Sokolov v bleskové odvetě vrátil Porubě porážku, rozhodl 48 sekund před koncem

05.02.2022, Adam Bagar

I podruhé v sezoně vyšli porubští hokejisté v Sokolově bodově naprázdno. Nenavázali tak na čtvrteční domácí triumf 3:1 nad stejným soupeřem, v odvetě na západě Čech podlehli těsně 3:4 gólem v čase 59:12!

CHANCE LIGA - 45.kolo so 5.2.17:00
HC Baník Sokolov
4:3(0:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Rohan (Jurčík, Pohl), 35. Sloboda (Klejna, Pohl), 42. Vrhel (Konečný, Novák), 60. Kverka (Kadeřávek, Konečný) – 27. Hrníčko (Husa), 31. Stloukal (Žovinec, Gřeš), 43. Bitten (Guman, Korkiakoski). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Kadeřávek, Seemann, Rulík, Vodička – Jurčík, Rohan, Tomi – Konečný, Kverka, Vrhel – Vracovský, Jiskra, Bílek – Jandus, Hašek, Sloboda.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec – Stloukal, Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Korkiakoski, Bitten – Pořízek, Carter, Špaček.

Domácí měli v první třetině optickou převahu, ale znovu ztroskotávali na Adamu Brízgalovi, který jim už před dvěma dny zneškodnil 46 ze 47 střel. Tentokrát držel čisté konto 23 minut a 25 sekund. Baník poslal do vedení Tomáš Rohan, jenž po Jurčíkově přiklepnutí střílel přes obránce na vzdálenější tyč hostující branky.

Porubě už za tři minuty pomohla chyba gólmana Cichoně, jenž neudržel Husovo nahození, kotouč mu prošel mezi betony a dojíždějící Dominik Hrníčko jej uklidil za brankovou čáru. V čase 30:29 už dokonce vedla poté, co se Petr Stloukal na vrcholu kruhu opřel do puku a jeho tvrdá rána nechytatelně zapadla pod víko.

Sokolov ale našel vcelku rychlou odpověď, pomohl si přesilovkou. V jejím závěru nabil Pohl Klejnovi, na jehož dělovku, navíc tečovanou Markem Slobodou, nemohl Brízgala reagovat. A už po 74 sekundách ze třetí části se pomyslné misky vah opět převážily na domácí stranu, když porubského gólmana prostřelil Stanislav Vrhel.

Radost domácí střídačky vydržela pouze 47 sekund. Samuel Bitten šikovně operoval na brankovišti, kde dorazil Gumanovu střelu z ostrého úhlu a srovnal na 3:3. Střetnutí směřovalo k prodloužení, ale pak přišel pro Porubu šok. V čase 59:12 rozhodl zkušený Jaromír Kverka, který bekhendem poslal puk pod horní tyč.

Jiří Režnar okamžitě sáhl k oddechovému času, posléze odvolal Brízgalu, ale kýžené vyrovnání nepřišlo. RT TORAX se tak ze západu Čech vrací i podruhé v sezoně s prázdnou a v tabulce klesl zpátky na barážové pozice, na druhou stranu při její nevídané vyrovnanosti ztrácí na čtvrtfinálovou šestku pouhých pět bodů.