Brněnské prokletí píše další díl, Nohel skolil Ostravany hattrickem

30.09.2016, René Chyla

Třetí domácí zápas v řadě. Bahníkovi svěřenci mohli přidat druhé vítězství a posunout se o pár příček výše. Nicméně brněnský Warrior znovu předvedl zodpovědný výkon a po hattricku Michala Nohela potvrdil proti Ostravanům svou pozitivní bilanci z minulé sezóny. David Malát sice v 50. minutě srovnal a vzkřísil tak naději na vítězství, ale Vágnerova výstavní trefa a zkompletování Nohelova hattricku střelou do prázdné branky uzemnilo porubskou euforii po desetibrankovém debaklu proti Opavě.

Liga juniorů - 3.kolo pá 30.9.17:00
HCM Warriors Brno
2:4(0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Hranoš (Štěpán, Malát), 50. Malát (Štěpán, Stach) – 39. Nohel, 41. Nohel (TS), 55. Vágner (Jarolím), 59. Nohel. Rozhodčí: Cik – Vodák, Sedlák. Vyloučení: 5:9, navíc Boháč 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 24:27 (12:12, 7:7, 5:8). Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Prepsl – Malát, Gola P., Stach, Fráner, Kurnik, Bialoň, Dang, Franz, Csabala, od 41. Vilček
HCM Warriors Brno: Lekeš – Neusser, Sabol, Dobiáš, Šíp, Vágner, Svoboda – Gombarčík, Hussein, Nohel, Jarolím, Kůst, Přibyl, Kazlepka, Dvořák, Kosorín

Michal Nohel (BRN) (3+0)
Jan Lekeš (BRN) (22 zákroků, 91.67% úspěšnost)
David Malát (POR) (1+1)

Neuznaný gól Patrika Goly

Souboj čtvrté Poruby s třetím Warriorem začal opatrně z obou stran. Ve čtvrté minutě sice puk do sítě dostal Patrik Gola, branka však nemohla být uznána, jelikož byla dosažena kopnutím. O chvíli později zahrozil tentýž porubský hráč a Jan Lekeš jen se štěstím zachránil svůj tým. Obě mužstva mohla následně otevřít skóre v přesilové hře, ale ani jednomu týmu se nepodařilo strážce klecí přelstít a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hranošova teč a Nohelovo vyrovnání

Ve 24. minutě šla konečně Bahníkova družina do vedení. Štěpánovu ránu dokázal před brankovištěm tečovat Michael Hranoš, jenž poslal puk k levé tyči – 1:0. Poté ale znovu čarovali oba muži s maskami a přiváděli tak útočníky k šílenství. Brnu se podařilo srovnat až dvě minuty před druhou sirénou. Michal Nohel využil Zavadilovo zaváhání a zprava prostřelil přesouvajícího se porubského brankáře – 1:1.

Nohelův hattrick

Poruba mohla hned na začátku třetí dvacetiminutovky jít v přesilovce do vedení, místo toho ale ujel Michal Nohel a Matěj Štěpán tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Brněnský útočník se k trestnému střílení postavil zodpovědně a střelou k pravé tyči otočil vývoj utkání – 1:2. RT TORAX ustál následné dvojnásobné oslabení a krátce po něm dokonce srovnal krok. David Malát objel Lekešovu bránu a se štěstí zasunul puk za jeho záda – 2:2. Warrioru stačilo pět minut a slova se ujal Jakub Vágner, který zpoza modré čáry vymetl pravý růžek Zavadilovy klece – 2:3. Domácí měli navíc v závěru přesilovku umocněnou power-play, nicméně Michal Nohel dokázal od obranné modré poslal puk do sítě – 2:4.

Ostatní zápasy 3. kola

Prostějovvs.Přerov3:4
Havířovvs.Opava6:1
Fr.Místekvs.Uh.Brod6:3
Boskovicevs.Uničov2:10

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas byl určitě vyrovnaný, ale kluci z Brna nám uštědřili lekci z produktivity. Využili téměř všechny šance, které si vypracovali. Od poloviny zápasu jsme ale byli jaloví a naši hráči pouze odpalovali puky na zakázaná uvolnění. V závěru jsme se ještě snažili výsledek zvrátit, ale štěstí se přiklonilo na jejich stranu. Moc často se také nevidí, aby puk na hraně doklouzal přes půl hřiště až do branky. Gratuluji soupeři k vítězství a my se musíme na zítřejším tréninku připravit na Přerov.

Michal Bartoněk (HCM Warrior Brno): Musím říci, že některé zápasy v této soutěži jsou více boj než hokej. Očekávali jsme ale, že s Porubou to utkání bude hokejovější, proto jsme se na něj velmi těšili. V tomto zápase šlo také o sebevědomí, jelikož i v loňské sezoně jsme dokázali dvakrát Porubu porazit a to nám dodávalo vnitřní sílu. Myslím si, že mnoho mančaftů to má v hlavě nastaveno tak, že se v Ostravě uspět nedá. Nicméně my jsme věděli, že se zde dá uspět a také jsme uspět chtěli, což se nám povedlo. Kluci odvedli výborný výkon a vítězství jsme si zasloužili. Některé góly jsme samozřejmě dali se štěstím, ale tomu úspěchu jsme šli naproti.