Sareza nenašla recept na Mladou Boleslav

02.08.2007, Adam Bagar, Jan Škarpa

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupila Sareza v Kravařích proti Mladé Boleslavi. V první půli utkání chytal za Ostravu Radek Masný, kterého poté vystřídal Jakub Štěpánek, pro kterého to tak byl již druhý zápas proti tomuto soupeři v krátkém sledu. První a třetí branku Sarezy si připsal Jiří Řípa, mezi tyto góly se vmísil svou úspěšnou trefou Petr Grygar. Mladá Boleslav v utkání střelila o branku více a tak vyhrála 4:3.

- přát. čt 2.8.17:30
BK Mladá Boleslav
4:3(1:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Nouza (Drábek), 24. Sedlák (Mikulík, Bauer), 26. Nouza (Fiedler, Gombár), 30. Handlovský (Mikulík) - 5. Řípa (Glas), 27. Grygar, 46. Řípa (Dušek). Rozhodčí: Trombík - Koliba, Barteček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
BK Mladá Boleslav: Růžička - Lukáč, Jindra, Všetečka, Drábek, Malý, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa, Vlk, Handlovský, Gajovský, Mikulík, Rod, Sedlák, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Rozsíval, Rumpel, Tondr
HC Sareza Ostrava: Masný (od 30. Štěpánek) - Ovšák, Holík, Flašar, Vnenk, Palík, Vajda, Dudáš - Janečka, Boháč, Buček M. - Gelačák, Najdek, Bokroš - Dušek, Řípa, Glas - Svačina, Novák, Grygar

Do třetí minuty zápasu se hrál hokej plný nepřesností z obou stran. Ve 4. minutě nejprve Najdek s Bokrošem jeli sami proti jednomu obránci, ale rozhodčí tuto nadějně rozvíjející akci přerušil pískotem kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Ale už o minutu později, v čase 4:23, se Sareza dočkala, když Jiří Řípa ujel sám proti gólmanovi Růžičkovi, kterého si položil a krásně pod břevno zavěsil. Poté se dostala do zápasu také Mladá Boleslav, když neúspěšně obstřelovali branku Sarezy od modré čáry postupně Bauer, Eiselt a Mikulík. Až v 7. minutě, v čase 6:39, se podařilo Boleslavi vstřelit branku zásluhou krásné teče Tomáše Nouzy po přihrávce Drábka, se kterou nemohl brankář Masný nic udělat. V 9. minutě v přesilové hře pálili od modré čáry Ovšák a později také Janečka, ale k gólovému efektu to nevedlo. Od této chvíle byla opět Sareza lepším týmem, zejména zásluhou několika přesilových her. Ve 12. minutě nahrával Grygar chytře před bránu, kde puk nebezpečně poskakoval v prostoru brankoviště a tak po několika vteřinách byla Boleslav ráda za vyhození kotouče přes všechny čáry. Poté hrála Sareza v oslabení, kdy ujížděl Svačina, kterého zastavil jen za cenu faulu Jindra. Sareza byla v přesilovce aktivní a obstřelovala branku Růžičky ze všech stran, ale opět tomu chybělo to nejdůležitější–gól.

Začátek druhé třetiny připomínal začátek té první, hrál se hokej bez šancí. Ale v čase 23:53 nahrál Bauer z rohu na volného Přemysla Sedláka, který stál téměř osamocen před brankou Sarezy a který bez problému skóroval.Chvíli na to, v čase 25:59, využila Boleslav přesilovou hru po ukázkově vyřešené situaci 3 na 2, kdy předvedli krásnou kombinaci Fiedler, Gombár a téměř do prázdné branky zakončující Tomáš Nouza. Ihned po buly v čase 26:22 vystřelil z prostoru mezi kruhy Petr Grygar, jehož rána propadla až do sítě Růžičkovy branky. Ve 30. minutě zápasu vystřídal Jakub Štěpánek dnes velmi jistého Masného. Štěpánek si ještě ani nesáhl na puk a už ho musel lovit ze své sítě , když pustil střelu z ostrého úhlu od Lukáše Handlovského po asistenci Milana Mikulíka. Ve 32. minutě se hezky probil po přihrávce Glase Jakub Dušek až před gólmana Růžičky, ale jeho střele chyběly milimetry. O minutu později poslal střílenou přihrávku, na branku Růžičky Grygar, kterou tečoval těsně mimo brankoviště Svačina.V minutě 35. střílel nebezpečně Novák z prostoru mezi kruhy a hned po něm také opět Svačina, který se objevil osamocen před brankou. Ve 37. minutě předvedl v plné kráse své kvality brankář Štěpánek, když krásným zákrokem zneškodnil těžkou střelu Jindry od modré čáry. Ke konci třetiny měla Boleslav možnost přesilové hry, ve které uzamkla na dlouhou dobu Sarezu ve své obranné třetině, ale k gólu to ovšem nevedlo.

Také ve 3. třetině potřebovali hráči 3 minutky na to, aby se dostali do toho správného zápasového tempa. Ale od 44. minuty byla Sareza jednoznačně lepším týmem, což dokázala také zúročit gólem Jiřího Řípy, v čase 45:51, který si po přihrávce Duška obtočil obránce a dokázal skórovat téměř do odkryté branky. Poté se naskytla Boleslavi možnost hrát přesilovou hru, ale Sareza úspěšně bránila a vyhazovala kotouče. V 50 minutě překombinoval Petr Vlk slibnou příležitost, když v dobré šanci ještě nahrával spoluhráči. O minutu na to si najel do prostoru před brankou Lukáč, ale Štěpánek byl připraven. V 52. minutě měl slibnou příležitost k vyrovnání Grygar, který střílel z blízkosti dvou metrů do masky gólmana Růžičky. O minutu na to předvedla Sareza obstřelování branky Boleslavi, kdy pálili Boháč, Janečka a Glas, ale i to branku nepřineslo. Od 54. minuty byla lepším týmem Boleslav. Nejprve stál sám před odkrytou brankou Sarezy Mikulík, ale trestuhodně zahodil tuto velkou příležitost, poté minul opět poloodkrytou branku Gombár, který přestřelil z jednoho metru branku. V posledních minutách se už zápas jen dohrával a Boleslav zkušeně hlídala výsledek.Minutu před koncem ještě Sareza zkusila hru bez brankáře, ale i to už ke změně výsledku nevedlo. Na závěr střetnutí se jely tradičně samostatné nájezdy, ve kterých zvítězila Sareza výsledkem 2:1, když nájezdy proměnili Janečka a Holík a za Boleslavské Mikulík.