Sareza v posledním kole nestačila na Třebíč

14.03.2007, Vladimír Vronka, Matěj Hráček

V posledním 52. kole zajížděla ostravská Sareza do Třebíče. Do utkání vstoupili ostravští výborně, již ve druhé minutě se prosadil Libor Gelačák, domácí dokázali do konce třetiny stav otočit. Nástup do druhé třetiny se hostům vůbec nepovedl, po dvou inkasovaných gólech v první minutě se do brány postavil David Iláš. Sareza utkání dokázala zdramatizovat, na rozdíl dvou branek snižoval opět Libor Gelačák, na konečných 4:3 pro Třebíč snížil Petr Valušiak. Sareza dokázala utkání řádně zdramatizovat, ale díky prohře obsazuje po základní části 8. příčku, což znamená, že se v play – off střetne s Hradcem Králové.

- 52.kolo st 14.3.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3(2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Látal (Macháček), 12. Čech (Zahradník, Pšurný), 21. Balán (Dolníček), 21. Zahradník (Pšurný, Macháček) - 2. Gelačák (Valušiak, Boháč), 23. Gelačák (Boháč), 51. Valušiak (Rimmel) . Rozhodčí: Jebavý - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 1600. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Růžička - Ščerban, Rehák - Macháček, Lučka - Sláma, Hrbáček - Laš, Dolníček, Balán - Čech, Zahradník, Pšurný M. - Přibyl, Oliva, Látal
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 21. Iláš) - Rimmel, Mocek J., Ovšák, Vajda, Palík, Holík, Vnenk, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Boháč, Valušiak - Klimek, Hubáček, Svačina - Červenka, Badžo, Mocek I.

Přímé utkání o postavení v tabulce začala lépe hostující Sareza, která uzamkla domácí v obranném pásmu a vyvíjela tlak na domácího brankáře . Hostům se úvodní nápor vyplatil. Již ve 2. minutě utkání překonal Martina Růžičku tvrdou střelou od modré čáry Libor Gelačák. Třebíčští se ale rychle oklepali z obdržené branky a začali si také vytvářet šance. Ve 4. minutě se pokusil prostřelit hostujícího brankáře z mezikruží Martin Čech. Hostující gólman jeho pokus vyrazil. O pár vteřin později Macháček přihrál před brankou volnému Ondřejovi Látalovi, který dopravil kotouč do sítě a vyrovnal tak skóre zápasu. V 5. minutě hrála ostravská Sareza již druhou přesilovku v utkání. Jedinou vážnější šanci si vytvořil hostující Svačina, který těsně před domácím brankářem změnil směr střely. Růžička naštěstí pro Třebíč vyrazil kotouč špičkou svého betonu. V 8. minutě pro změnu potrápil hostujícího brankáře nepříjemnou střelou Balán. Když se ani po této střele skóre nezměnilo, Třebíč stále více tlačila na soupeře ve svém útočném pásmu, až se ve 12. minutě podařilo po přihrávce Petra Zahradníka protlačit kotouč do sítě Martinu Čechovi- Horácká Slavia se zaslouženě dostala do vedení. Domácí nadále pokračovali v rychlém útočně laděném hokeji. V 15. minutě se do kotouče opřel třebíčský Milan Přibyl, i jeho pokus však brankář hostí dokázal zlikvidovat. V 16. minutě Ostrava sice překonala Růžičku, ovšem hlavní sudí okamžitě rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti, takže veškeré ostravské radování se ze vstřelení branky bylo zbytečné. Po úvodní dvacetiminutovce mohla Horácká Slavia odcházet do šaten za vědomí jednobrankového vedení.

Zřejmě nejpodstatnější roli zápasu sehrála úvodní minuta druhé třetiny, kdy Třebíč překvapila svého soupeře dvěmi vstřelenými brankami. Nejprve se po Dolníčkově vyhraném vhazování nemýlil Stanislav Balán. Za dalších 25 sekund znovu rozjásal třebíčské ochozy zimního stadionu přesně mířenou střelou nad beton brankáře Petr Zahradník. Na tento raketový start Horácké Slavie hosté odpověděli okamžitým oddechovým časem a střídáním gólmanů. Štěpánka vystřídal David Iláš. Sareza ve 23. minutě dokázala skóre snížit. Podruhé překonal Martina Růžičku Libor Gelačák. V úvodních minutách prostřední části jsme tak shlédli nevídanou brankovou přestřelku. Ostravu snížení na rozdíl dvou branek doslova nakoplo a domácím obráncům začali horké chvíle v obraně. Ve 28. minutě se Třebíč mohla od svého soupeře opět výrazněji odpoutat, když dostala výhodu přesilové hry. Horácké Slavii se ovšem přesilová hra vůbec nevydařila a Ostravané se v pohodě bránili. Až posledních sedm vteřin početní výhody si šanci vytvořil Ščerban. Střelu od modré čáry hostující Iláš na střelu Ščerbana dobře viděl a vyrazil ji svým levým betonem. Ve 31. minutě musel i Martin Růžička čelit velmi nebezpečné akci, do které se propracoval Bokroš. Jeho bekhendový blafák dokázal Růžička zastavit skvělým rozštěpem na brankové čáře. Dobrou střelou se pokoušel překvapit hostujícího brankáře Balán. Kotouč se po střele z poměrně velkého úhlu projel po brankové čáře, kde však nikdo z domácích nedokázal dorazit kotouč do sítě. Ve 39. minutě se po závaru před domácí klecí strhla menší šarvátka mezi domácím Macháčkem a hostujícím Valušiákem. Oba muži byli oceněni menším trestem.

Úvod poslední třetiny se odehrával ve středním pásmu. Až ve 45. minutě se po střele třebíčského Látala nedokázal prosadit a dorazit tak kotouč do ostravské svatyně Jiří Oliva. Domácí hráči začali viditelně polevovat ve hře a nabízeli tak hostům šance. Sareze však chybělo často přesnější zakončení na bránu. V 50. minutě odjel pykat za katr domácí obránce Denis Rehák a Ostrava se nadechovala k náporu na třebíčskou klec. V 51. minutě Sareza zdramatizovala stav zápasu, když se po střele Petra Valušiáka nešťastně kotouč odrazil od levého betonu domácího brankáře do sítě. Jistotu dodal Růžičkovi opět zákrok, který musel předvést po tvrdé střele Tesaříka. Závěrečné minuty hráli hosté ve snaze vyrovnat bez brankáře. Gólovou tečku za utkáním mohl učinit Ondřej Látal, Kotouč mu ale při úniku na opuštěnou klec přeskočil hokejku. Třináct vteřin před koncem promarnil obrovskou šanci hostů Gelačák, který netrefil odkrytou branku domácích. Sareza Ostrava prohrála v Třebíči 4:3.