Sareza nestačila na brněnskou Kometu

17.10.2007, Adam Bagar

Třetí tým východní skupiny - Sareza Ostrava přivítal na svém ledě vedoucí Kometu Brno. Od začátku zápasu bylo patrné, že hrají týmy z vyšších pater tabulky. První třetina však lépe vyšla hostujícímu celku, který vsítil dvě branky zásluhou Roba a Dlouhého. Na začátku druhé části vstřelila Kometa již třetí branku a zdálo se, že je po zápase, ale ani ne za minutu po této brance ostravští snížili zásluhou dělovky od modré čáry Davida Mocka. Třetí část nebyla pro diváky příliš atraktivní, protože na ledě pracovaly emoce a viděli jsme mnoho vyloučených. V závěru ještě pečetil výhru Brna do prádzné branky svou druhou brankou v tomto zápase Barus. A tak Kometa zvítězila na ledě ostravské Sarezy 1:4.

- 13.kolo st 17.10.17:00
HC Kometa Brno
1:4(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Mocek D. (Šebesta) - 7. Rob (Appel, Barus), 11. Dlouhý (Vostřák, Lipina), 23. Barus (Černý, Appel), 60. Barus (Vostřák). Rozhodčí: Jeřábek A. - Novák, Škach. Vyloučení: 11:9, navíc Ovšák 10 min OT + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 750. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, Mocek D., Rimmel, Vnenk, Tesařík, Palík, Buček, Vajda D. - Šebesta, Boháč, Hubáček - Gelčák, Najdek, Řípa - Červenka, Sochorek, Bokroš - Grygar, Novák, Glas
HC Kometa Brno: Kubeš - Gýna, David, Fojtík, Lhostký, Morava, Malena, Dlouhý, Lipina, Vostřák, Rob, Padělek, Černý, Sojčík, Barus, Appel, Zábranský, Moskal, Hruška.

Již od začátku zápasu šlo vidět, že se utkávají dva týmy z nejvyšších pater tabulky. Po několika vteřinách se dostal do samostatného úniku Boháč, ale nezakončil optimálně. Na druhé straně zahrozili i hosté, když nebyl schopný nadvakrát překonat Štěpánka Černý. Ve třetí minutě předvedl dělovku od modré čáry domácí Rimmel, ale hostující gólman Kubeš skvěle vyrazil. O minutu později ujížděl na Štěpánka Lipina, ale neměl potřebnou rychlost, a tak zakončil jen lehkou střelou do Štěpánka. V téže minutě dal Sochorek na úplně volného Bokroše, který ale ve vyložené šanci nedal. V šesté minutě přišla první přesilová hra zápasu, kterou také dokázala Kometa využít – v čase 6:45 nedal Štěpánkovi šanci dělovkou od modré čáry Luboš Rob. V deváté minutě se nejprve pokoušel překonat Kubeše z pravého kruhu Boháč a poté i zpoza brány Najdek, ale ani jeden z nich neuspěl.

V jedenácté minutě Brno uzamklo svého soupeře v útočném pásmu a vytěžilo z náporu i poněkud šťastnou branku, když v čase 10:43 po lehké přihrávce Vostřáka tečoval před Štěpánkem ještě lehčeji Jan Hruška. Ve 13. minutě ujel zcela sám v oslabení Mocek, udělal blafák, ale trefil jen gólmana hostů. Ve 14. minutě Brno opět skvěle kombinovalo ve svém útočném pásmu, ale k žádné vážnější šanci se nedostalo. V 15. minutě dostala příležitost přesilové hry i Sareza, ale tato výhoda se ji vůbec nepovedla. V 18. minutě dal Novák krásnou přihrávku na volného Bokorše, který však opět ve vyložené šanci nedal. V poslední minutě ještě vypálil nebezpečnou střelu z mezikruží Sojčík, ale ani ten nedal. Brněnská Kometa tak vedla po první třetině 0:2.

