Dorost v okleštěné sestavě srdnatě bojoval, body zůstaly v Olomouci

23.09.2021, Patrik Rošič

V rámci dalšího kola Extraligy dorostu zajížděli Porubští na led Olomouce. Hráči Poruby ale museli do Olomouce odjet s torzem, a tak se představili pouze se 13 hráči v poli. I přes neúplnou sestavu srdnatě bojovali a domácímu celku dovolili pouze čtyři góly.

Extraliga dorostu - 5.kolo čt 23.9.18:00
HC Olomouc
4:2(0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Drábek (Galvas), 23. Šulgan, 24. Miškovský (Najman, Galvas), 48. Drábek (Bohatý) – 37. Vehovský (Moravec, Kalužík), 58. Kalužík (Veselý, Glos). Rozhodčí: Novotná – Bezděk, Přecechtěl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 42. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
HC Olomouc: Frgál – Drábek, Marek, Němec, Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský, Kučera, Najman, Jeřábek, Pastrnek, Konobejl, Golais
HC RT TORAX Poruba: Chylík (24. Mareček) – Jeřábek, Kalužík, Glos, Pavlíček – Stasiuk, Gavroň, Vendelín, Veselý, Moravec, Murín, Šrubař, Kalužík, Vehovský

I když Porubští hráli v okleštěné sestavě, tak v úvodní třetině nepadla ani jedna branka, a tak se šlo do druhé části za bezbrankového stavu. V druhé části naopak padly celkem čtyři góly. Tři dala Olomouc a jeden hráči HC RT TORAX. Nejprve z kraje třetiny přišla gólová smršť domácích. Střelecký účet otevřel Adam Drábek, aby za necelou minutu upravil na 2:0 Viktor Šulgan. Za 99 vteřin navýšil na třígólový rozdíl Nickolas Miškovský. Na další branku se čekalo až do závěrečných minut druhé periody. Nepřekonatelnost prolomil domácímu gólmanovi Maxim Vehovský. V třetí tercii už padlo pouze po jedné brance na obou stranách. Jako první přidal čtvrtou branku Olomouce Adam Drábek a v 58. minutě už jenom kosmeticky upravil výsledek zápasu Tadeáš Kalužík - 4:2.