Zavadil znovu vynuloval jestřábí letku, junioři zlomili Prostějovu vaz ve druhé třetině

20.11.2016, René Chyla

Poslední dvě třetiny byly oproti té první jako den a noc. Prostějovští Jestřábi od úvodního buly domácí výběr jasně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy svou převahu přetaví ve vedoucí gól. Jan Zavadil ale znovu před náletem Jestřábů znovu zavřel klec a díky němu držela Bahníkova parta po první třetině bezbrankový stav. Následně ale přišel zlom, Porubští zbytek zápasu jasně ovládli, a když ve 30. minutě zamířil přesně Ondřej Veselý, radost na ostravské straně byla nepopsatelná. Tu ještě umocnila Bernátova krásná trefa do šaten a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Junioři tak na domácí půdě znovu neinkasovali a stále stíhají vedoucí Brno.

Liga juniorů - 17.kolo ne 20.11.13:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:0(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Veselý (Prepsl), 39. Bernát (Široký), 41. Kurnik (Malát, Hranoš), 54. Gola P. (Bialoň, Hranoš). Rozhodčí: Šutara – Řezáč, Kořistka. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 37:32 (11:13, 13:14, 13:5). Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, do 34. Ščurek, od 34. Boháč, Široký, Prokeš, Prepsl – Kurnik, Gola P., Malát – Dang, Bernát, Stach – Veselý, Franz, Fráner, od 41. Bialoň
LHK Jestřábi Prostějov: Barvík – Liška, Křesala, Kolařík, Štěrba, Navrátil – Němec, Nevřela, Vystavěl, Hejduk, Adolf, Zabloudil, Hanáček, Lauryn, Skácel

Jan Zavadil (POR) (32 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost)
Jan Bernát (POR) (1+0)
Tomáš Vystavěl (PRO) (0+0)

Aktivní nástup Jestřábů

Do nedělního zápasu vstoupil lépe Prostějov a domácí se měli co ohánět, aby agilní Jestřáby uhlídali. Nejprve nadvakrát neuspěl z předbrankového prostoru Jaroslav Adolf a o chvíli později zase prověřil pozornost Zavadila Martin Křesala střelou od modré. K dorážce se o chvíli později dostal před brankovištěm Jakub Kolařík, jeho střela však jen těsně minula pravou tyč porubské branky.

Veselého skalp

Druhá dvacetiminutovka už byla jasně v režii domácích. Ve třicáté minutě Porubští skvěle rozebrali prostějovskou obranu, kdy nejprve Martin Prokeš svou dělovkou jen těsně minul pravou tyč, o pár vteřin později nastřelil z levého kruhu tyčku Kevin Fráner, aby o dalších pár sekund později našel Lukáš Prepsl mezi kruhy Ondřeje Veselého, který měl už před sebou prázdnou branku – 1:0. Kevin Fráner mohl o dvě minuty později zvýšit, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale zastavil Adam Barvík betonem.

Bernátova parádička

RT TORAX poté tři minuty před druhou sirénou chyboval v rozehrávce, puk zachytil u pravého mantinelu Jaroslav Adolf, který našel před brankovištěm osamoceného Šimona Hejduka. Prostějovský útočník ale selhal na skvělém Zavadilovi. V devětatřicáté minutě nahrával Jaromír Široký Janu Bernátovi, který se parádně prodral mezi několika prostějovskými hráči a z mezikruží trefil přesně prostor nad Barvíkovou lapačkou – 2:0.

Kurnikova přesná trefa po 32 sekundách

Kdo čekal tlak Prostějova v závěrečné periodě, byl mírně zklamán. Už po 32 sekundách hry totiž Poruba udeřila potřetí. David Malát sice zprava neuspěl, k dorážce u volné pravé Barvíkovy tyče však číhal Antonín Kurnik, jenž bez problémů doklepl puk za brankovou čáru – 3:0. Za čtyři minuty pak selhal v individuální akci Michal Dang a zanedlouho po Fránerově přihrávce nedokázal do sítě puk protlačit ani Jonáš Franz, který pálil už do přesunutého Barvíku u protější tyče.

