Porubští míří do Nového Jičína nejen na věhlasný bramborák, ale hlavně pro body

Adam Bagar, 15.11.2011
20. kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže zavede porubský RT TORAX na led posledního týmu tabulky, Nového Jičína. V zápase tak půjde o hodně. Porubští mohou svému soupeři odskočit na šest bodů, naopak Gedos se může na předposlední Porubu bodově dotáhnout. Střetnutí je na programu ve středu 16. listopadu, úvodní buly bude mezi oba centry zahajovacích formací vhozeno v 18:00. Přijeďte podpořit porubské hokejisty v důležitém boji dvou týmů z chvostu tabulky. Pokud se na zápas nemůžete dostavit osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím tradičního textového online přenosu.

Základní informace

Hokejistům Nového Jičína patří v tabulce překvapivě poslední příčka. Přitom začátek soutěže rozhodně neměli špatný a již po třech kolech získali šest bodů, když dokázali zvítězit v Prostějově a zdolat ve svém stánku Karvinou. Jenže poté přišly bodové odečty, které katapultovaly Gedos na dno tabulky, a to jakoby zanechalo stopy i na psychice hráčů. Od té doby si připsal pouhé jedno tříbodové vítězství. To přišlo právě na ledě Poruby, pro níž to navíc je stále nejvyšší porážka sezóny.

Svěřenci trenéra Davida Handla, který čerstvě ve funkci vystřídal Petra Kneblíka, ještě nastřádali další tři body za vítězství v prodloužení nad Opavou a porážku po samostatných nájezdech se Vsetínem. V posledním kole zajížděli do Přerova, kde vyšli střelecky naprázdno a Zubři tak došli k vítězství 3:0, přičemž ještě v závěru druhé tercie svítil na světelné tabuli bezbrankový stav. Právě střelecká mizérie, a poslední dobou i rozsáhlá marodka, trápí novojičínského lodivoda.

Na čele produktivity Nového Jičína je po 19. kole soutěže Marian Skaloš (5+4). Stejný bodový zisk má na kontě také Petr Macháček (2+7), další příčky zaujímají Martin Štěpják (4+4) a Pavel Zedník (1+7). Z obránců jsou na tom bodově nejlépe Pavel Hruška (3+4) a Dušan Pelikán (3+4). Nejtrestanějším hráčem týmu je Michal Horák, ten nafasoval od sudích již 52 trestných minut.

HC Gedos Nový Jičín - HC RT TORAX Poruba 2011

V brance Nového Jičína se objevilo již pět mužů, do šesti utkání shodně zasáhli Lukáš Šrámek a Tomáš Kozák. Čtyři zápasy má za sebou také exporubský Andreas Kubáň. Hlavním trenérem týmu je David Handl. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Průměr obdržených branek na zápas si drží na výborném čísle 3,16. Nejproduktivnějším porubským obráncem je ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (2+4), další pozice zaujímají Martin Mintěl (0+5), Ondrej Piskura (2+2) a Rudolf Wolf (0+4).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (6+5) a Jan Matějný (6+4). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (1+6), Marka Badža (3+3) a Jana Chaloupky (4+2). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Petr Seidler, celkem dvaadvacet.

Porubští hokejisté se naposledy představili ve Valašském Meziříčí, kde načali třízápasovou sérii venkovních klání. Bobři si v úvodu druhé třetiny vypracovali již čtyřgólové vedení, jenže ze zápasu nakonec bylo drama do posledních vteřin. RT TORAX dvěma slepenými přesilovkovými góly začal rázem soupeře přehrávat, ale na více než snížení na konečných 4:3 se již nezmohl. Připsal si tak na konto již pátou jednobrankovou porážku v sezóně.

10. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Gedos Nový Jičín 1 : 5 (0:1, 1:2, 0:2): Porubské trápení pokračuje, RT TORAX nestačil ani na Nový Jičín