Risk bez brankáře nevyšel! V Přerově se dorostencům bodovat nezdařilo

16.11.2023, Gabriela Juříková

Po reprezentační přestávce měli porubští dorostenci ve čtvrtek 16. listopadu utkání v Přerově. Po dvou třetinách RT TORAX Poruba prohrával 0:1, což srovnal osm minut před koncem základní hrací doby. Už to vypadalo na prodloužení, když 103 sekund před třetí sirénou Zubři strhli vedení na svou stranu. Risk bez brankáře k vyrovnání nepomohl a po páté se Porubanům bodovat nepovedlo.

Extraliga dorostu – Východ - 18.kolo čt 16.11.18:00
HC ZUBR Přerov
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. L. Mátl (Švejcar, Špičák), 59. Dobřecký – 52. T. Vehovský (S. Stasjuk). Rozhodčí: Škach – Kaprál, Přecechtěl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 32:24 (6:11, 18:3, 8:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC ZUBR Přerov: Šejba – Wasserbauer, Cífka, Pala, Matyáš, Mozr, Pohanka, Špičák – Vlk, Dobřecký, Koudela – L. Mátl, Kurial, Frnka – M. Ryšavý, Švejcar, Došlík – Vyroubal
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Planka, Majkowski, Michalík, S- Stasjuk, Dragon, Korbel – Skorochod, T. Vehovský, Ostřížek – Indrst, Bobok, Ignatěnko – Václavek, Stryczek, Dietrich.

Už v 18 vteřině mohli Zubři vést, puk se ale nedostal za brankovou čáru, protože jej Láryš rychle odklidil do bezpečí. První vážnější akce Poruby přišla brzy poté, ale hráči trefili jen gólmanovu masku. Porubanům v druhé přesilovce ujel Dobřecký s Koudelou, který ve finální fázi poslal střelu nad Láryšovu bránu. Ve třetí početní výhodě střílel Skorochod, ale ani jemu se v šestnácté minutě nezdařilo skóre otevřít. Stejně dopadl i pokus Stasjuka. A na skóre nezměnila nic ani akce Václavka, jehož střelu Šejba v 19. minutě vykryl betony.

Zbývaly jen dvě vteřiny z Dietrichova trestu, když Láryše překonal z druhé vlny Lukáš Mátl, jenž se dostal k odraženému puku jako první a střelou pod horní tyč využil přesilovku. Přerov od 24. minuty vedl 1:0. Druhé oslabení Porubané ubránili i s trochou štěstí při nepřesné střelbě Vyroubala. Šanci vyrovnat stav se naskytl Porubanům v další přesilovce, jenže hodně aktivní Zubři nedali hostům šanci. To ale nedával ani Láryš, který vychytal ….. střel a udržel stav 0:1.

Do třetí třetiny vstoupili Moravcovi svěřenci výrazně lépe. Skorochod se dostal před branku a akci zakončil bekhendem a ve 42. minutě napálil puk Stryczek do spojnice. Po Bobokově šanci se o další útočný tlak Porubané připravili vyloučením. Ovšem Dobřeckého střelecké manévry krotil Láryš. Na začátku 49. minuty získal RT TORAX trestné střílení, které Daniil Skorochod zakončil bekhendem, ovšem těsně minul pravou tyč. Vyrovnání se Porubané dočkali o dvě minuty později, kdy Tobiáš Vehovský poslal puk pod horní tyč v momentě, kdy měl Šejba zakrytý výhled.

Po dalším přečkaném oslabení se už zdálo, že by mohlo utkání dospět do prodloužení, jenže proti byl přerovský kapitán Adam Dobřecký, jehož střela z dálky proletěla Láryšovi kolem lapačky. Časomíra ukazovala 58:17. Záhy sáhl porubský trenér Moravec po hře bez gólmana, a přestože si hosté vytvořili v útočné třetině velký tlak, Šejba střeleckou kanonádu ustál.