Utkání o první výhru zvládli lépe starší dorostenci RT TORAX Poruba

09.10.2015, Gabriela Juříková

V jedenáctém kole extraligy hráli proti sobě dvě mužstva, která čekala na své první vítězství. V případě domácího RT TORAX Poruba šlo o první výhru na domácím ledě, ze strany Slezanu Opava to byla hra o první výhru vůbec. Utkání lépe začali hosté, ale Porubští v jedné minutě utkání otočili dvěma brankami. Druhou část zápasu režírovali domácí, když přidali čtyři úspěšné střely. Hosté však poslali soupeře do kabin s dvěma góly v poslední minutě a po druhé přestávce pokračovali v nátlaku. Domácí si náskok hlídali a dvakrát i navýšili a v závěru zápasu Opava už jen korigovala na konečných 8:4 pro Porubu. Dvě branky vsítil Miroslav Krupa, který jedenkrát i nahrával. V sobotu od 11 hodin se RT TORAX popere o body na vsetínském Lapači.

NOEN extraliga staršího dorostu - 11.kolo pá 9.10.17:00
Hokejový klub Opava
8:4(2:1, 4:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Dang (Vospálek, Krupa), 17. Holub (Stach, Žídek), 25. Vospálek (Dang), 32. Krupa (Dang, Vospálek), 32. Holub (Stach), 39. Stach, 50. Havránek (Timura, Bijota), 53. Krupa (Vospálek) – 4. Štěpánek, 40. Fedor (Hladoník), 40. Döhner (Hladoník, Kupka), 58. Lelek (Hladoník, Langer). Rozhodčí: Mrkva – Dohnal, Vančo-Minařík. Vyloučení: 6:6, navíc Petrla 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 8:3, 8:4.
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Bijota, Vondál, Prokeš, Skokan, Balcárek – Timura, Střondala, Havránek Dang, Krupa, Vospálek – Klíma, Dlouhý, Žídek – Voznička
Hokejový klub Opava: Huzlík (53. Mocher) – Kupka, Mar, Štěpánek, Lelek, Cibulka, Pertla – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Dörner, Konečný, Adamczyk, Bitomský

Oba týmy mohli v pátečním souboji zažít své „poprvé“, které lépe započali hosté. Po vlažném začátku utkání, kdy měli trochu navrch hosté, se také ve čtvrté minutě dostali do vedení. Radim Štěpánek nahodil puk od modré čáry, který cestou do Škodovy brány možná poskočil na ledě. Každopádně se dostal za brankovou čáru a skóre utkání bylo otevřeno. Na tahu byli domácí. Těm se však nedařila jejich zakletá koncovka. Z mnoha šancí a možností jen připisovali Huzlíkovi zákroky.

Zlomová byla sedmnáctá minuta, kdy RT TORAX dvěma góly, jejž dělilo pouhých devatenáct vteřin, otočili vývoj utkání. Po dlouhém dobývání pásma a soubojích na mantinelu vyvezl Vospálek kotouč za brankou a nahrál Michalu Dangovi, který se v jízdě z rohu před odkrytou polovinu brány nemýlil. Po středovém buly se puku ujali domácí a ve trojici chtěli překonat hostující obranu, což se povedlo. Pod horní tyč poslal kotouč Matyáš Holub. V závěru třetiny dostali hosté početní výhodu 5/3, jenže ji přerušila přestávka. 50 vteřin, které si do druhého dějství přenesli, sice k tlaku využili, ale branku z přesily nevytěžili.

V začátku páté minuty druhé třetiny ukázali Dang s Vospálkem spolupráci při souboji dvou proti jednomu. Dang nahrál křížem hřiště Milanu Vospálkovi, který puk poslal nad Huzlíkovo rameno. Poté co Prokeš zastavil Hladoníka při samostatném úniku, vsítil RT TORAX dvě branky v rozmezí dvaceti vteřin. Na 4:1 zvyšoval Miroslav Krupa, když najížděl z druhé vlny a volný puk před brankou poslal do odkryté brány. Gólman se zabýval Dangem, protože si myslel, že bude střílet. Po vyhraném středovém buly na 5:1 změnil stav Jakub Holub.

Hosté si vybrali oddechový čas, ale moc se jim nevyplatil. Porubští nadále okupovali útočné pásmo. Pár návštěv před Škodou Opavští uskutečnili, jenže v 39. minutě Poruba vyhrávala 6:1. Matyáš Holub na druhý pokus překonal gólmana Huzlíka. Domácí se asi již viděli v šatně, protože v poslední minutě druhé třetiny Slezan snížil po úniku Marcela Fedora a vteřinu před zazněním sirény překonal Škodu Jakub Döhner – 6:3.

Třetí třetina byla herně vyrovnaná. Hrálo se nahoru dolů a až v polovině třetiny se část divácké veřejnosti radovala z branky. Domácí tým zvyšoval na 7:3 při souvislém tlaku. Timura vystřelil, puk se od gólmana odrazil do vzduchu, a když dopadl na led, poslal jej do odkryté poloviny brány Marek Havránek. Opavští se snažili výsledek korigovat, jenže Petrlovi chyběl krok k zakončení. A co se nepovedlo před Škodou, tak to se povedlo před Huzlíkem. Osmou branku a svou druhou v utkání vsítil Miroslav Krupa. A radoval se tak, že to neunesl Štěpánek a za brankou se do sebe pustili. Oba za bitku vyfasovali 2+2. A i když v posledních minutách utkání působili hosté na ledě odevzdaně, podařilo se jim přesně v 58. minutě skóre upravit na konečných 8:4 díky Tomáši Lelkovi a nahrávačům Hladoníkovi a Langrovi.

Mojmír Kotas (asistent trenéra HC RT TORAX Poruba: Zásadní co je k zápasu říct je, že je to naše důležité první domácí vítězství za tři body, které nám samozřejmě lichotí. Jenže je třeba se zaměřit na chyby ve hře, které pramenili možná z nezkušenosti, nebo že jsme se zalekli toho vysokého výsledku. Ale je důležité, že kluci v závěru zabrali a ve třetí třetině podrželi celý tým. Přestože nám chybí hráči, kteří jsou nemocní či zranění a potýkáme se s nedostatkem obránců a produktivních hráčů v útoku.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Za stavu 2:1 se nám sesypala obrana. Při brance Poruby na 3:1 jsme udělali individuální chybu a během pár minut jsme v druhé třetině inkasovali další tři góly. V konci třetin jsme výsledek jen upravili a Poruba si zkušeně uhlídala vedení a naprosto zaslouženě vyhrála. Některé herní věci řešíme dost špatně, máme problémy v individuálních činnostech a soupeři dovolíme jít do přečíslení, což nás kolikrát stálo výsledek.