Poruba počtvrté v řadě v základní době neprohrála, v Novém Jičíně podlehla až po nájezdech

28.08.2012, Vladimír Vronka, Adam Bagar

Porubští hokejisté zajížděli ke svému čtvrtému venkovnímu klání na půdu Nového Jičína. První třetina ovšem RT TORAXu vůbec nevyšla dle představ a domácí si rychle vytvořili náskok dvou branek a byli lepším celkem. Od druhé třetiny se karta obrátila. Poruba stále častěji ohrožovala domácí svatyni a nejprve se dočkala v prostřední části hry snížení a necelé dvě minuty před koncem také vyrovnání. O obě trefy se postaral porubský střelec Martin Buček, kterému na druhou branku přihrával Martin Vidlák. Za stavu 2:2 přišly na řadu samostatné nájezdy a v nich byl úspěšnější Nový Jičín. Již ve čtvrtek čeká oba celky odveta na porubské půdě.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 28.8.18:00
Ďáblové Nový Jičín
3:2sn(2:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kabeláč (Macháček, Gulda), 8. Škumát (Uhlár, Zedník), rozhodující nájezd Ivan – 34. Buček (Axman), 59. Buček (Vidlák). Vyloučení: 7:4, navíc Vašut (NJI), Šimkovič a Krayzel (oba POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. Diváci: 114. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek – Toman, Martinčík, Andrýsek, Kabeláč, Pelikán, Brynecký, Skaloš, Vašut, Hruška, Tomášek, Škumát, Ivan, Macháček, Skyba, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek, Uhlár.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Wolf, Zientek, Šindelář, Spusta, Prokop, Axman – Holuša, Krayzel, Galajda, Hašek, Vidlák, Zuber, Buček, Sedlář, Šimkovič.

První třetina začala velkou šancí Krayzela, ten v samostatném úniku trefil pouze rameno domácího gólmana Šrámka. Poté převzali otěže zápasu domácí hráči. V sedmé minutě vyjel zpoza brány Martin Kabeláč a poslal puk mezi Gleichovy betony. O necelou minutu později se v signalizované výhodě prosadil kličkou Miroslav Škumát. Novojičínští si nadále vypracovávali šance, ale Gleich byl pozorný a další puk již za svá záda nepustil. Stav 2:0 po první třetině byl pro Porubu celkem milosrdný.

Druhou třetinu začala aktivněji Poruba, ale jejich kombinace ke gólu nevedla. Ve 22. minutě měli domácí ponechanou výhodu, domácí gólman upaloval na střídačku, nevšiml si však, že proti němu jede jeho spoluhráč za pukem. Po srážce se ocitl domácí strážce svatyně na ledě. Oba týmy měly tři možnosti přesilové hry, ale žádný puk za zády některého z gólmanů neskončil. Ve 34. minutě dokázal při hře 5 na 5 tečovat touš nad beton Šrámka před brankovištěm stojící Martin Buček. Stav po druhé třetině byl 2:1.

Třetí třetinu začala Poruba dohrávkou přesilové hry. RT TORAX se hnal za vyrovnáním, ale Nový Jičín pozorně bránil a vyrážel k rychlým protiútokům, které dokázal Gleich zlikvidovat. Poruba si dokázala vytvořit několik příležitostí, ale Šrámek držel skvělými zákroky domácí v jednogólovém vedení. Poruba zvýšila aktivitu v posledních minutách poslední části a odměnou jí byl vyrovnávací gól. Minutu a sedmnáct sekund před koncem třetí třetiny střílel Vidlák a Martin Buček poslal puk za Šafránkova záda. Zápas tedy skončil výsledkem 2:2.

O vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých uspěli domácí. Rozhodující nájezd proměnil Marek Ivan. Nový Jičín tak zdolal Porubu 3:2 po samostatných nájezdech.

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): Myslím si, že jsme v první třetině Porubu jasně přehrávali a mohli jsme vést klidně i 4:0. Hráči pak měli v hlavách samé srandičky a do druhé třetiny nastoupili, jakoby se nemohlo nic stát. Poruba je dobrý mančaft a má i dobré poslední výsledky, takže toho dokázala využít a byla dalších čtyřicet minut lepším týmem. Nechci říci, že je pro nás bod dobrý, ale jsem rád, že jsme alespoň neprohráli.

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): Začali jsme velice špatně. Mysleli jsme si, že to půjde samo a prohrávali jsme rychle 2:0, takže první třetinu bych hodnotil spíše záporně. Postupem času, i když jsme hráli na tři pětky, protože máme několik zraněných hráčů, jsme se dostávali stále častěji do tlaku a byli jsme vyrovnaným a možná i lepším týmem. Nedá se říci, že jsem s výsledkem spokojen, protože pořád to je příprava, každopádně se naše hra postupně zlepšuje.