Skvěle! Starší dorostenci důležitý duel zvládli, smetli Vsetín a odpoutali se ze dna tabulky

21.10.2013, Redakce

Netradičně v mrazivém prostředí druhé haly sehráli porubští starší dorostenci veledůležitý duel s tabulkovým sousedem ze Vsetína. Oba soupeři jistě měli v hlavách nedávný vzájemný mač, v němž RT TORAX Valachům nasázel třináct kousků. A parta okolo trenéra Rambouska si vedla skvěle i tentokrát! Své gólové příspěvky si rovnoměrně rozdělila do všech tří částí a zvítězila jasně a především zaslouženě 6:0. Zároveň se opět odpoutala ze samého chvostu tabulky, když svého valašského soka o bod přeskočila. O vysoké vítězství se nejvíce zapříčinili tříbodový Tomáš Gřeš a střelec dvou branek Jonáš Mládek. Brankář Dominik Sroka pak slaví letošní první čisté konto. Z porubského pohledu zcela povedený pondělní podvečer...

RAKO Extraliga staršího dorostu - 18.kolo po 21.10.18:00
VHK ROBE Vsetín
Branky a nahrávky: 2. Mládek (Gřeš), 15. Gola (Šustala), 30. Mládek (Gřeš, Široký), 40. Gřeš (Csomor), 46. Bartoň (Gola, Konvička), 50. Hill. Rozhodčí: Šutara – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Síkora, Šustala, Ščurek, Široký, Olšr – Gola, Kurnik, Bartoň, Gřeš, Csomor, Mládek, Csabala, Hill, Konvička.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald – Metelka, Ščotka, Svozílek, Hohl – Rýpar, Lainka, Konopka, Abdul, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Blahunek, Strmiska.

Zatímco na hlavní hale se po parketách proháněli vytáhlí volejbalisté, o kousek dál, ovšem v podstatně mrazivějším prostředí, sváděli tuhý boj hokejisté Poruby a Vsetína. Ti už letos změřili síly potřetí a góloví labužníci si v předchozích duelech museli mnout ruce, viděli v nich totiž neuvěřitelných 27 branek. Nejprve RT TORAX vyhrál na domácí půdě vysoko 13:2 a následně na Lapači podlehl 5:7.

A ve svém mrazivém chrámu od úvodních minut diktoval tempo hry. Na vedoucí trefu se tak nemuselo příliš dlouho čekat. Neuběhly ani dvě minuty a spolupráci nejúdernější porubské formace zakončoval Jonáš Mládek. Domácí zbrzdilo až vyloučení, ale hru ve čtyřech bez problémů přečkali. Naopak Patrik Gola prakticky hned po návratu z trestné lavice zařídil Porubě dvoubrankový náskok.

Více než stovka věrných příznivců, především z řad rodinných příslušníků, si na další trefu musela počkat přesně do poloviny střetnutí. A opět skvěle zafungovala spolupráce Tomáše Gřeše s Jonášem Mládkem. RT TORAX měl utkání stále pevně pod kontrolou a ještě do druhé sirény stačil své už tak luxusní vedení navýšit. Patnáct vteřin před odchodem do šaten zamířil přesně kapitán Tomáš Gřeš.

Kdo čekal ve třetí třetině porubské polevení, byl těžce na omylu. Domácí pokračovali v zodpovědném výkonu a když už náhodou se dostal nějaký ze vsetínských hráčů před Dominika Sroku, domácí gólman mu vystavil jasnou stopku. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky sice Porubští nevyužili přesilovku, ale pokračovali v tlaku, který korunovali pátou trefou z hole Radka Bartoně. A dlouho se nemuselo čekat ani na šestý kousek.

Obrana Valachů nechávala svého kamaráda Adama Gottwalda až příliš často na holičkách a necelých jedenáct minut před koncem dal výsledku konečnou podobu svou čtvrtou trefou v sezoně Svatopluk Hill. Vsetínští si museli po výsledku 6:0 připadat jako na dvorcích Rolanda Garrose. Naopak RT TORAX má pořádný důvod k radosti – sehrál výborné utkání, poprvé v sezoně neinkasoval a odpoutal se ze samého chvostu tabulky.

Ostatní výsledky 18. kola RAKO ELSD – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – HC Oceláři Třinec 3:1
HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 1:6
HC Kometa Brno – HC Olomouc 4:3

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Připravovali jsme se na to utkání a už v neděli na tréninku jsme udělali za nepovedeným zápasem s Kometou tlustou čáru. Řekli jsme si, že musíme hrát zodpovědněji, disciplinovaněji, obětavěji a podat stoprocentní výkon, což kluci dodrželi a po celou dobu měli utkání ve svých rukou. Potěšil mě výborný výkon brankáře Sroky. Hrálo se o šest bodů a jsem rád, že jsme to zvládli, v dalších zápasech budeme dál bojovat.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Sehráli jsme velmi špatný zápas, domácí na nás vlétli a když už jsme si náhodou vytvořili nějakou šanci, tak nás vychytal domácí gólman. Hráli jsme individuálně a ne pro mančaft. Vyrobili jsme několik individuálních chyb, které k hokeji nepatří. Myslím si, že ti kluci jsou tak otrlí, že už půl hodiny po zápase ani neví, že prohráli 0:6. Musí se chytnout za nosy a jít z té hrušky dolů. Už jsme nezvládli sobotní zápas a dnes jsme na něj navázali.