Vsetínští junioři v Porubě ukázali svou sílu, o vítězství rozhodli až v samostatných nájezdech

19.10.2012, Adam Bagar

První čtvrtinu zakončili junioři domácím utkáním se silným Vsetínem. Ten od prvních minut jasně dokazoval, proč se vyhřívá na čele tabulky, výborně bruslil, napadal a byl jasně lepším týmem. Brzy se dostal i do vedení, ale na další trefu musel čekat až do závěru druhé třetiny. Zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Jenže RT TORAX v úvodu třetí tercie přidal a po brankách Dalibora Mihala a Michala Franka dokázal srovnat a poslat tak zápas k samostatným nájezdům. V těch byli úspěšnější Valaši, kteří si zaslouženě připsali na konto bod navíc. V neděli zajíždí svěřenci trenéra Trojana na led Přerova.

Liga juniorů - 9.kolo pá 19.10.17:00
2:3sn(0:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Mihal (Rosypka, Franek), 48. Franek (Jasiok, Kysučan) – 3. Baroš (Daněk), 39. Tobola (Zvonek, Baroš), rozhodující sam. náj. Báchor. Rozhodčí: Trombík – Gančarčík, Patrman. Vyloučení: 4:4, navíc Piják (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 24:40 (7:16, 7:13, 10:10). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Vrána, Ryška – Piják, Kameníček, Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Maček, Kaleta, Pobuta – Halla.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Koutský, Horák, Žabčík, Daněk, Štrbík, Kývala, Tobola, Baroš, Gromus, Ondra, Koutník, Zvonek, Lyzák.

Hned po několika vteřinách hry ujížděl vsetínské obraně Maček a Daněk jej zastavil jen za cenu faulu. Rozhodčí Trombík odpískal poněkud přísné trestné střílení, které však domácí útočník proměnit nedokázal. Naopak na druhé straně se radovali Valaši. Kapitán Daněk obral o puk Jasioka a poslal touš mezi kruhy na volného Vojtěcha Baroše, ten se natlačil před Seiferta a pohotově střelou k tyči otevřel skóre.

Valaši byli lepším týmem, ale další gólovou příležitost měl RT TORAX. Unikajícího Kysučana zastavil nedovoleně Žák a k vidění bylo již druhé trestné střílení, při kterém ani tentokrát domácí neuspěli. Zelenožlutí lépe bruslili, agresivně napadali a Poruba s tím měla očividně problémy. Navýšit vedení mohl nejprve Žák, jenž se natlačil před Seiferta, a následně na brankovišti nebezpečně dorážel i Zvonek. V závěru třetiny se domácí gólman ocital pod sprškou střel, ale žádná si již cestu do branky nenašla.

Také v úvodu druhé třetiny pokračovali Vsetínští ve své aktivitě, ale výborně chytající Seifert držel svůj tým stále ve hře. Poradil si postupně jak s tvrdou střelou Koutníka, tak i pokusem Kývaly, jenž z otočky mířil k pravé tyči. Na druhé straně zahrozila z ojedinělého útoku také Poruba. V situaci dva na jednoho našel Mihal Kysučana, ten ovšem nedokázal protlačit kus černé pryže za brankovou čáru.

Naopak Valaši se prezentovali pohlednou a rychlou kombinací, na jejímž konci zůstal Žabčík sám před Seifertem, ale skulinu mezi betony už najít nedokázal. Hosté se zaslouženého druhého úspěchu dočkali až v závěru prostřední dvacetiminutovky. Nejproduktivnější hráč týmu Dominik Tobola si před domácím gólmanem chytře počkal a zakončoval do již odkryté porubské svatyně. Po druhé třetině se tak šlo do kabin za stavu 0:2.

Zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto, jenže úvod třetí tercie patřil domácímu týmu. Po Frankově střele dorážel na brankovišti nadvakrát puk za bezmocného Kohna Dalibor Mihal. Vzápětí mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok Zvonek, ale to by musel trefit opuštěnou porubskou klec. RT TORAX ucítil šanci a dočkal se poměrně rychle vyrovnání. V přesilovce pět na tři napřáhl těsně za modrou Michal Franek a trefil se naprosto přesně. Začínalo se tak za stavu 2:2 prakticky od začátku.

Zcela převrátit misky vah na domácí stranu mohli Maček a následně i Mihal, ale prostoru před Kohnem využít nedokázali. Závěr zápasu patřil Valachům, kteří jakoby opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň. Především v přesilové hře byl Seifert pod palbou střel, v největší příležitosti zneškodnil u levé tyče střelu dorážejícího Toboly. RT TORAX se již dokázal ubránit a utkání dospělo za nerozhodného stavu 2:2 k samostatným nájezdům.

V nich dominovali Valaši. Již v první sérii se trefil přesně mezi Seifertovy betony Stanislav Báchor, na druhé straně neuspěl po blafáku Lukáš Kofroň. Když pak suverénně proměnil svůj nájezd také Dominik Tobola, musel Dalibor Mihal dát. Poté, co jej Kohn vychytal, se hosté mohli začít radovat z vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.

Ostatní výsledky 9. kola LJ – sk. Východ:

HC Frýdek-Místek – HK Hokej 2003 Šumperk 6 : 3
HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov 4 : 0
HCM Warrior Brno – HC Slezan Opava 2 : 3
HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 4 : 3

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Vsetín dokazoval, že je na prvním místě soutěže oprávněně. První třetinu nás suverénně přehrával, ve druhé třetině se jen mírně hra srovnala. Soupeř nás v prvních dvou částech jednoznačně přestřílel. Za stavu 0:2 jsme soupeře přitlačili a dali jsme dva góly. Nakonec to stačilo jen na bod, protože jsme potřetí v sezóně nezvládli nájezdy. Soupeř opravdu dvě třetiny předváděl výborný hokej extraligové úrovně.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli dobře a byli jsme lepším týmem. Při posledním venkovním utkání jsme v Hodoníně ztratili dvoubrankový náskok a dnes se nám stalo něco podobného. Deset minut jsme ve třetí třetině hráli laxně, dělali jsme chyby a soupeř toho dokázal využít. Posledních deset minut jsme stáhli hru na dvě lajny a byli jsme opět lepší, ale gól jsme nedali. Nakonec jsme se díky brankáři Tomáši Kohnovi a dvěma úspěšným střelcům prosadili v nájezdech. Ačkoliv jsme byli lepším týmem, tak Porubu stále považuji za jeden z nejlepších mančaftů ligy, takže dva body jsou pro nás dobré.