Sareze nevyšel úvod utkání, nakonec podlehla Olomouci 1:7

19.01.2008, Adam Bagar

Sareza Ostrava přivítala na svém ledě velmi atraktivního soupeře, kterým byla druhá Olomouc. Domácím nevyšel vůbec vstup do utkání a již v deváté minutě byl na světelné kostce stav utkání 0:4. Ostravští poté sice přidali a vytvořili si i nějaké šance, ale ztroskotávali na velmi dobře chytajícím gólmanovi hostí. Po úvodní části tak vedla Olomouc zcela zaslouženě 0:4. Třetina druhá příliš jiný obrázek hry nepřinesla. Hosté dalšími dvěma brankami odskočili již na hrozivých šest branek. Ve 37. minutě přidal alespoň jednu branku Sarezy do sítě Žigárdyho David Vajda. Po dvou třetinách byl stav pro domácí ještě nepříznivější, když prohrávali 1:6. Závěrečná třetina se již prakticky dohrávala z povinnosti, ale i přesto bylo k vidění několik slibných šancí. Nakonec se ujala pouze jedna, a to na straně Olomouce, která si tak za vítězství 7:1 připisuje do tabulky další tři body.

- 37.kolo so 19.1.17:00
HC Olomouc
1:7(0:4, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Vajda (Najdek) - 2. Vyrůbalík, 3. Ministr (Bordowski), 8. Vyrůbalík (Janečka, Bouz), 9. Ministr (Bordowski), 33. Žajgla, 37. Janečka (Ondráček), 53. Bordowski (Ministr, Zbořil). Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín R.. Vyloučení: 8:8, navíc Všetečka (OLO) 10 OT. Bez využití. Diváci: 822. Střely na branku: 23:48. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Holík, Palík, Gulda, Vajda, Tomis - Červenka, Najdek, Řípa - Mikula, Novák, Bokroš - Mocek, Stránský, Glas - Jelšík, Bartoš, Urban.
HC Olomouc: Žigárdy - Nedbálek, Ministr, Bouz, Brančík, Štach, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Všetečka, Čuřík, Ondráček, Žajgla, Bordowski.

Sareze se úvodní třetina vůbec nevydařila. Již v čase 1:37 využili hosté svou první šanci, když si Martin Vyrůbalík nabruslil až před Čecha, kde střelou do horní části branky vsítil úvodní branku hostujícího celku. V čase 2:47 byl stav pro domácí ještě nepříznivější. Milan Ministr napřáhl dělovou ránu z pravého kruhu, která skončila až v Čechově bráně. Poté se osmělili také domácí, ale jak Červenkova střela z blízkosti gólmana, tak i Najdkovo najetí si před branku v brance neskončily. V čase 7:20 přidali hosté již třetí branku, když Martin Vyrůbalík střílel z mezikruží, jehož střelu Čech vyrazil pouze k témuž hráči, který poslal kotouč již do prázdné branky. O chvíli později si domácí koledovali o další branku, ale závar před domácí brankou vyřešil k brance nevedl. V čase 8:55 se již ale hosté dočkali počtvrté a Sareza byla zralá na ručník. Milan Ministr napálil krásnou střelu do horní části branky. Od této chvíle převzali mírnou aktivitu domácí, ale ztroskotávali na velmi dobře chytajícím Žigárdym. V desáté minutě hrála Sareza v početní výhodě, ale dokázala si vypracovat jen několik nebezpečných střel z hole Ovšáka, který pálil jednu ránu za druhou. Ve 13. minutě měli hosté v přesilové hře velký tlak, ale jejich pěkným kombinacím chyběla častější střelba. V 15. minutě se ocitl před Žigárdym zcela volný Glas, ale trefil jen hostujícího gólmana. Dvě minuty nato zase vychytal šanci Bokroše a o další chvíli později také Guldovu šanci z mezikruží. Do konce třetiny se již nic nestalo, a tak po první třetině prohrávala domácí Sareza s Olomoucí vysoko 0:4.

Také druhou třetinu začali lépe hosté z Olomouce. Ve 22. minutě pálil z levého kruhu Bordowski, ale Čech jeho pokus skvěle vytěsnil ramenem. O minutu později se ocitl před domácí brankou v další velké příležitosti Ministr. Poté následovala přesilová hra hostí, ve které pálili od modré Kříž s Vyrůbalíkem, ale Čech jejich střely s přehledem pochytal. Ve 27. minutě pálil opět od modré čáry Vajda, ale Žigárdy byl dnes velmi přesný. V polovině třetiny získali hosté možnost zahrát si další početní výhodu dvou hráčů v poli, ale střely Kříže z pravého kruhu i od modré čáry v brance neskončily. Ve 32. minutě pálil od modré čáry Všetečka, jehož střelu ještě stačil před Čechem tečovat Davídek, ale opět jen mimo branku. V čase 32:07 vsítili hosté již pátou branku. Holík ztratil kotouč před svou brankou a toho dokázal využít Petr Žajgla, který střelou z první překonal k tyči překvapeného Čecha. Ve 34. minutě dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry také domácí, ale jak Guldova střela, tak i pokus Vajdy v brance neskončily. V čase 36:15 bylo s domácími opět ještě hůře, když v situaci dva na jednoho dokázal Ondráček ideálně nalézt volného Petra Janečku, který již prázdnou branku nemohl netrefit. O chvíli později, v čase 36:36, vypálil po menším závaru před brankou hostí nakonec David Vajda a střelou z mezikruží překonal Žigárdyho. Ve 38. minutě minul před Čechem poloodkrytou branku Zbořil. V úplném závěru jsme již žádnou výraznější příležitost neviděli, a tak Olomouc svůj náskok ještě navýšila a vede na Sareze již v poměru 1:6.

Ve 43. minutě se domácím naskytla možnost zahrát si další přesilovku, která se po chvíli změnila na dvojnásobnou přesilovou hru. V té si však domácí téměř nevytvořili žádnou příležitost, výjimkou byla snad jen Guldova střela od modré čáry. Ve 47. minutě vyslal Kříž dělovku na Čechovu branku, ale domácí gólman stačil zaklapnout své betony. O další minutu později se probil Gulda až před Žigárdyho, ale jeho pokus brankou neskončil. Šancí bylo v těchto minutách velmi mnoho a gólmani se tak měli, co ohánět. Ve 49. minutě projel Červenka celé kluziště až před hostující branku, ale tam se dostal do velmi těžkého úhlu. O další minutu později měl před sebou Bokroš prázdnou branku, když Žigárdy vyjel do rohu kluziště, ale domácí útočník této velké šance využít nedokázal. Poté měli také několik šancí Olomoučtí, ale Brančík, Ministr i Bordowski své šance nevyužili. V čase 52:04 přidali hosté již sedmou branku, když střelou z mezikruží překonal Čecha Richard Bordowski. V 53. minutě byl v další šanci před Žigárdym Červenka, ale dostal se jen do velmi těžkého úhlu. V 58. minutě vznikl před brankou Olomouce obrovský závar při kterém Palík nedal jasnou šanci, když před ním stála odkrytá branka. V 59. minutě ještě Čech zlikvidoval pokus Zbořila. Nakonec tak Sareza Ostrava podlehla Olomouci 1:7.

Jan Vavrečka (HC Sareza Ostrava): "Zápas ovlivnila první třetina, kdy Olomouc dokázala proměnit všechny nabídnuté šance. Kluky jsem se v šatně snažil motivovat tak, aby zápas dohráli se vztyčenou hlavou."

Ohlasy hostujících trenérů se nám nepodařilo získat.