Bitka Danga s Kolaříkem, Skácelova minela, Golovo definitivum a bitka Boháče s Kolaříkem v závěru

Na ledě se ale již od úvodních minut díky zajímavému metru Václava Šutary pořádně přiostřovalo. Vše nakonec vyvrcholilo v poslední třetině, kdy se ve 49. minutě za Barvíkovou svatyní strhla bitka mezi Michalem Dangem a Jakubem Kolaříkem. Jestřábi mohli snížit v 53. minutě, kdy Tomáš Vystavěl našel parádní zadovkou Michala Skácela, hostující forvard ale netrefil prázdnou branku. Za minutu tak kontrovali domácí. Jakub Bialoň přihrál Patriku Golovi, který našel mezeru mezi Barvíkovými betony – 4:0. Vše vyvrcholilo až při pozápasovém podáním ruk, kdy se strhla další rvačka. V ní samozřejmě nechyběl prostějovský Kolařík, který si tentokrát pěstmi vyměňoval názor s Filipem Boháčem. Emoce díky vyhrocenému momentu vzplály i mezi ostatními hráči a realizačními týmy, v tomto případě však šlo pouze o slovní přestřelku.

Ostatní zápasy 17. kola

Brnovs.Uherský Brod4:3
Přerovvs.Uničov2:6
Havířovvs.Frýdek-Místek11:6
Opavavs.Boskovice11:3

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Zápas se musel určitě divákům líbit, protože dvě třetiny byly z naší strany výborné. Na druhou stranu kdybychom prohrávali po první třetině 0:3, tak se nemohl divit, protože soupeř nás přebrusloval, měl šance a my jsme jim vůbec nestačili sekundovat. Nicméně jsme udrželi bezbrankový stav a zbytek zápasu už byl v naší moci. Soupeř určitě nepřijel bránit, byl velmi útočně naladěn, ale my jsme od perfektního brankáře přes skvělou obrannou hru a střeleckou potenci zápas zvládli a uhráli si tři body. Kluky musím pochválit, protože utkání mělo opravdu vysokou úroveň. Ten závěr byl ale úplně zbytečný, protože Jakub Kolařík tam měl už předtím nějaký výstup s boxerkou vložkou a tohle už k hokeji nepatří. Po odpískání se takové věci absolutně nesmí dělat. Svůj podíl na tom má ale také rozhodčí, který od začátku nastolil jakýsi prapodivný metr. Už o pauze jsme mu říkali, že se mu to vymstí a že se duel může zvrhnout, což se také nakonec stalo.

Jan Krajíček (LHK Jestřábi Prostějov): S trenérem jsme se shodli, že naše první třetina byla asi nejlepší, jakou jsme v této sezoně doposud odehráli. V ní jsme ale bohužel neproměnili šance a tam se ten zápas určitě zlomil. Kdybychom šli do druhé třetiny s vedením, tak se nám určitě hraje lépe. Nicméně jsme pak ve druhé dvacetiminutovce dostali gól, znovu jsme neproměnili tutovku na 1:1, což soupeř potrestal druhou brankou. Porubě pak narostla křídla, šla do kombinace a nám se pak jejich hra už jen velmi těžko eliminovala. Na začátku třetí třetiny jsme pak dostali, jak se říká, hřebíček do rakve a bylo hotovo. Nicméně musím kluky pochválit, že to nezabalili a odmakali celých šedesát minut. Ten emotivní závěr si trochu způsobil rozhodčí sám nebo možná i neznalost pravidel rodičů, kteří to ještě více popíchli. Jsou to ale pořád osmnáctiletí kluci plní testosteronu a myslím si, že kdyby se na tom ledě nic neodehrálo, tak by to nebyl hokej.