V Novém Jičíně vyšla Poruba střelecky naprázdno

16.11.2011, Adam Bagar

Po těsných porážkách na cizích kluzištích chtěli porubští hokejisté získat tři body na ledě posledního celku tabulky, Nového Jičína. V první třetině byl RT TORAX aktivnější, ale branky se fanoušci nedočkali. Prostřední dvacetiminutovka přinesla zcela opačný obrázek hry, ale ani Nový Jičín nedokázal své šance přetavit v gól. Na ten si diváci museli počkat až do 48. minuty, kdy Gedos využil přesilovou hru. Porubští byli ve třetí tercii lepším týmem, ale góly padaly na druhé straně. Necelé čtyři minuty před koncem pečetil domácí důležitou výhru Pelikán. Nový Jičín se tak na Porubu již bodově dotáhl, když ji v nepříliš pohledném klání udolal 2:0. V dalším kole se svěřenci Pavla Hinnera představí ve Frýdku – Místku.

2. liga - skupina Východ - 20.kolo st 16.11.18:00
Ďáblové Nový Jičín
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 48. Toman (Uhlár, Gebauer R.), 57. Pelikán (Horák). Rozhodčí: Škach - Švarc, Velinský. Vyloučení: 7:9, navíc Krayzel (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 26:29 (5:10, 16:5, 5:14). Průběh utkání: 2:0.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek (od 11. Gebauer K.) - Andrýsek, Horák, Pelikán, Petružálek, Gulda, Slavík - Částečka R. (od 41. Tomášek), Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Gebauer R., Toman, Uhlár.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Chajretidnov, Piskura, Vnenk, Hruzík, Prokop, Šindelář, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Ďurica - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal.

Poruba vstoupila do utkání lépe. Brankou však neskončil závar v podání třetí útočné formace ani šance Badža, jenž se po chybě domácí obrany ocitl zcela sám před brankou. V dobré pozici byl také Pavlačka, Šrámkovi sice touš vypadl, ale k dorážce se již hostující čtrnáctka nedostala. V ten moment došlo k nepříjemnému zranění domácí brankářské jedničky, a tak klec musel hájit náhradník Gebauer.

Úroveň hry značně upadala a k vidění byla spíše druholigová plácaná. V úplném závěru třetiny se osmělil také Nový Jičín. V přesilové hře to u tyče zkoušel Brynecký. Prostor tří tyčí ovšem trefit nedokázal. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá dvacetiminutovka přinesla zcela opačný obrázek hry. Nový Jičín postupně přebral aktivitu a trvale okupoval prostor před Gleichem. Ten si v této části připsal celkem šestnáct úspěšných zákroků, zatímco jeho kolega na druhé straně pouhých pět.

Po pěkné akci se ke střele dostal Štěpják, ztroskotal však na vymrštěném betonu porubského gólmana. Neúspěšný byl po své dělovce také Petružálek. Největší příležitost si Gedos nechal na závěr třetiny, kdy Částečka měl před Gleichem množství prostoru a času, ale ze souboje vyšel jako poražený. Ani po čtyřiceti minutách jsme tak branku neviděli.

Ve třetí dvacetiminutovce se karta opět obrátila a RT TORAX byl v útočném pásmu častěji. Úvodní trefu měl na holi Tugarinov, ale Gebauer stačil včas zaklapnout své betony. Trestalo se na druhé straně. V přesilové hře vytvořili domácí pěknou kombinaci, na jejímž konci stál Martin Toman. Gleich se nestačil přesunout a byl naprosto bez šance.

Následovala série vyloučení. Netradičně se nějakou dobu hrálo dokonce i ve třech hráčích na obou stranách. Při hře čtyři na čtyři přišlo definitivní rozhodnutí. Horák našel ještě lépe postaveného Dušana Pelikána a ten prostřelil Gleicha. V závěru se ještě Poruba pokusila něco s výsledkem udělat, ale ani čestného úspěchu se nedočkala a opět nedokázala vstřelit ani gól.

David Handl (HC GEDOS Nový Jičín): Myslím si, že o výsledku rozhodly výkony našich gólmanů, protože oba zachytali velmi dobře. Chtěli jsme naši hru zjednodušit, všechny puky házet na branku, ale bylo vidět, že se nám jakoby klepou ruce. Největší problémy jsme měli se hrou do těla, nebyli jsme schopni ustát souboje, nedokázali jsme vybojovat puk. Potom v závěru se nám tam naskytly dvě šance, které jsme naštěstí využili. Poruba hrozila především při nestandartním počtu hráčů na ledě, tam jsme měli velké problémy, ale gólman nás podržel.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Bez gólů se prostě nedá vyhrát. Pokud si budou hráči stále hrát svůj hokej, nebudou plnit své povinnosti, nebudou hrát zodpovědně na sto procent, nebudou střílet a tlačit se do branky, tak budeme opravdu jen těžko vyhrávat. Před prvním gólem došlo ke spornému výroku rozhodčích, což ovlivnilo utkání.