Junioři nedokázali překonat Valachy, padli 1:3

08.03.2024, Eva Suchánková

V pátek 8. března dojeli do Poruby mladíci Vsetína. Lídr tabulky se dostal do vedení již na začátku zápasu a dobrou defenzivou nedovolil porubským skóre otočit na svou stranu. I proto junioři spadli na třetí místo, přeskočila je totiž brněnská Technika.

Liga juniorů - 40.kolo pá 8.3.19:00
VHK ROBE Vsetín
1:3(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Chromišin (Matějka) – 1. Cakl (Hrdý, Urge), 6. Ostrčil (Stodůlka), 60. Mošnička. Rozhodčí Šutara – Smetková, Molin. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Diváci: 80.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol (6. Mareček) – Kalužík, Bodnar, Telnov, Ševčuk, Karal, Kosina – Šrubař, Krásnohorský, Veselý, Skřipčák, Koida, Graněčný, Chromišin, Matějka, Janeček
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Mošnička, Šedlbauer, Machů, Fojtík, Hamřík, Herman – Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Stodůlka, Heinrich, Zedek, Urge, Juráň, Žárský, Urbánek

Vsetínští vstoupili do utkání aktivně, již v první minutě se totiž přesnou trefou Ondřeje Cakla dostali do vedení. Zanedlouho se pak ve vlastním oslabení dostal do úniku Tobiáš Ostrčil a překonal chytajícího Sobola. Načež domácí trenér vyměnil gólmany a do brány Poruby tak nastoupil Mareček. Dlouhou dobu pak v zápase nebyla k vidění střela, která by doletěla mezi tři tyče. Až ve 47. minutě dokázal Uhrina nachytat Illia Chromišin, čímž snížil stav na 1:2. Porubané už však nedokázali srovnat a Vsetínští si naopak svou výhru ještě pojistili. Dvacet sekund před koncem utkání se prosadil Tobiáš Mošnička a zakončil tak gólový účet zápasu.