Ve 22. minutě stál v oslabení úplně sám před Štěpánkem Vostřák, ale nedal. O minutu později hrála Kometa další přesilovou hru, kdy nejprve pálil z mezikruží nikým nehlídaný Appel, ale Štěpánek ho vychytal. Ale v čase 22:52 se již hosté dočkali třetí branky, když dostal Miroslav Barus přihrávku zpoza branky a nedal Štěpánkovi žádnou šanci. Neuběhla však ani minuta a Sareza bleskově snížila, když využila přesilovou hru. V čase 23:45 vystřelil od modré čáry David Mocek, jehož střelu ještě tečoval před Kubešem Daniel Boháč. Ve 26. minutě se vyskytlo opět okénko v obraně Sarezy, když obránci nechali před Štěpánkem opět volného Vostřáka. Ve třicáté minutě pálil nejprve z pravého kruhu Appel a poté i od modré čáry Rob, ale ani jeden nedal.

Ve dvaatřicáté minutě předvedl Sochorek krásnou individuální akci, ale na konci této akce zbytečně nahrával před branku. O minutu později měla Sareza výhodu přesilové hry, uzamkla soupeře, ale chyběly tomu střelecké pokusy. Jedinou možností byla Říhova střela z levého kruhu, kterou gólman neviděl, ale v brance přesto neskončila. Ve 37. minutě předvedl dělovku od modré čáry Lhotský, ale Štěpánek předvedl parádní zákrok. Minutu před koncem třetiny ještě pálil opět nebezpečně od modré čáry Malena. V závěru třetiny byla k vidění ještě dvě vyloučení, ale nic zásadního se již nestalo. Sareza tak po dvou třetinách prohrávala 1:3.

Ve 42. minutě utkání měla Sareza skvělou možnost snížit na rozdíl jediného gólu, ale Najdkovi v jasné pozici přeskočil kotouč jeho hůl po přihrávce Řípy. Poté začal úřadovat hlavní rozhodčí Jeřábek, který v rozmezí 42. a 47. minuty vyloučil hned šest hráčů a navíc Ovšáka do konce utkání za nesportovní chování. Zápas tak byl velmi kouskován, hráči byli nervózní a tudíž se na ledě žádné šance neobjevovaly.

Poté se Sareza marně snažila něco s výsledkem udělat, ale brněnští hráči dnes velmi dobře bránili a v případě nouze jednoduše vyhazovali kotouče. V 52. minutě se nejprve prosadil před gólmana hostí Novák a poté i vyzkoušel pozornost Kubeše Boháč, ale Sareze dnes opět chybělo potřebné střelecké štěstí. V minutě 53. hrála Kometa další přesilovou hru, ve které si připravila opět mnoho šancí. Nejprve ujížděl sám Dlouhý, ale Štěpánek ho vychytal, poté pálil do boční konstrukce branky Vostřák a nakonec pálil ten samý hráč od modré čáry. Štěpánek však všechny pokusy Komety vychytal. V závěru utkání ještě hrála Sareza přesilou hru, rovněž odvolala gólmana, a tak hrála ve výhodě dvou hráčů v poli. V čase 59:10 však hráči Komety Brno pečetili svou výhru gólem Miroslava Baruse do prázdné klece domácí branky. Brněnská Kometa si tak připsala do své sbírky další tři body. Nutno říci, že hostující hráči byli o něco lepším týmem než domácí Sareza, a tak si odváží domů zasloužené vítězství 1:4.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): „Nastoupili jsme s přílišným respektem, pak jsme se nechali zbytečně vyloučit a Brno toho dokázalo využít. Ztráta 0:2 se proti kvalitnímu soupeři, jakým Brno je, těžko dohání. Prvních dvacet minut rozhodlo. Nehráli jsme špatně, měli jsme šance, ale nedali jsme je. Brno si zaslouženě odváží tři body.“

Rostislav Čada (Kometa Brno): „Domnívám se, že jsme zvítězili zaslouženě. Podařil se nám vstup do utkání, v první třetině jsme dali dva góly, byli jsme aktivnější a mohli jsme předat další branky. Pak jsme dobrou taktickou hrou drželi výsledek a nepustili jsme Sarezu do tlaku.“