Sareza vybojovala v Třebíči tři body

29.11.2006, Vladimír Vronka, Matěj Hráček

Sareza Ostrava zavítala ve 26. ligovém kole na led o jedno místo lépe postavené Třebíče. Ostravští se Třebíči chtěli bodově přiblížit, ale to znamenalo naplno bodovat. Do brány se postavil Jakub Čech. Sareza dokázala sehrát bezbrankovou první třetinu. Ve druhé části dokázal Milan Baranyk využít přesilovou hru, Sareza se ujala vedení, které hlídala až do konce druhé části. Domácí chtěli v třetí části vyrovnat, ale dva obdržené góly mezi 49. a 51. minutou rozhodly ve prospěch Ostravy. Vynikajícím výkonem podpořil své spoluhráče Jakub Čech, který za svá záda nepustil jediný kotouč. Sareza Ostrava zvítězila v Třebíči 3:0.

- 26.kolo st 29.11.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Sareza Ostrava
0:3(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Baranyk (Badžo, Rimmel), 49. Šebesta (Boháč, Bokroš), 51. Ovšák (Pavlačka) . Rozhodčí: Fraňo - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 43:32.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Ščerban, Šefčík, Vomela, Bulička, Hrbáček, Rehák, Dvořák, Pálka - Laš, Dolníček, Mertl, Pšurný R., Oliva, Pšurný M., Čech, Zahradník, Látal, Přibyl, Kubica, Buček
HC Sareza Ostrava: Čech - Brincko, Mocek, Rimmel, Tesařík, Holík, Mocek, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš, Svačina, Pavlačka, Glas, Gelačák, Badžo, Baranyk, Klimek, Holuša, Janečka
Zprvu se hrál hokej z jedné na druhou stranu. Žádné výraznější šance však k vidění nebyly. Až 9. minuta zvedla diváky ze sedadel. Na osamoceného hostujícího brankáře najížděl Marek Laš. Ten si ale s hostujícím brankářem neporadil. O pár vteřin později zahrozili také hosté. Hostující Bokroš se dostal až za záda domácích obránců a jeho střelu zastavil beton pozorného Filipa Luňáka. Při této akci byl faulován Bokroš domácím Rehákem, který si šel posedět na trestnou lavici. Ostrava téměř celou přesilovku odehrála v útočném pásmu. Kombinování Ostravských činilo domácím mnohdy potíže. Nakonec se ale dokázali ubránit a díky tomu byl stále vyrovnaný stav zápasu. Ve 12. minutě si hru o jednoho muže navíc zahrála také Třebíč. Největší šanci v přesilovce měl dorážející Vomela, který se snažil protlačit kotouč za brankářova záda. Bezúspěšně. Ve 14. minutě se opět musela mít na pozoru domácí obrana v čele s Luňákem, ani tento závar před brankou nepřinesl změnu skóre. Série gólových šancí pokračovala. Blízko vedoucí brance byla opět Ostrava. Střelu hostujícího Badža od modré čáry zastavila až maska Filipa Luňáka. Když ani po této šanci branka nepadla skóre bylo 0:0.

Ve 23. minutě se do slibné šance dostal domácí Marek Laš. Opět se dostal před osamoceného brankáře a nepřekonal ho ani napodruhé. Ve 24. minutě byl Marek Laš vyloučen na dvě minuty, když byl o pár vteřin později na trestnou lavici poslán také domácí Zahradník za napadnení čekaly domácí obranu horké chvíle při dvojnásobném oslabení. Na konci 25. minuty Ostrava vstřelila vedoucí branku zápasu. Po závaru před brankou domácích se nejlépe zorientoval Milan Baranyk, který poprvé dostal kotouč za Luňákova záda - 0:1. Po vstřelení vedoucí branky začali hosté důsledněji bránit a snažili se Třebíč nepouštět do žádných nebezpečných situací. Ve 28. minutě se ale do jedné dostal opět Marek Laš, který vypálil od modré čáry tvrdou ránu. Střela sice prošla Čechovi mezi betony, ale poté mimo bránu. Horácká Slavia se nadále tlačila do útočného pásma, kam se většinou úspěšně prodrala, ale v útočném pásmu byli domácí bezradní. Hostující obrana s klidem likvidovala pobyt Třebíčských v ostravském obranném pásmu. Po druhé třetině byl stav 0:1 pro hostující Sarezu.

Ve 43. minutě byl vyloučen hostující Vnenk a Horácká Slavia dostala další šanci, jak vyrovnat skóre zápasu. Domácím se přesilovka vůbec nepovedla. Hráčům odskakovaly kotouče od hole a hosté se v pohodě ubránili. Šanci na opravu dostali domácí v 46. minutě. Vyloučen byl hostující Badžo. Největší a také stoprocentní šanci měl při přesilové hře Martin Čech, který vyzrál na hostujícího brankáře, když se chystal zakončit do opuštěné klece trefil jen lapačku svého jmenovce Jakuba Čecha. A jak už bývá zvykem i tentokrát se potvrdilo pravidlo ,,nedáš - dostaneš´´. Po chybě domácího obránce se ke kotouči dostal Boháč. Jeho střelu Luňák ještě stačil vyrazit, po této střele přišla dorážka od Pavla Šebesty, který se střelou do opuštěné klece nemýlil. Tečku za dnešním zápasem udělal Milan Ovšák, který překonal lehkou střelou lapačku domácího gólmana - 0:3.

Ohlasy k utkání

Petr Fabián (Sareza): V první třetině se zápas odvíjel dobře pro Třebíč, když jsme nezachytili střední pásmo ve kterém nás domácí přehrávali. Z toho měli několik přečíslení a samostatných nájezdů. Do druhé třetiny jsem vydal určité pokyny, aby se naše hra v tomto zlepšila. Zkráceně řečeno se celý zápas lámal vyloženou šancí domácího Martina Čecha, kdy měl téměř udělaného brankáře, ale kličku nedotáhl do konce a náš brankář Jakub Čech puk chytil do lapačky. Od to doby jsme už byli mi tím lepším mužstvem.

Josef Horešovský (Třebíč): Těžko se na utkání, které jsme prohráli hledá něco pozitivního, ale myslím, že jsme hráli lépe, než v těch předchozích dvou zápasech. První dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, měli jsme šance i tlak, jenže ten nevyústil v branku. V utkáních se silnými soupeři jsme si vybudovali sebevědomí, o které jsme teď během dvou utkání přišli a v tomto vyrovnaném a vypjatém zápase sebevědomí rozhoduje. Kdyby byli naši hráči ve vypracovaných šancích šikovnější, mohlo se utkání vyvíjet jinak. V době našeho tlaku pak přišly dvě individuální chyby. Ty chyby mužstvo srazily a pak za stavu 0:3 už je těžké hledat elán k závěrečnému náporu.