Poruba zvládla odvetu proti Opavě, Tomčák dokonal obrat v poslední třetině

25.08.2016, René Chyla

Tři utkání ve čtyřech dnech. Takovou porci zápasů musejí Ostravané v těchto dnech skousnout. Proti Opavě znovu dostaly opory volno a mladíci tak měli zřejmě poslední možnost prodrat se do základní sestavy, která bude bojovat o postup do WSM ligy. Porubští dlouho v zápase ztráceli, nakonec ale svého soka udolali i díky vlastnímu gólu domácích a vrátili Opavě domácí porážku z minulého týdne. Již zítra čeká svěřence Tomáše Sršně další těžká prověrka, když změří síly se seniorskou polskou reprezentací.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 25.8.18:00
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 19. Fišera (Vítek, Polok) – 36. Jáchym, 50. Tomčák (Kilnar), 60. Kilnar. Rozhodčí: Klapetek – Janda L., Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 204. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Hokejový klub Opava: Wanecki – D. Slavík, Šindelář, T. Černý, Fišera, Mosler, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Rousek – Beneš, Chomič, Štindl – Trčka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Pútec – Baca, Rudl, M. Slavík, Puškár, Kropka, Adamík – Bail, Kilnar, Ballner, Slováček, Sedlář, Gelnar, Jáchym, Vaněk, Smrčka, Hudeček, Kafka, Blahuta, Tomčák.

Kilnarova tyč a Fišerova snadná branka

Porubští mohli jít už z kraje úvodní dvacetiminutovky do vedení. Aleš Kilnar ale ve čtvrté minutě trefil z mezikruží pouze tyč. To byla také jediná velká příležitost hostů za celou první třetinu, jelikož ani přečíslení dva na jednoho gólem neskončilo, jelikož hráč s číslem šestnáct na zádech vzal vše na svou hruď a opavského Waneckiho tak nemohl vůbec překvapit. Do porubské svatyně se naopak poprvé podíval Petr Pútec, který od prvních minut nepůsobil vůbec jistým dojmem. Jakub Vítek tak v devatenácté minutě našel krátce po skončení přesilové hry před brankovištěm volného Jana Fišera, který nevýraznou střelou překonal Pútce mezi betony – 1:0.

Vlastní gól Fišery

Blízko k vyrovnání měl David Ballner, kterému jen stačilo přehodit po přihrávce od Marka Baila Michala Waneckiho, porubský útočník však bekhendem zamířil příliš vysoko nad břevno. Srovnáno bylo až ve 36. minutě, kdy RT TORAX využil svou přesilovou hru. Tomáš Jáchym nahazoval kotouč zpoza Waneckiho svatyně a kotouč se odrazil od brusle Jana Fišery přímo mezi gólmanovy betony – 1:1. Otočit skóre mohl pár vteřin před druhou sirénou Tomáš Jáchym, toho ale ve vyložené pozici vychytal skvělý Wanecki.

Tomčákův únik a Kilnarova pojistka

Porubští skóre otočili až v padesáté minutě utkání. Aleš Kilnar vyslal do úniku Jozefa Tomčáka, který dělovkou zamířil přímo pod víko – 1:2. Opava mohla srovnat o dvě minuty později, kdy Jakub Vítek našel z ostrého úhlu na hranici levého kruhu Tomáše Poloka. Proti jeho pumelici ale porubský Pútec skvěle vystavil své pravé rameno. Navýšit porubské vedení tak mohl na druhé straně Ondřej Slováček, proti třetímu gólu Poruby ale byla Waneckiho vyrážečka. V závěrečném power-play se pak slova ujal Aleš Kilnar a nekompromisně poslal kotouč do odkryté svatyně – 1:3.

Pavel Hulva (Hokejový klub Opava): Opravdu těžko se něco říká k zápasu, který prohrajeme na domácí půdě, navíc s naším rivalem. Je pravda, že nám to chtěli vrátit, když my jsme zase vyhráli u nich. Vepředu jsme ale dneska vůbec nekousali, ten jeden gól je opravdu velmi málo a je fakt, že za stavu 1:0 jsme měli velkou tutovku, kterou jsme bohužel neproměnili, ale doma musíme těch vyložených šancí mít o hodně více. V tomto zápase jsme selhali v útočné činnosti, v té obranné až tak ne. Sice u druhého gólu mě mrzí, že jsme udělali chybu, kdy jsme si nepokryli hráče, ale power-play už je vabank. Celkově si ale myslím, že to nebyl z naší strany až tak špatný zápas.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Dle mého názoru jsme odehráli vyrovnané utkání, i když se hrálo na velmi těžkém ledě, což nebylo dobré pro kombinaci. V prvních dvou třetinách jsme byli o něco lepší a v té třetí rozhodla naše druhá branka a také to, že jsme ubránili přesilovky domácího výběru. I když jsme nehráli v plné sestavě, tak si myslím, že jsme byli lepším týmem.