, navíc Lemcke (POR) a Malák (PRO) 5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1183. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Dluhoš, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Christov, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Vildumetz, Hudeček, Karafiát.
LHK Jestřábi Prostějov: Brízgala – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Pěnčík, Poledna – Burian, Jáchym, Jiránek – Hašek, Vlach, Jansa – Kysela, Venkrbec, Maruna – Kotásek, Přibyl.

Úvodní třetina na pohledné akce příliš bohatá nebyla. Na straně Jestřábů to zkoušeli Jáchym, Burian či Jansa, vyloženě gólové střely z toho ovšem nebyly. Bláha byl navíc v porubské bráně ostražitý a vše zlikvidoval. Za RT TORAX se do ofenzivy hnali například Lemcke a Pšurný, ani jejich rány ale do vytouženého cíle nedoputovaly. Při odchodu do kabin tedy platil stav 0:0.

Prostřední část začala lépe pro Porubu. V čase 24:47 Jakub Šlahař zamířil pod Brízgalovu vyrážečku a otevřel tak skóre zápasu. Ostravané poté působili nabuzeným dojmem, další nadějné šance si vypracovali Karafiát a Toman, gól z toho ovšem nebyl. A tak se do útoku vydali i hosté. A ve čtyřiatřicáté minutě srovnali na 1:1. Autorem prostějovské branky byl zkušený Vilém Burian. Tento stav ale příliš dlouho neplatil. O necelou minutu později vypálil z mezikruží Jiří Klimíček a vrátil radost na domácí střídačku. Tedy alespoň na chvilku. V čase 38:22 se totiž opět ke kotouči dostal Vilém Burian a podruhé vyrovnal průběh utkání. Na konci periody pak došlo ještě na bitku. Do kabin tedy hráči odcházeli plni vášní.

Na začátku třetí třetiny si Tomáš Gřeš vykoledoval trest za krosček. Porubané ale oslabení zvládli bez problémů, ba naopak málem přidali třetí branku, a to zásluhou Tomáše Šoustala. Následně na trestnou lavici zamířil Aaron Berisha, Prostějov se tedy mohl usadit před Bláhou. Nic zajímavého ale nepředvedl. Za to Berisha po návratu na led zamířil rovnou do ofenzivy, nahrávkou našel Tomáše Šoustala a bylo to 3:2. To ovšem Porubě očividně nestačilo. Zhruba po minutě se RT TORAX Arena rozjásala znovu. Tentokrát díky přesné trefě kapitána Patrika Urbance. Jestřábi ale ještě zabojovali. Na rozdíl jedné branky snížil Roman Vlach. To už nicméně bylo málo. Poruba tedy zapisuje další výhru a drží první místo v ligové tabulce.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že to bylo zajímavé utkání. V první třetině nám moc nešly nohy. Sehráli jsme totiž docela těžký zápas ve Vsetíně a navíc jsme tam inkasovali psychologicky spornou branku, takže to trochu zanechalo na týmu stopy. V druhé části jsme se ale zvedli a dostali jsme se do gólových situacích. Musím ale ocenit Prostějov, jeho první dvě pětky byly ve velkém tempu a měly i trochu navrch. My jsme ale za tím vítězstvím šli víc a po zásluze bereme tři body.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Prožíváme těžké období, jelikož máme zraněné hráče. Neměli jsme energii a chyběl nám všude ten krůček navíc. Nedostali jsme se k naší hře a jsme rádi, že jsme v utkání zůstali až do konce. To nám ale i tak k žádnému bodu nepomohlo. Přes to vše jsem na tým na druhou stranu pyšný, jelikož vím, co kluci museli absolvovat a věřím, že v dalším utkání se vrátíme na vítěznou vlnu.