Přestřelku na Lapači ovládli Porubané, Vsetín porazili 5:3

23.09.2023, Eva Suchánková

V pátek 22. září vyjeli junioři, v rámci 3. kola Ligy juniorů, na Valašsko. Ačkoli byli Vsetínští lepším týmem a vypracovali si v utkání více šancí, Porubané byli ti, kteří se mnohokrát za utkání dostali do vedení. Valachům se sice podařilo stav několikrát srovnat, nikdy jej ale neotočili na svou stranu.

Liga juniorů - 3.kolo pá 22.9.20:00
3:5(2:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Stodůlka L. (Pozděna, Matějíček), 15. Heinrich (Juráň, Herman), 22. Pozděna (Stodůlka L., Mošnička) – 7. Sobol P. (Granečný), 14. Ševčuk (Šindler, Martiňák), 17. Šindler (Telnov, Šťastný), 40. Svoboda (Činčala, Koida), 60. Sobol P. (Šťastný), Rozhodčí Janda – Tvrdý, Frais. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5. Diváci: 84.
VHK ROBE Vsetín: Pytel (21. Uhrin) – Mošnička, Šedlbauer, Hamřík, Fojtík, Herman, Zedek, Stodůlka M. – Stodůlka L., Smetana, Juráň, Cakl, Ostrčil, Matějíček, Hrdý, Heinrich, Kovář, Urge, Žárský, Pozděna
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček (21. Sobol S.) – Ševčuk, Bodnar, Činčala, Janeček, Telnov, Kosina – Šťastný, Šindler, Hansel, Skřipčák, Koida, Granečný, Martiňák, Svoboda, Chromišin, Šrubař, Sobol P., Rigo

Na základě chyby v obraně Vsetínských otevřeli Ostravané skóre zápasu, a to zásluhou Petra Sobola, který poslal puk k pravé tyči Pytlovy brány. Vsetín však příliš dlouho neotálel a během 26 sekund srovnal stav na 1:1, když puk za branou vybojoval Petr Stodůlka a zakončil přesnou střelou mezi betony. Následovalo po jednom vyloučení na každé straně, žádný z týmů však nedokázal přesilovou hru využít. Dymytro Ševčuk se zrovna vrátil z trestné lavice, na modré čáře počkal na přihrávku, po níž z přečíslení dva na jednoho skóroval nad pravý beton. Valaši opět příliš dlouho nečekali a po dobré kombinaci skóroval z mezikruží David Heinrich. Zdálo se, že by to mohlo být pro první třetinu vše, hostující si ale chtěli udržet vedoucí pozici, a tak v 17. minutě dorazil puk k pravé tyči Daniel Šindler.

Oba gólmani byli střídáni na začátku druhé části utkání, do níž vstoupili úspěšněji domácí, kteří znovu srovnali, když střelu od modré tečoval v mezikruží David Pozděna. Zvýšit na jednogólový náskok dokázali Porubané až ve 40. minutě, kdy se po dobré kombinaci prosadil v přesilové hře do levého horního rohu Petr Svoboda.

Třetí třetina již stála primárně na šancích obou týmů, o které se postarala obrana či brankáři tak, aby neskončily v kleci. Valaši neměli daleko ke srovnání, trenér totiž po oddechovém čase v 57. minutě odvolal chytajícího Uhrina, a ti tak šli na led v šesti. Zvrat však přišel sekundu před koncem základní hrací doby, domácí totiž nebyli ti, co by skóre dorovnali, ale naopak vítězství Porubanů potvrdil svým druhým gólem Petr Sobol.