S lídrem sehráli junioři dobré utkání, podruhé v řadě však podlehli 5:6

25.01.2013, Adam Bagar

Porubští junioři přivítali na svém ledě nejtěžšího možného soupeře – hokejisty Vsetína, kteří od začátku soutěže kráčí za vytouženou baráží o extraligu. RT TORAX však s favoritem sehrál velmi dobrý zápas a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Skóre se totiž neustále přelévalo ze strany na stranu a k vidění nakonec bylo jedenáct branek. Poruba se sice ve třetí části dostala trefou Vladimíra Rosypky, který si na konto připsal celkem čtyři kanadské body, do vedení, ale necelých šest minut před koncem Valaši rozhodli o své těsné výhře dvěma slepenými góly. Podruhé v řadě tak svěřenci trenéra Trojana podlehli 5:6.

Liga juniorů - 27.kolo pá 25.1.17:00
VHK ROBE Vsetín
5:6(1:2, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Mihal (Rosypka, Franek), 29. Rosypka (Kysučan, Jasiok), 31. Ryška (Maček, Kofroň), 40. Kysučan (Rosypka, Ryška), 46. Rosypka (Dominec) – 10. Kývala (Daněk, Valentík), 17. Daněk (Kývala, Valentík), 25. Daněk (Kývala, Štrbík), 32. Baroš (Ondra, Žabčík), 55. Žák (Uchin, Gromus), 55. Šiafutdinov (Žabčík, Baroš). Rozhodčí: Jeřábek J. – Mikler, Bojda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 33:31 (11:9, 15:13, 7:9). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček M. – Dusík, Ryška, Franek, Jasiok, Puškár, Demel – Dominec, Maček D., Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Pobuta, Kaleta, Gřeš.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Vašíček, Koutský, Žabčík – Daněk, Štrbík, Kývala, Uchin, Baroš, Gromus, Ondra, Zvonek, Šiafutdinov.

Po opatrném úvodu se do první vážnější šance dostali Valaši. Žák mířil z dorážky do poloprázdné klece, ale Maček se stačil dobře přesunout ke druhé tyči. Skóre se měnilo až na opačné straně kluziště. Rosypka dobře vysunul Dalibora Mihala, který se natlačil až před Kohna a bekhendovou střelou zamířil nechytatelně přesně pod horní tyč. Na vyrovnání se příliš dlouho nečekalo. Hosté sehráli přesilovou hru velmi dobře. Po sérii rychlých přihrávek nakonec zůstal mezi kruhy volný Martin Kývala a střelou z první smazal nulu na vsetínském gólovém kontě.

Poruba byla o něco aktivnější. Nejprve Gřeš neproměnil svůj samostatný únik a následně se při přečíslení tři na jednoho vyznamenal Kohn, který betonem zneškodnil dobře mířený Mačkův pokus. Na druhé straně hosté využili špatného porubského střídání a v rozhozené obraně našel Kývala kapitána Josefa Daňka, který se nemýlil. V závěru třetiny měl ještě na levé straně až příliš prostoru Kývala, ale skóre se již neměnilo a do šaten se šlo za stavu 1:2.

V úvodu druhé části přidal favorit po další pěkné souhře třetí gól. Josef Daněk dostal puk ideálně do jízdy, před Mačkem si potáhl touš do strany a zakončoval prakticky do odkryté klece. RT TORAX přidal, ale Rosypka s Mihalem nebyli na brankovišti úspěšní. Až následný velký tlak vedl ke snížení. Vsetínská obrana již byla značně unavená, čehož využil Kysučan, který v předbrankovém prostoru našel Vladimíra Rosypku a ten poslal puk za dezorientovaného Kohna.

Následně měli domácí k dispozici přesilovou hru a ta vedla ke srovnání stavu. Střela obránce Filipa Ryšky si našla cestu až do Kohnovy branky a začínalo se prakticky od začátku. Gólové hody přesto na porubském stadionu pokračovaly. Za pouhých devětatřicet vteřin totiž nechala před Mačkem porubská obrana trestuhodně Vojtěcha Baroše a ten poslal kus černé pryže přesně pod víko. Třináct vteřin před koncem druhé části bylo opět srovnáno, když do střílené přihrávky Rosypky vložil hůl René Kysučan a vsetínský brankář byl zcela bez šance.

Za stavu 4:4 bylo před třetí tercií nadále vše otevřené. Hned v jejím úvodu měli Valaši k dispozici dvě přesilovky, ale šance si vytvořit nedokázali. Naopak zapomněli zcela na z trestné lavice naskakujícího Vladimíra Rosypku, který svůj samostatný únik přízemní střelou s přehledem proměnil. Série vyloučení pokračovala i nadále a RT TORAX měl možnost rozhodnout ve více než minutové přesilovce pět na tři. Tu však nesehrál dobře a v největší šanci nastřelil Puškár jen levou tyč.

Naopak Vsetínští s další početní výhodou již naložili ideálně. Uchinovu střelu ztečoval za Mačka Michal Žák a skóre bylo opět nerozhodné. Uběhlo však jen čtyřiadvacet vteřin a výběr trenéra Jenáčka převážil pomyslné misky vah na svou stranu. Kotouč ležící u levé tyče dorazil za brankovou čáru Kamil Šiafutdinov. Závěr již hosté odehráli zkušeně a domácím juniorům nepomohl jak oddechový čas, tak i následná hra bez brankáře. Poruba podlehla Vsetínu i potřetí v sezóně, tentokrát 5:6.

Ostatní výsledky 27. kola LJ – sk. Východ:

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 7 : 3
HCM Warrior Brno – HC Slezan Opava 4 : 5
HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov 4 : 2
HC Frýdek-Místek – HK Hokej 2003 Šumperk ODL.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Prohrát podruhé v řadě 5:6 je už opravdu k vzteku. Určitě jsme nebyli horším týmem, byl to hokej nahoru dolů, ale rozhodlo pár skutečností. Zaprvé jsme za stavu 5:4 neproměnili více než minutovou přesilovku pět na tři, v jejím závěru jsme nastřelili pouze tyč a to je málo, a zadruhé několik hluchých meziher v našem obranném pásmu, kdy jsme nepřistoupili k hráčům s patřičným důrazem a nechali jsme je skórovat. Musíme ta utkání hodit za hlavu a soustředit se již na další, v nichž už musíme jít za vítězstvím.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Byl to těžký zápas. Budu se opakovat, ale osobně považuji Porubu za jeden z nejlepších mančaftů v lize. Hráli výborně. Dvě třetiny jsme byli takoví ospalí, nebyli jsme tak kompaktní, jak většinou v utkáních býváme. Dopředu nám to šlo, ale do obrany se některým moc nechtělo, z čehož plynuly některé zbytečné góly. Ve třetí třetině se mužstvo za stavu 5:4 semklo a během jedné minuty utkání otočilo. Pak už jsme jej velmi zodpovědně dovedli do vítězného konce. Poruba by si určitě také zasloužila bodovat.