Po vítězství nad Opavou uspěla Poruba také na ledě Frýdku-Místku

21.08.2012, Adam Bagar

Po nedávném vítězství nad Opavou chtěla Poruba navázat na výkon i na půdě nedalekého Frýdku-Místku. V brankově bohaté první třetině nejprve dokázal Martin Buček proměnit trestné střílení, ale domácí bleskově odpověděli dvěma slepenými góly. V závěru třetiny se trefil opět Buček a před další částí bylo vše otevřené. Porubským vyšel náramně vstup do prostřední tercie, kdy Pavlačka se Seidlerem zařídili hostujícímu celku dvoubrankový náskok. Stav 2:4 nakonec v rychlém utkání vydržel až do závěrečné sirény a svěřenci Aleše Tomáška tak podruhé v řadě dokázali uspět. Odveta je čeká na stejném ledě již ve čtvrtek 23. srpna od 18:30.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 21.8.18:00
HC Frýdek-Místek
2:4(2:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Škatula (Samiec), 9. Novák (Rozum) - 6. Buček z TS, 20. Buček (Vaněk), 22. Pavlačka (Hašek, Vaněk), 23. Seidler (Prokop). Rozhodčí: Mrkva – Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 179. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
HC Frýdek-Místek: Láníček – Novák, Rozum, Kelner, Ovšák, Tomis, Samiec, Sluštík O., Škatula, Měkýš, Krutil, Slovák J., Hrubý, Gogolka, Teper, Kudláček, Sluštík J., Barčák, Mareček, Gajda.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Wolf, Zientek, Šindelář, Axman, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Holuša, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Buček, Vidlák, Seidler, Zuber, Šimkovič, Galajda.

Poruba vstoupila do utkání aktivně. Za frýdeckou obranu se dostal Martin Buček, kterého domácí zastavili jen za cenu faulu a rozhodčí Mrkva nařídil trestné střílení. To sám postižený dokázal chladnokrevně proměnit. Radost z vedení vydržela Porubským pouhých čtyřicet vteřin. V signalizované výhodě dokázal překonat Gleicha Petr Škatula, jehož střela se s notnou dávkou štěstí dostala za brankovou čáru.

Frýdek-Místek dokonce zcela převážil pomyslné misky vah na svou stranu, když se po Rozumově přesné příhře podruhé prosadil Martin Novák přesnou trefou za záda porubského kasaře. To nebylo z brankově bohaté první periody stále vše. Mezer v domácí obraně dokázal využít pouhých patnáct vteřin před první sirénou Martin Buček a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Začátek prostřední dvacetiminutovky Poruba zcela ovládla. V přečíslení našel Hašek ještě lépe postaveného Marka Pavlačku a ten dokázal překonat Láníčka a vrátit svému týmu vedení z úvodu střetnutí. Neuběhla ani minuta a frýdecká obrana nedokázala uhlídat aktivního Petra Seidlera, který poslal RT TORAX do dvoubrankového náskoku.

V další fázi druhé třetiny se diváci příliš gólových šancí nedočkali, ale hrálo se nadále ve velkém tempu. K vidění byly spíše tresty, ale ani v přesilovkách se nedokázaly oba týmy prosadit. Ve třetí třetině měli Frýdečtí hned v úvodu k dispozici dvě početní výhody, ale ani ty příliš vzruchu před Gleichem nepřinesly. Vysoké tempo ovšem nadále neupadalo. RT TORAX měl postupem času stále více a více možností k rychlým přečíslením, ale Láníček stále držel svůj tým ve hře.

Frýdek-Místek měl ještě v závěru k dispozici další přesilovku, ale porubská obrana v čele s Gleichem již tlak domácího týmu ustála a RT TORAX si odváží z frýdeckého ledu cenné vítězství 4:2.

Jan Vavrečka (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že se utkání hrálo ve výborném tempu. Byl to pro nás teprve druhý zápas, ale opět byl vidět nějaký posun ve výkonu. Bohužel jsme zaspali začátek druhé třetiny, ale určitě utkání splnilo očekávání. Bylo vidět, že má Poruba za sebou již více tréninků a zápasů.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Jelikož je v posledních dnech horko, projevilo se to na kvalitě ledu a nedalo se na něm téměř hrát. První třetina byla z naší strany velmi špatná, protože hráči neplnili základní hokejové věci a hráli si svůj hokej. Druhá třetina se již podobala tomu, jak by to mělo vypadat a třetí část byla spíše taková bojovná. V naší hře jsou stále chyby jednotlivců. Výsledek je sice dobrý, ale s výkonem spokojeni nejsme. Hráči musí plnit to, co po nich vyžadujeme a nemůžou si hrát svůj hokej.