Ve střelecky vyrovnaném utkání darovali Porubští první body Slezanu

31.10.2015, Gabriela Juříková

Efektivita střelby starších dorostenců je tragická! Kolikrát soupeře přestřílí, v utkání s Opavou to bylo vyrovnané, a přesto odchází z ledu bez bodů. Lehce papírově favorizovaný tým RT TORAX Poruba při rozbruslení přidal rolbařům práci, když rozbil plexi sklo za brankou. Sílu střelby ale v samotném utkání porubští hráči předvedli jen dvakrát. Prvně snižoval dvougólové vedení Slezanu, který skóroval i z trestného střílení v oslabení, Ondřej Žídek a v začátku třetí třetiny proměnil přesilovku Střondala. Ale to Opavští vedli již 5:1, když skórovali opět v oslabení. Dalším gólem pak vyhnali gólmana Škodu na střídačku a brankáře Bayera pak překonali až v závěru utkání, které jim po výhře 7:2 přineslo první body do tabulky. Po 14 denní reprezentační přestávce přivítá Poruba doma Vsetín.

NOEN extraliga staršího dorostu - 18.kolo so 31.10.16:00
Hokejový klub Opava
7:2(2:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Fedor (Adamczyk, Cibulka), 14. Hladoník (TS), 30. Fedor (Řečinský, Kupka), 33. Fedor (Hladoník, Řečinský), 42. Fedor (Hladoník, Kupka), 43. Hladoník (Fedor, Řečinský), 60. Fedor (Štěpánek) – 24. Žídek (Irgl), 42. Střondala (Havránek). Rozhodčí: Zbořil – Ševčík, Tkáč. Vyloučení: 8:4, navíc TS pro OPA proměněno. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Hokejový klub Opava: Mocher – Kupka, Štěpánek, Cibulka, Lelek – Fedor, Hladonik, Pělucha, Bitomský, Adamczyk, Langer, Skalka, Blecha, Řečinský
HC RT TORAX Poruba: Škoda (43. Bayer) – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan, Balcárek, Plachý – Holub, Střondala, Havránek – Dang, Malát, Vospálek – Klíma, Krupa, Timura – Irgl, Stach, Žídek

Utkání začalo s mírným zpožděním, neboť hostující tým v průběhu rozbruslení poslal k zemi jednu tabuli plexi a jeho výměna zabrala čas pro úpravu ledu, takže utkání začalo zhruba o osm minut později. Aktivní byly o ba týmy, ale blíže prvnímu gólu byl Slezan, když dobře napadala porubskou rozehrávku. Jenže zaváhání hostujících beků nepotrestal. Po akci Střondaly, která končila v ochranné síti, se ke slovu dostali opět domácí, ale pokusy Skalky a Adamczyka skončily pod Škodovou lapačkou.

Nakonec pukem v síti skončila chyba v porubském střídání. Dva na nikoho skvěle vyřešil Marcel Fedor, když si po nahrávce Adamczyka počkal na reakci gólmana a pak puk zasunul k levé tyči okolo ležícího Marcela Škody. Když hrála Poruba druhou přesilovku, tu první odehrála tragicky, ujel Alex Hladoník a při zakončení byl osekáván, takže sudí nařídil trestné střílení, které opavský hráč proměnil v druhou branku. Domácí byly tvůrci hry a i závěr třetiny patřil Slezanu a přesilové hře, kde měl jedinečnou šanci zakončovat do odkryté brány Fedor, ale puk na poslední chvíli sklepl Holub.

Ale začátek druhé třetiny začali lépe Porubští, když ve čtvrté minutě snížil na rozdíl jedné branky Ondřej Žídek. Hra se pak přelévala a stejně tak i šance skórovat. Jenže v deváté minutě začala pro domácí přesilovka 5/3, poté, co RT TORAX špatně střídal a pak minutu byl ve třech za faul na modré čáře a dvojnásobnou přesilovku 14 vteřin před jejím koncem pak proměnil Marcel Fedor ve třetí branku Slezanu. Ve třinácté minutě druhé třetiny pak odskočil Slezan na rozdíl tří gólů, když poskakující puk na brankovišti nedokázal Škoda zkrotit, až puk přeskočil jeho ležící tělo a skutálel se za brankovou čáru. Autorem gólu byl a hattrick zkompletoval Marcel Fedor.

Na opavských hráčích bylo hodně vidět, že moc chtějí uspět. Bojovali, rvali se o každý kotouč a ukončovali akce dokonce, žádný souboj nevzdali. Hosté se po páteční prohře v Havířově nedokázali z těžkých nohou probrat. Porubě nevycházely absolutně přesilovky, nahrávky byly lajdácké, přístup k puku chladný a hokejové myšlení se někde vytratilo. Hráči byli v podstatě všude a nikde. Důkazem toho byla přesilovka v prvních minutách třetí třetiny, kdy v oslabení ujel s pukem Marcel Fedor a zavěsil pod horní tyč nad pravé gólmanovo rameno.

RT TORAX přesilovku nakonec přeci jen proměnil v branku, když po středovém buly vjel do útočné třetiny Havránek a Vojtěch Střondala střelou na vzdálenější tyč snížil na 5:2. Jenže Opavané neřekli poslední slovo. Šestý puk za Škodovými zády jej vyhnal z brankoviště a mezi tři tyče se po brance Alexe Hladoníka postavil Sebastian Bayer. Změna v bráně a nový impuls vehnal hráče v poli do útoku. Bezprostředně před Mocherem se k puku dostal Střondala, jenže než se odhodlal ke střele, byl natlačen do brankáře a o kotouč obrán. Následně pro postavení útočícího hráče, byli Porubští vykázáni ze třetiny. Další velké šance přišly v oslabení v polovině třetí třetiny, kdy Střondala s Havránkem překonali jediného obránce, ale puk po protečování prvně jmenovaného skončil na tyči.

A i následný atak ve čtyřech, gólem, a tedy i snížením, neskončil. Po přečkaném oslabení hrál RT TORAX vzápětí přesilovku a kupodivu se usadil v útočné třetině. Se střelbou to už bylo na štíru. I domácí si vyzkoušeli hru ve třech hráčích, kdy byli s odstupem pěti vteřin dvakrát vyloučeni. Hosté však tuto přesilu nevyužili. Hráli staticky, sice stříleli z mnoha úhlů, ale k dorážkám se nikdo ze stojících hráčů nedostal. Takže si puk do brankové sítě cestu najít nemohl. Pár vteřin před konce utkání se ještě trefil, v utkání po páté, Marcel Fedor a Slezan Opava tak získal své první body do tabulky na úkor Poruby, která možná byla papírovým favoritem, ale na ledě to hráči nepředvedli.