Porubští se značně posílenou sestavou porazili Most 4:2

11.10.2008, Kateřina Juříková, Adam Bagar

Hokejisté VOKD Poruby se po vysoké prohře na ledě Olomouce tentokrát představili na domácím ledě proti Mostu. Domácí nastupovali do zápasu s jednoznačným cílem - zvítězit! K tomu jim měla pomoci také řada staronových posil. V dresu porubského VOKD se představili Pavel Šebesta, Zdeněk Pavelek, Petr Rozum, Martin Kotásek či Martin Bartoš. Na hře domácího týmu to bylo od prvních minut znát. Velmi přísné porubské publikum tentokrát hráče velmi často odměňovalo zaslouženým potleskem. Domácí vstřelili úvodní branku v šestnácté minutě zásluhou Tomáše Urbana. Především druhá třetina byla pro domácí velmi povedená. Po brankách Radka Hubáčka a Martina Bartoše vedla Poruba po čtyřiceti minutách již o tři branky. Mostečtí ale v poslední třetině dvěma brankami snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí se náhle začali bát o výsledek a na jejich holích byla znát nervozita. Nakonec přesnou trefou do prázdné klece pečetil výhru domácích Zdeněk Pavelek. VOKD Poruba tak zaslouženě porazila Severočechy z Mostu 4:2. Nyní čeká Porubu dlouhá série zápasů na hřištích soupeřů.

- 12.kolo so 11.10.17:00
HC Most
4:2(1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. Holuša (Holík, Szturc), 32. Hubáček (Kotásek, Rozum), 39. Bartoš (Šebesta, Pavelek), 60. Pavelek (Bartoš) - 51. Nedrda (Havlůj, Nekvinda), 55. Stříteský (Martínek, Bauer Jan). Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín R. Vyloučení: 5:11, navíc Jakub Bauer (MST) 10 OT + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Suchý, Ovčačík, Ovšák, Vnenk, Holík, Vajda, Tesařík, Buček - Šebesta, Pavelek, Bartoš M. - Rozum, Hubáček, Kotásek - Urban, Holuša, Szturc - Červenka, Rehuš, Zdeněk.
HC Most: Horčička - Martínek, Lomička, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Černý, Nosek, Bauer Jan, Bauer Jakub, Vrtek, Salač, Zima, Budínský, Šinkovič, Havlůj, Nedrda, Nekvinda.

Hned v úvodu první třetiny zaútočili Mostečtí, ale pohotový Iláš kotouč zakryl svou lapačkou a tak neměl dorážející Jakub Bauer žádnou šanci. Domácí se to pokusili hostím oplatit, což se jim také podařilo. Bohužel pro Porubské střela Šebesty také do brány nezapadla, jen se odrazila od Horčičkovy vyrážečky. Dalším porubským střelcem, který si vystřelil na Horčičku, byl Holík, ale brankář hostí opět střelu zachytil. Ve vlastním oslabení si vyjel před Iláše opět Bauer. Jeho prudká střela sice přeletěla nad brankářovým ramenem, ale kotouč se jen odrazil od vrchní tyče. Další Bauerův útok byl opět neúspěšný, kotouč totiž skončil v Ilášově lapačce. Domácí nezaostávali a Horčičku také zásobovali střeleckými pokusy, ale ani střela Vnenka, která letěla moc vysoko, ani střela Holuši, kterou Horčička vyrazil, do brány nespadla. Šinkovičova rána také neskončila za Ilášovými zády a kotouč jen přeskočil branku, což se hostím stalo osudným. Kotouče se totiž zmocnil Szturc, vyjel s ním až do útočného pásma a nikým neatakován nahrál Michalovi Holušovi, kterému se povedlo nahodit kotouč tak, že krásně zapadl za Horčičku. Domácím se tak po dlouhém čase podařilo vsítit branku a to v čase 15:29. Do konce třetiny už jen létaly střely, které oba brankáři bravurně odráželi svou hokejkou a vyrážečkou. Lépe se do šaten odcházelo domácím, kterým se povedlo dát alespoň jednu branku. Stav po první třetině byl tedy 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se po většinu času drželi v útočném pásmu. Hostím se ovšem párkrát podařilo přejít přes porubskou obranu a ohrozit tak domácího gólmana. O překonání domácího brankáře se opět pokusil Bauer, ale bohužel se mu to nepovedlo, protože pohotový Iláš střelu odrazil. Porubští se snažili znovu překonat brankáře hostí a také bezvýsledně. Střela Kotáska bohužel jen těsně minula pootevřenou klec a také střela od modré z hole Ovšáka neskončila za brankářovými zády. V čase 31:08 se znovu usmálo štěstí na domácí. Po přihrávce Kotáska se trefil pod odkryté víko Radek Hubáček, který nebyl nikým atakován a zvýšil náskok domácích na 2:0. Ve 37. minutě padla málem další branka, když domácí sehráli parádní akci, ale rychlou střelu Bartoše Horčička včas zachytil. V čase 38:16 padla třetí branka ze strany domácích. Po rychlých nahrávkách Pavelka a Šebesty se tentokrát povedlo Martinu Bartošovi překonat gólmana hostí Horčičku. Poslední minuty třetiny se odehrávaly v obranném pásmu hostí a strážce mostecké svatyně měl dostatek práce. Do konce třetiny už tedy nepadla žádná branka a domácí dvěma góly zvýšili svůj náskok na 3:0.

Poslední třetinu opět ovládli domácí, kteří se snažili udržet se v obranném pásmu Mosteckých. Hosté se ovšem nedali a pokoušeli se dostat do útočného pásma, což se jim povedlo málo kdy. O zvýšení náskoku se pokusil Ovšák, který na Horčičku vypálil prudkou střelu. Ta, naštěstí pro Mostecké, neskončila v bráně, ale v brankářově lapačce. Další střelu domácích vypálil Šebesta. Kotouč se však odrazil jen od Horčičkových betonů a pokračovalo se ve hře. V čase 50:56 se snaha a vytrvalost mosteckým hráčům vyplatila a vstřelili svou první branku v tomto zápase. Po nahrávce Havlůje se do odkrytého místa v brankovišti trefil Vítězslav Nedrda a snížil tak náskok na 3:1. Další vstřelená branka z holí hráčů hostí padla v čase 54:34. Po vhození buly nahrál Martínek Matěji Stříteskému a bez váhání vystřelil rychlou přesnou střelu, která prosvištěla mezi Ilášovými betony. Domácí se nedali a Horčičku zásobovali nesčetnými útoky. Parádní střelu vypálil ze své hole Suchý, ale kotouč se odrazil od tyče. V posledních minutách utkání se hrál velmi napínavý hokej. Hosté se snažili dorovnat a domácí se snažili zvýšit náskok. V poslední minutě utkání odvolali hosté gólmana, protože byli v útočném pásmu a snažili se vyrovnat. Bohužel pro ně se puku zmocnil domácí Zdeněk Pavelek a potvrdil tak zaslouženou výhru domácích. Porubští hráči tak porazili Most 4:2 a připsali si další body.