Porubští dorostenci Extraligu výhrou nezahájili, tři body bere Kometa

09.09.2021, Patrik Rošič

Ve čtvrtek 9. září odstartovala Poruba nový ročník Extraligy dorostu v domácí hale, když přivítala v Kooperativa aréně brněnskou Kometu. Po první třetině to bylo ještě poměrně vyrovnané, jenže Brno postupem času zvyšovalo tempo a nakonec si odvezlo domů všechny tři body. Porubští dorostenci tak v prvním utkání prohráli proti Kometě 2:8.

Extraliga dorostu - 1.kolo čt 9.9.18:00
HC Kometa Brno
2:8(1:2, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Kalužík (Vehovský), 28. Moravec – 16. Kuswito (Rakus), 18. Červenka (Máša), 23. Kos, 25. Nesvatba (Halačka, Pavlík), 26. Bělohlav (Kos, Rakus), 53. Rakus (Bělohlav), 56. Bělohlav (Kos, Svoboda), 60. Nekvapil (Svoboda, Kuswito). Rozhodčí: Rimmel – Konvička, Klímek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:8.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Glos, Michalčík, Kyjovský, Kršík – Stasiuk, Sobol, Vendelín, Wardas, Veselý, Moravec, Szcześniak, Šrubař, Kalužík, Vehovský
HC Kometa Brno: Kavan – Svoboda, Máša, Spanel, Mitro, Kuswito, Kadanka – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Zduba, Červenka, Bělohlav, Nekvapil, Šantora

V první třetině padly celkem tři branky. Nejprve v 16. minutě otevřel stav utkání hostující Libor Kuswito. Za dvě minuty vedla Kometa už 2:0, když se prosadil i Michal Červenka. Porubští však na tuto branku našli rychlou odpověď. Za dvacet šest vteřin snížil Tadeáš Kalužík. Poruba tak šla do šaten s jednogólovým mankem. V druhé periodě to bylo z pohledu gólů bohatší, bohužel ale pro domácí víc branek dalo opět Brno. Ve 23. minutě upravil na 1:3 Ondřej Kos. Následně hosté dokázali vsítit dvě branky za necelou minutu. Čtvrtý gól Komety přidal Jáchym Nesvatba, aby vzápětí na to přidal pátý kousek Matěj Bělohlav. Hráči HC RT TORAX ale dokázali ještě zabojovat a o druhou branku domácích se postaral David Moravec. Do zaznění druhé sirény se už skóre neměnilo. V poslední tercii třemi brankami už ale Kometa rozhodla o zisku třech bodů. Na 2:6 navýšil Robin Rakus a zanedlouho svým druhým gólem zařídil pětigólový rozdíl Matěj Bělohlav. V poslední minutě utkání uzavřel ještě střelecký účet Michal Nekvapil.