Sareza odváží z Havířova 3 cenné body

11.11.2006, Libor Gavlas, Jan Škarpa

Po porážce v Berouně zajížděla Sareza na led Havířova s touhou napravit si bilanci na hřištích soupeře. První gól padl ve 14. minutě, postarali se o něj souhrou Robert Najdek, Lukáš Klimek a zakončující Petr Janečka. Havířov ve druhé čáti skóre otočil a dostal se do vedení 2:1. Sareza však nesložila zbraně a v závěrečné části přidala 3 branky, postupně se z gólu radovali Dušan Brincko, Patrik Rimmel a Daniel Boháč. Havířovský Mikšan sice snížil na 4:3, ale Sareza si již těsné vedení uhlídala.

- 21.kolo so 11.11.17:30
3:4(0:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Klimeš (Ovčačík, Lipina), 26. Fink (Fadrný), 57. Mikšan (Lipina) - 14. Janečka (Klimek, Najdek), 41. Ovšák (Najdek, Klimek), 43. Rimmel, 49. Boháč (Rimmel, Šebesta). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Škach. Vyloučení: 5:9, navíc Novotný (HAV) OK, Klimek (SAR) 10 OT. Využití: 2:2. Diváci: 1098. Střely na branku: 48:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný (od 7. Masný) - Peštuka, Zientek, Klimeš, Ovčačík, Krisl, Vavruša, Chmelíř - Heider, Fink, Brynecký, Mikšan, Lipina, Sedlák, Rozum, Fadrný, Steber, Sikora, Zdeněk, Seman
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Rimmel, Ovšák, Holík, Mocek J., Vnenk, Tesařík, Brincko, Mocek D. - Baranyk, Klimek, Valušiak, Gelačák, Badžo, Bokroš, Boháč, Najdek, Janečka, Šebesta, Pavlačka, Glas

Sareza vstoupila do zápasu lépe a dostala Pantery od úvodní minuty pod tlak. Ve 4. minutě vystřelil od modré Mocek, Baranyk dorážel před gólmanem, ale Novotný zachránil. O minutu později zkoušel štěstí Ovšák, ale Novotný byl opět pozorný. V 7. minutě zajel Barany zbytečně do Novotného, dostal za to dvě minuty, ale Novotný neudržel nervy na uzdě, pustil se do osobního souboje a dostal trest do konce utkání. V 11. minutě se po chybě Semana dostali hosté do další šance, ale tentokrát už náhradník Masný změnu stavu opět nepřipustil. Domácí poprvé zahrozili o minutu později Sedlákem, ale s jeho ránou si Štěpánek poradil. Ve 14. minutě přinesla převaha hostů své ovoce. Najdek vybojoval kotouč, přistrčil Klimkovi, který posunul na Petra Janečku, ten do odkryté klece zavěsil – 0:1. Za minutu mohli domácí vyrovnat, když Seman chtěl vyšperkovat pěknou akci přihrávkou na Stebera, ten se však netrefil.

V úvodu druhé části dostal menší trest Bokroš a domácí dokázali jeho vyloučení potrestat. Lipina vybojoval kotouč, poslal jej Ovčačíkovi, ten přihrál Tomáši Klimešovi, který mířil přesně – 1:1. Za půl minuty po vyrovnání byli hosté znovu vyloučeni a Panteři byli znovu úspěšní. Fadrný našel před brankou volného Patrika Finka, který z voleje trefil prostor vedle Štěpánkovy lapačky – 2:1. Domácí dostali v polovině zápasu další příležitost, když byli v krátkém sledu vyloučeni dva hráči Sarezy, ale ve dvojnásobné přesilovce už domácí další branku nepřidali. Největší šancí byl průnik Semana. Ve 36. minutě mohl zvýšit Sedlák, který si po přečíslení 3 na 2 položil gólmana, ale ani tak jej nedokázal překonat. I v závěru třetiny byli domácí aktivnější, ale výborného Štěpánka už nedokázali překonat.

V úvodu třetí třetiny přišel pro domácí velký šok. Hned v první minutě vypálil na Masného Milan Ovšák, ten sice kotouč lapačkou ztlumil, ale i přesto se dostal za jeho záda – 2:2. Uplynulo dalších devadesát vteřin a hosté znovu zvedali ruce nad hlavu. Rimmel nastřelil kotouč ze středního pásma, nedůslednost domácí obrany mu dovolila si jej dojet, neboť Masný jej pouze vyrazil a Patrik Rimmel byl napodruhé úspěšný – 2:3. Ve 48. minutě byl vyloučen Klimeš a Sareze stačila půlminuta ke vstřelení další branky. Tentokrát byl úspěšným střelcem Daniel Boháč. Domácí byli sice po tomto direkt otřeseni, ale dokázali ještě bojovat. V 57. minutě přihrál Lipina Davidu Mikšanovi a tomu se povedlo snížit přesnou střelou na 3:4. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Janečka a domácí tak mohli vyzkoušet hru bez brankáře v poměru 6 proti 4, ale ani tato výhoda jim vyrovnání nepřinesla.

Petr Folta (trenér Havířova): „Nezačali jsme dobře Sareza nás dostala zpočátku pod tlak. Ve druhé třetině nás přesilovky dostaly do hry a vypadalo to dobře. Jenže jsme měli velmi špatný vstup do poslední třetiny, hodně jsme před hráči Sarezy ustupovali a ti toho dokázali využít. Dostali jsme smolné góly a hráčům, kteří by se měli snažit otočit vývoj utkání docházely síly. Sareza hrála na čtyři lajny a měla více sil. Rozhodl začátek třetí třetiny.“

Petr Fabián (trenér Sarezy Ostrava): „Myslím, že v první a třetí třetině jsme byli lepší. Zbytečná vyloučení ve druhé třetině dostala Havířov do hry. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme přežili dvojnásobné oslabení. Fantasticky zachytal Štěpánek, který měl dnes extraligovou fazónu.“