Po třech výhrách přišlo klopýtnutí, dorostenci padli s Přerovem 3:5

17.02.2022, Patrik Rošič

V rámci dalšího kola nadstavbové skupiny Extraligy dorostu sehrála Poruba zápas na svém ledě s Přerovem. Zprvu bylo utkání vyrovnané a dlouho to bylo maximálně o jednu branku. Až závěrem druhé části a úvodu třetí periody dokázali hosté odskočit do tříbrankového náskoku. Poruba ještě dokázala snížit jedním gólem, to však ale bylo vše. Dorostenci tak svou sérii výher neprodloužili a s Přerovem padli 3:5.

Extraliga dorostu - 15.kolo čt 17.2.18:00
HC ZUBR Přerov
3:5(1:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Vehovský (Moravec, Stasiuk), 21. Kršík (Wendelín, Šrubař), 53. Janeček (Moravec, Wendelín) – 1. Kuchta (Věchet, M. Hanák), 12. Kuchta (M. Hanák, Věchet), 34. J. Hanák (Kolařík, Škňouřil), 37. Šindler (Kolařík, Hanák), 53. Kolařík (Paska). Rozhodčí: Pavel – Tvrdý, Bartoň. Vyloučení: 3:4, navíc Kršík (POR) 5 + OK. Bez využití. Diváci: 111. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: .
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Wendelín, Veselý, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Pohanka, Svozil, Harásek, Veselý – Věchet, M. Hanák, J. Hanák, Paska, Kolařík, Toman, Kuchta, Šindler, Dobřecký, Svoboda

Na první branku utkání se čekalo pouze 28 vteřin, když hosty poslal do vedení Tobiáš Kuchta. Přibližně za dvě minuty bylo ale vyrovnáno. Porubskou střídačku rozjásal Maxim Vehovský. Následně dvakrát faulovali hosté, Poruba však naskytnuté početní převahy nevyužila. A když nedali gól Porubané, tak ho dal Přerov. Vedení na hole Zubrů vrátil svou druhou brankou Tobiáš Kuchta. Po inkasovaném gólu nabídli přesilovky hostům domácí. Ani Přerov však své šance nevyužil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel domácím náramně. Ve 21. minutě vyrovnal Štěpán Kršík. O sedm minut později mohla Poruba stav utkání překlopit na svou stranu, další přesilovku ale nedokázala využít. Po ubráněném oslabení se ale naopak Přerov prosadil potřetí. O další gól Zubrů se postaral Jan Hanák. Netrvalo dlouho a už to bylo o dvě branky, když se přesně mezi tři tyče trefil Daniel Šindler. Po druhé třetině tak svítilo na světelné tabuli stav 2:4.

V třetí části se měnilo skóre až v 53. minutě. To Ondřej Kolařík upravoval na tříbrankový rozdíl pro Přerov. Za 44 vteřin ale dokázal snížit Daniel Janeček a pro Porubu tak ještě žila šance na bodový zisk. K tomu Zubři špatně střídali a šance se zvýšily. Porubští ale tuto početní výhodu nevyužili a místo toho, aby hráli v závěru bez brankáře, tak přišel faul Kršíka, jenž zamířil předčasně do sprch. Porubští dorostenci tak prohráli poměrem 3:5