Porubské trápení pokračovalo, Beroun si odváží tři body

15.12.2008, Adam Bagar

Hokejisté porubského VOKD hostili v rámci třetího kola nadstavbové části Berounské Medvědy a opět nedokázali v domácím prostředí vstřelit více jak jednu branku; a tak podlehli hostům 1:4. Medvědi otevřeli účet zápasu ve 25. minutě Petrem Šináglem, krátce nato navýšil vedení Zdeněk Kubica, aby Petr Šinágl završil úspěšnou čtyřminutovku svou druhou trefou do černého. Dvě vteřiny před druhou sirénou kosmeticky upravil Adam Červenka, ale nakonec v téměř čtyřminutovém power-play rozvlnil síť prázdné kasy Petr Horčička. Další utkání čeká Porubu ve středu 17. prosince na ledě Mostu, který trenér Kašťák velmi dobře zná, a tak zajisté naordinuje tu správnou taktiku k zisku tří bodů.

- 33.kolo po 15.12.17:00
Medvědi Beroun 1933
1:4(0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Červenka (Zdeněk) - 25. Šinágl (Novotný, Horčička), 28. Kubica (Nedvěd), 29. Šinágl (Nedvěd), 60. Horčička. Rozhodčí: Vampola - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:7, navíc Kupec (BER) 10 OT + OK. Využití: 0:2. Diváci: 359. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štěpánek - Ovšák, Vnenk, Rangl, Vajda, Tesařík, Suchý, Faltr, Buček - Červenka, Najdek, Mikula -Pavelek, Ivan, Zdeněk - Gelačák, Rehuš, Janečka - Kolařík, Holuša, Mocek
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Braniš, Kameš, Malý, Vaněček, Nedvěd, Šmach, Besser, Sakrajda, Pavel, Horčička, Šinágl, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Besonov, Křesťan

Neuběhla ani minuta hry a Berounští se již dopustili dvou prohřešků, a tak na Porubu čekala přes sto vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři. Tu sehráli domácí velmi staticky a jedinou vážnější šanci tak měl Zdeněk. V páté minutě měl před Altrichterem mnoho prostoru Gelačák, ale hostující gólman prokázal své extraligové kvality. Na druhé straně Štěpánek byl zcela bez práce. Až v úvodu osmé minuty zahrozil před domácí klecí Besonov, ale jeho pokus byl spíše z kategorie propagačních. Oba celky potvrzovaly své tabulkové postavení, když se diváci na porubském stadiónu museli předvedenou hrou nudit. V desáté minutě měli domácí štěstí, když Šinágl nedokázal nepochopitelně přehodit nadvakrát beton ležícího Štěpánka. Na druhé straně Najdkovu střelu Altrichter pouze vyrazil, čehož se snažil využít k úvodní brance Mikula, ale skóre zůstávalo nadále bezbrankové. Třináctá minuta přinesla další nepřesnost v obraně Medvědů. Ivan byl před Altrichterem opět osamocen, ale těsně minul berounskou svatyni. Dvě minuty nato mohl dostat hosty do vedení Horčička, jehož jedovatá střela šla jen těsně nad brankou Štěpánka. V dalších minutách sehrály oba celky přesilovou hru, ale tato herní varianta dnes nepatřila k oblíbeným činnostem. Velmi nepřesná, nepříliš pohledná první část hry tak skončila bezbrankovým skórem 0:0.

Ve dvaadvacáté minutě mohl poslat VOKD do vedení Kolařík, ale svůj pokus objet branku a nahrát před berounskou svatyni nedotáhl do úspěšného konce. Berounští si velmi často vypomáhali fauly, a tak vzápětí čekala na domácí tým již pátá přesilová hra v zápase. Porubští s ní naložili stejně jako s těmi zbylými, když si opět nedokázali vypracovat žádnou gólovou šanci. V čase 24:48 se tak vedení ujali hosté z Berouna. Novotný poslal touš před branku, kde těsně před Štěpánkem tečoval do domácí klece Petr Šinágl. Berounští byli rázem aktivnějším týmem, k čemuž jim vypomohla také darovaná přesilová hra. V čase 27:31 se hostím aktivita vyplatila. Nedvěd pálil od modré a před brankou dokázal opět skvěle tečovat Zdeněk Kubica. Hosté následně zahrávali další přesilovku a opět ji dokázali využít. V čase 28:32 nastala opět téměř totožná situace, jako při předchozích brankách. Nedůslednosti porubské obrany dokázal po Nedvědově střele opět Petr Šinágl. Porubští hráli v křeči a na jejich hokejky se rázem lepila nervozita. Nervozitu a nepřesnou hru domácích dokumentovala ve 34. minutě situace dva na jednoho ve vlastním oslabení. Po Najdkově střele Altrichterovi vypadl touš, ale Červenka ho nedokázal dopravit do opuštěné klece. Na konci osmatřicáté minuty zahrával Beroun 74 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. V té trefil ve velké příležitosti Vlček pouze tyč domácí klece. V čase 39:59 se Poruba konečně dočkala, když v signalizované výhodě dokázal skórovat velmi kuriózním způsobem Adam Červenka. Altrichter byl totiž vyjetý z branky, domácí útočník zase ležel v prostoru pravého kruhu, ale přesto dokázal z této pozice skórovat do opuštěné medvědí klece. Po čtyřiceti minutách tak VOKD prohrávalo se Středočechy 1:3.

Úvod poslední třetiny nepřinesl příliš pohledný hokej a ani jeden z týmů se nedokázal dostat do šance. To změnil až únik Červenky s Ovšákem, ale druhý jmenovaný nedokázal velkou šanci využít ke snížení. O několik momentů později vyfasovali domácí čtyřminutový trest za vysokou hůl, a tak šance na vyrovnání se opět snížila. V té si mezi kruhy najel ideálně Horčička, ale svou dělovku vyslal naštěstí pro Porubu pouze mimo tyče Štěpánkovy branky. Sudí Vampola byl na domácí velmi přísný a o chvíli později zamířil na lavici hanby další „Porubák.“ Berounští tak zahrávali přes minutu dlouhou přesilovku pět na tři. V poměrně nudném utkání zařizoval napětí na ledě alespoň hlavní rozhodčí, který s tresty dnes rozhodně nešetřil. Na to doplatil také berounský útočník Kupec, který si vysloužil v jednom momentu hned 32 trestných minut. Na ledě se toho příliš nedělo a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla Poruba minimálně srovnat skóre. Definitivní rozhodnutí mohl přinést Horčička, jenž v ideální střelecké příležitosti přestřelil. Na druhé straně měl podobnou možnost Mikula, ale rovněž bez gólového efektu. Porubským se krátil čas, snaha domácím borcům nešla upřít, ale nervozita, která je svazovala byla proti. Téměř čtyři minuty před koncem si Poruba vyžádala oddechový čas a vyzkoušel, stejně jako v Benátkách již v takto brzký čas, hru bez brankáře. V 58. minutě trefil nejprve Vlček po vyhození na opuštěnou porubskou klec trefil tyč, následně si zahrál na gólmana Ovšák a dva pokusy hostí dokázal skvěle vyrazit. Na druhé straně měl velkou příležitost Ivan, ale další branky se diváci stále nemohli dočkat. V čase 59:01 přinesl definitivní rozhodnutí střelou do opuštěné domácí klece po chybě Najdka Petr Horčička. Do konce utkání se již nic nestalo, a tak VOKD podlehlo na domácí půdě Medvědům zaslouženě 1:4.