Porubské áčko se představí dvakrát v řadě na ledě Frýdku-Místku

Adam Bagar, 20.08.2012
Svěřence trenérského dua Aleš Tomášek – Martin Smeták čeká tento týden poněkud monotonní zápasový program. Kromě plánovaného úterního střetnutí se totiž po dohodě obou klubů představí na půdě Frýdku-Místku i ve čtvrtek. Utkání se odehrají 21. srpna od 18:00 a 23. srpna od 18:30. Zatímco frýdečtí hokejisté mají za sebou pouze jedno přípravné utkání, RT TORAX zvládl sehrát už čtyři. Naposledy dokázal zdolat na domácí půdě Opavu. Pikantní bude dvojzápas především pro Jana Vavrečku, který v minulosti již několikrát v Porubě působil a nyní bude řídit frýdeckou lavičku. Oba zápasy můžete samozřejmě sledovat prostřednictvím textového online přenosu.

Porubští hokejisté již mají v nohách čtyři přípravná utkání. Nejprve v omlazené sestavě podlehli Havířovu vysoko 2:7, poté při svém prvním turnajovém mači prohráli s Přerovem 2:6, na body nedosáhli po výsledku 2:3 ani v duelu s polským Krakowem, který došel do finále, a až v zápase o konečné 5. místo se dočkali vítězství. Opavu zdolali hladce 6:2.

"Hráči začínají plnit to, co po nich chceme a zjišťují, že to přináší úspěch, což je velice důležité. Věřím, že budeme pokračovat v této cestě, ale je před námi ještě spousta práce," řekl po vydařeném zápase s opavským Slezanem trenér Martin Smeták, mimo jiné velký kamarád nového frýdeckého lodivoda Jana Vavrečky.

Jeho svěřenci prozatím sehráli jen jedno utkání. Na půdě Nového Jičína podlehli soupeři 2:5. "I přes porážku jsem s utkáním celkem spokojený. Zápas nám ukázal, kde jsou naše největší slabiny a na těch budeme muset zapracovat. Hráči Nového Jičína byli především v zakončení daleko rychlejší a to se ukázalo jako rozhodující," řekl Vavrečka pro oficiální web Frýdku-Místku.

Sestava HC Frýdek-Místek: Missiorz – Tomis, Teper, Měkýš, Krutil, Ovčaří, Lyzák, Mareček, Barčák, Štubňa, Číhal, Gogolka, Sluštík J., Slovák J., Sluštík O., Slovák P., Kelner, Škatula, Rozum.

Sestava HC RT TORAX Poruba 2011: Taťák (21. Gleich) – Hruzík, Wolf R., Zientek, Šindelář, Axman, Spusta, Vajda, Mládenka – Mikšan, Krayzel, Holuša – Hašek, Pavlačka, Vaněk – Buček, Sedlář, Seidler – Voznica, Vidlák, Šimkovič.