Poruba prohrála také v Berouně, její situace je již více než vážná

11.02.2009, Miloslav Růžička, Adam Bagar

Hokejisté VOKD Poruby v posledním utkání zvítězili dvoubodově nad Mostem, a tak si zvedli sebevědomí před veledůležitým zápasem v Berouně. Oba letošní duely na ledě Medvědů skončily vítězstvím hostů. Tyto faktory nahrávaly ostravským hokejistům. Ti také jako první překonali soupeřova gólmana a po první třetině tak byl stav zásluhou Jiřího Zdeňka 0:1. Důležitost tohoto mače se projevovala také na hře obou týmů. Poctivé obrany a urputný boj, to byl obrázek středečního utkání. Porubští inkasovali až v závěru druhé části, a to hned dvakrát. Poslední třetina příliš obraz hry nezměnila. Hosté se snažili srovnat skóre, ale přes dobře bránící Medvědy se těžko prosazovali. Domácí nakonec pečetili svou výhru gólem do prázdné branky. Berounští Medvědi tak porazili VOKD Porubu 3:1. Situace pro Porubské je již kritická, na příčku zajišťující první ligu také pro další sezónu ztrácejí již čtrnáct bodů. Další utkání čeká Kašťákovy svěřence již v sobotu na domácím ledě proti Třebíči.

- 49.kolo st 11.2.18:00
Medvědi Beroun 1933
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Slížek (Šinágl, Mazanec), 37. Tvrzník (Slížek, Horčička), 60. Gudas (Slížek, Novotný) - 20. Zdeněk (Mikula, Tesařík). Rozhodčí: Jílek, Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:8, navíc Najdek (POR) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 700. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Gudas, Jeřábek, Malý, Mazanec, Nedvěd, Martinec, Tvrzník, Slížek, Horčička, Bessonov, Šinágl, Novotný, Kupec, Švagrovský, Vlček, Zykin, Pavel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Holík, Tesařík, Vajda, Rangl - Červenka, Najdek, Zdeněk, Bartoš, Mikula, Gelačák, Rehuš, Domian, Jelšík, Šedivý, Bursík, Káňa.

Na první šanci si diváci museli počkat do třetí minuty, když v přesilovce nepřesně pálil hostující Bursík. Domácí se probouzeli pomalu a šancí se možná dala nazvat střela Slížka, kterému nahrál Horčička. Hosté byli aktivnější na puku a těžko se od něj oddělovali. S tím měli berounští hráči velké problémy. Na konci osmé minuty byl vyloučen porubský Káňa a brankář Štefl musel krýt pouze střely beků Nedvěda a Mazance od modré čáry. Ještě ve 13. minutě zatáhl puk do obranného pásma hostů Šinágl a junior Jeřábek pořádně Štefla protáhl. Medvědi pak nevyužili dvě přesilovky, při nichž se vůbec nedostali do zakončení, a to se jim stalo v první třetině osudným. Při hře čtyř proti čtyřem chybovala dvaatřicet vteřin před sirénou berounská obrana a nepokrytý Jiří Zdeněk pohotově využil nahrávku Mikuly zpoza branky - 0:1.

Hned ve druhé minutě prostřední části nedokázal berounský Vlček dorazit puk za Šteflova záda po nahrávce Švagrovského z rohu kluziště a na druhé straně se dostal do velmi dobré šance Domian, na kterého zapomněla domácí obrana, která ale dokázala zblokovat svými těly následnou dorážku Rehuše. Ve 25. minutě se tři útočníci Medvědů řítili na jednoho beka Poruby, ale Vlček opět pálil jen do připraveného Štefla. Těsně před polovinou zápasu se ocitl v obrovské šanci Robert Najdek, ale rovněž neuspěl. Skóre Medvědi otočili ke konci druhé části během dvou minut. Nejdříve využil dvojnásobnou přesilovku Ladislav Slížek, kterému nahrál Petr Šinágl do prázdné branky - 1:1. Za dvě minuty se nenápadným švihem trefil po skončení další početní výhody poprvé v play-out Martin Tvrzník - 2:1. Poruba mohla přece jen ke konci druhé třetiny vyrovnat, jenže v přesilovce střílejícímu Tomáši Bursíkovi překazil radost obránce Mazanec, který puk mířící do branky vyškrábl ještě před brankovou čárou.

V poslední části se hodně vylučovalo, a tak se hrálo velice zřídka v plném počtu. Hosté neustále hrozili z brejků, ve kterých si počínali velmi dobře a dostávali se do velkých šancí. Beroun jim navíc dával šance i zbytečnými vyloučeními, což vygradovalo vyhozením puku Mazancem dvě minuty před koncem zápasu, za což následoval dvouminutový trest. V přesilovce, kterou Porubští znásobili odvoláním gólmana, Medvědům hosté zle zatápěli, ale nakonec po vhazování vedle Altrichtera vybojoval puk Slížek a Radko Gudas jej poslal tečovanou střelou přes všechny čáry až do odkryté branky hostí - 3:1.