RT TORAX nenavázal na poslední dva výkony. V Sokolově vyšel naprázdno

13.10.2021, David Kubatík

Hokejisté klubu HC RT TORAX Poruba 2011 nezajížděli na led sokolovského Baníku s žádným jiným cílem, než sebrat tři body a stíhat své konkurenty v tabulce nad nimi. Tento cíl se však začal bortit již od prvních minut a definitivně se zřítil ve druhé třetině. V té totiž Ostravané inkasovali hned třikrát, což se nakonec ukázalo jako rozhodující aspekt toho, že si na své konto připsali už šestou porážku.

CHANCE LIGA - 11.kolo st 13.10.18:00
HC Baník Sokolov
4:0(1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Šmerha (Šik, Pohl), 21. Jurčík (Rohan, Šik), 29. Šmerha (Jurčík), 31. Jandus (Křemen, Hašek). Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 758. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 4:0.
HC Baník Sokolov: Habal – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Zeman, Jeřábek, Rulík – Jandus, Jiskra, Sloboda – Jurčík, Rohan, Šik – Kuťák, Kverka, Šmerha – Křemen, Hašek, Vracovský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec – Hrníčko, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Hotěk, Gřeš – Kanko, Toman.

Porubský start do utkání byl velice vlažný, což se také brzy odrazilo do podoby skóre. V šesté minutě šel totiž tým z Ostravy už podruhé do oslabení, čehož Západočeši dokázali po pouhých dvaceti vteřinách naplno využít. Šikova dělovka se od zadního mantinelu odrazila přesně na hůl osamoceného Tomáše Šmerhy, který si s touto situací dokázal bezpečně poradit. I v dalších minutách se obraz hry příliš neměnil a nejtěsnější možné vedení se nezvýšilo zejména zásluhou Brízgaly. Hosté pak mohli vyrovnat v patnácté minutě po krásné individuální akci Gumana, který však v rozhodujícím okamžiku selhal. První třetina tak skončila 1:0.

Pokud někdo čekal, že se hra porubských hokejistů ve druhé dvacetiminutovce nějak zásadně promění, čekal marně. Už po necelé půlminutě poslal puk šikovně zpoza branky Rohan na Ondřeje Jurčíka a ten nezaváhal. O devět minut později zakončil bleskovou akci Jaromíra Kverky a Tomáše Šmerhy druhý jmenovaný a zvýšil už na 3:0. No a to nebylo vše. Za minutu a půl totiž Adama Brízgalu překonal z levého kruhu i Tomáš Jandus a v tuto chvíli už v podstatě nebylo o čem diskutovat. Porubský debakl začal nabírat reálné kontury. V dalších minutách mohl navíc ještě narůst. To už se ale domácím ve druhé třetině nepodařilo.

O třetí třetině se dá říci pouze to, že už se vlastně dohrávala pouze z povinnosti. Porubští v ní sice měli puk na svých hokejkách častěji, nebyli ale schopni vymyslet nic, co by mohlo čisté konto domácího gólmana Vladislava Habala byť jen ohrozit. Oba celky si tak ještě do třetí sirény vyměnily po několika šancích, z nichž už ale žádná za zády některého z gólmanů neskončila. Poruba tak na západě Čech nedokázala vstřelit ani jednu branku a připsala si již šestou porážku v sezóně.

Příští zápas Ostravany čeká v sobotu 16. října, kdy do RT TORAX ARENY přiletí prostějovští Jestřábi.

Vojtěch Šik (HC Baník Sokolov): Poslední dobou jsme si ukázali, jak nechceme hrát. Nabádali jsme kluky, ať zlepší hru - jak vpředu, tak vzadu. Snažili jsme se na Porubu připravit. A kluci podali vynikající výkon, podpořený "Habym" (Habalem, pozn.) v bráně. No a ve třetí třetině už jsme kontrolovali výsledek, zaslouženě jsme vyhráli 4:0. Tomáš Šmerha to konečně protrhl (po 11 kolech), taky jsme měli dobře sehranou přesilovku. A za stavu 3:0 se to zlomilo.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): V první třetině jsme měli špatný pohyb a i když jsme hráče připravovali, srovnala se hra až k jejímu konci. Ve druhé třetině jsme předvedli fatální individuální chyby, které ani nevyplynuly ze hry, což se dá říct o všech čtyřech brankách. Soupeře jsme přehrávali. Byli jsme nedůrazní před bránou. A ve třetí třetině jsme měli kupu šancí, ale když nedáme góly...