Po dvou porážkách porubští hokejisté zabrali, počtvrté v sezoně přehráli Nový Jičín

13.02.2014, Redakce

Po dvou divokých porážkách už chtěli porubští hokejisté naplno bodovat. Na led Nového Jičína zajížděli v roli velkého favorita a také s vědomím, že už třikrát v sezoně dokázali Gedos vcelku hladce porazit. V úvodní třetině se ale svěřenci trenéra Tomáše Sršně spíše hledali a dokonce dovolili celku ze spodních pater tabulky jít do vedení. V divácky neatraktivní první části ještě zásluhou veterána Luďka Krayzla srovnali a pak už převzali otěže zápasu pevně do svých rukou. Ve druhém dějství si vytvořili velkou územní převahu, ale až vítězný gól agilního štírka Rostislava Vaňka jim dodal klid na hole. V závěru ještě pečetil zasloužené a důležité porubské vítězství Marek Sedlář.

2. liga - skupina Východ - 41.kolo čt 13.2.18:00
Ďáblové Nový Jičín
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kabeláč (Hanák) – 13. Krayzel (Šindelář), 31. Vaněk (Kilnar), 45. Sedlář (Šindelář, Krayzel). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Belko. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek – Gebauer R., Kabeláč, Ohera, Lehečka, Dusík, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Prokop P., Fišera, Hanák, Vnenk, Novotný, Chvostek F., Uhlár.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Javín, Prokop L., Vajda, Peslar, Wolf – Krayzel, Vaněk, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Kilnar, Sedlář.

Netradičně ve čtvrtek se porubští hokejisté představili na nedalekém ledě Nového Jičína, který šel poměrně rychle do vedení zásluhou přesné střely Martina Kabeláče z prostoru kruhů. První třetina příliš zajímavých momentů nenabídla a hrstka přítomných diváků rozhodně neměla důvod nikterak jásat. Gedosu nakonec vydrželo vedení pouhých deset minut, když se veterán Luděk Krayzel blýskl přesnou přesilovkovou ranou zpoza kruhů. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhém dějství už RT TORAX jasně potvrzoval tabulkové postavení a tudíž i roli velkého favorita. Domácí borce prakticky nepouštěl z obranné třetiny a měl velkou územní převahu. Jenže gólových šancí bylo stále jako šafránu. Hosté většinu svých akcí nedotáhli do zdárného konce, přesto se těsně po polovině střetnutí dočkali zasloužené vedoucí trefy. Kilnarovy přihrávky dokázal využít k dalšímu nechytatelnému zásahu do černého agilní mladík Rostislav Vaněk, jenž podruhé rozveselil porubské fanoušky.

Prakticky ve stejném duchu pokračovala i závěrečná perioda. Radek Tihlář příliš práce neměl, naopak dlouhán Lukáš Šrámek musel být stále ve střehu. Uklidňující třetí trefa přišla vcelku brzy. Třetí tercie ukrojila necelých pět minut, když stál na konci pohledné akce Marek Sedlář, který posunul hosty k důležité výhře. Nový Jičín se už na závěrečný nápor nezmohl, naopak si po několika zbytečných faulech ještě víc ztížil situaci. Na výsledku 1:3 už se každopádně nic nezměnilo.

Zatímco domácí, kteří okupují devátou příčku tabulky, neuspěli už potřetí v řadě, RT TORAX přerušil minisérii dvou porážek. A navíc si už čtvrtou výhrou v sezoně vylepšil pozitivní statistiku vzájemných duelů. S velkou pravděpodobností skončí po základní skupině na druhé příčce, jistým vítězem už je Prostějov, který na domácí půdě přehrál Orlovou a na čele má tři kola před koncem luxusní desetibodový náskok. Svěřence trenéra Sršně ještě čekají boje s Valašským Meziříčím, Frýdkem-Místkem a Opavou.

Ostatní výsledky 41. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Slezan Opava – HC Lvi Břeclav 7:3
HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 7:4
HC Bobři Valašské Meziříčí – VSK Technika Brno 2:3
LHK Jestřábi Prostějov – HC Orlová 7:1
HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 3:2

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Celý zápas byl takový nemastný, neslaný a naše výkony jdou nyní dolů. Hodně sil nás stálo měsíční období, kde jsme nasbírali body k záchraně. Se sestavou už nyní moc nekombinujeme a necháváme to hrát jak to jde, abychom měli přehled i o hráčích, kteří byli nasazováni méně. Chtěli jsme utkání proti Porubě v závěru ještě zdramatizovat, ale na to jsme už neměli.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Měli jsme celý zápas pod kontrolou, hráli jsme výborně odzadu a dařilo se nám dobře napadat jejich rozehrávku už v útočné třetině. Navíc jsme slušně pokryli střední pásmo a zaslouženě jsme vyhráli. A že se utkání sehrálo za necelé dvě hodiny? Popravdě jsem si toho ani nevšiml, že se zápas odehrál tak rychle, možná nebylo tolik zakázaných uvolnění, sudí to asi sem tam pouštěli a hrálo se plynule.