Jestřábí klec vypleněna! Porubští po úspěšném obratu vezou z Prostějova vítězství

12.08.2021, David Kubatík

První přípravný zápas hraný na venkovním hřišti už mají porubští hokejisté za sebou. A nutno říci, že byl nakonec vítězný. Jestřábi se sice ujali vedení jako první, Ostravané ale dokázali na tento gól do necelé půlminuty odpovědět a nakonec ve druhé třetině zápas také otočit ve svůj prospěch. O zásahy svěřenců Jiřího Šejby a Davida Moravce se zasloužili Tomáš Gřeš s Jakubem Husou.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 12.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Jiránek (Jáchym, Mrázek) – 13. Gřeš (Hotěk, Houdek), 23. Husa (Bitten). Rozhodčí: Kašík, Řehulka – Skokáne, Pavel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Altrichter – Husák, Hohl, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Vala – Jelínek, Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Rudovský – Jiránek, Babka, Švec – Podlaha, Koblížek, Dubský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs - Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek - Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Bitten, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Gřeš, Hotěk, Kanko – Brodek.

Domácí Jestřábi zápas začali o něco aktivněji. Ani Jiránek, ani následně Kloz s Novákem své velké šance ale ve vedoucí gól neproměnili. Povedlo se to až ve třinácté minutě, při přesilovce čtyř proti třem, Tomáši Jiránkovi, kterému se těsně před Muštukovsem podařilo tečovat ránu od modré z hole exporubského Tomáše Jáchyma. Domácí se ale z vedení radovali pouhých šestadvacet vteřin. Potom se totiž svižnou střelou zprava prosadil Tomáš Gřeš, který stav tohoto utkání vyrovnal. Oba týmy si pak do konce první dvacetiminutovky vyměnily několik střeleckých pokusů, z nichž už ale žádný k dalším brankám nevedl. První část tak skončila smírně.

Porubským borcům stačilo pouze dvě a půl minuty z druhé části, aby na prostějovském ledě dokonali obrat. Podařilo se to mladému Jakubu Husovi, který ranou zblízka Martina Altrichtera překonal podruhé. Domácí mohli odpovědět okolo třicáté minuty, ani jednu ze tří větších šancí ale nevyužili. A protože následně Jestřábi nevyužili ani svou, již čtvrtou, přesilovou hru, odešly oba týmy na druhou přestávku za těsného vedení týmu z Ostravy.

Domácí hráči měli hned zkraje třetí části výhodu přesilovky, ve které ovšem nevymysleli vůbec nic. Ve čtyřicáté sedmé minutě byl blízko zvýšení náskoku Guman, který ale pálil pouze do Altrichterovy levé tyče. Prostějovští pak doslova zahodili další přesilovku, a tak tento zápas pomalu spěl k vítězství hostujících barev. Oba celky si ještě v posledních minutách vybraly oddechový čas a Hanáci to zkusili se šesti hráči v poli, ani to už však k možnému prodloužení tohoto mače nevedlo.

No a jelikož se jednalo o přípravu, střihly si oba celky ještě cvičné prodloužení. To ukončil v čase 61:13 domácí Petr Mrázek. A aby toho nebylo málo, dali si hráči ještě pět sérií nájezdů. Ty nakonec skončily „remízou“, když se za domácí trefil znovu Petr Mrázek a za hosty Samuel Bitten.

Porubská příprava bude pokračovat příští úterý 17. srpna, kdy své síly změří na ledě Zvolena s tamním celkem slovenské extraligy.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Pro nás to byla kvalitní příprava, jelikož jsme tento týden hráli s týmy, kteří by měly být na špici. Dneska jsme hodně hořeli v koncovce. Těch šancí, kdy jsme mohli ten zápas nalomil na naši stranu bylo dost. Ovlivnilo to proměňování šancí, také jsme neměli v nějakým momentech takový pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a nezacházeli jsme tak rychle s kotoučem. To všechno rozhodlo, že jsme dnes prohráli a musíme na tom pracovat. Navíc ještě jedna, ž neudržíme vedení. Zároveň vidíme i ty dobré věci. Bereme výsledek, soupeř byl dneska prostě lepší. My jsme nedali gól 5 na 5, a proto jsme prohráli.“

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): V dnešním utkání šlo vidět, že jsme hodně trénovali. Zprvu jsme moc nebruslili, soupeř za námi chodil velice rychle a měli jsme s tím problémy. Následně jsme se z toho dostali, ale zase nás potom zabrzdila vyloučení. V té době šlo vidět, že tým na tom nebyl tak kondičně dobře, abychom si mohli dovolit otevřený hokej. Snažili jsme se to hrát takticky, jenže tyhle věci jsme ještě na tréninku nedělali a bylo vidět, že to bylo takové nesourodé. Jinak je to upracované vítězství a v podstatě jsme hráli pěkný hokej.