Dvě využité přesilovky v jedné minutě zlomily zápas ve prospěch Poruby

05.11.2016, Gabriela Juříková

Warrior Brno měl před 12. kolem pětibodový náskok před druhou Porubou, která sice v desátém kole ztratila body v Havířově, ale jinak se veze na vlně výher. I v pátečním podvečeru hodlala získat výhru a dotáhnout se tak právě na vedoucí Warrior. Už v první dvacetiminutovce vykročil HC RT TORAX Poruba za vysněnými body, když se po první trefě Antonína Kurnika podařilo proměnit v jedné minutě dvě za sebou jdoucí přesilovky. Tu první v začátku třinácté minuty využil nahrávač na úvodní branku Jakub Bialoň a na konci stejné minuty se v početní výhodě trefil Kevin Fráner. Dvoubodovým hráčem večera byl v porubských barvách i Petr Ščurek, který po nahrávce na třetí gól vsítil čtvrtou branku Poruby v samém závěru utkání, kdy soupeř hrál bez gólmana. Domácí tým dokázal gólově odpovědět jen na první porubskou branku ze čtvrté minuty. V páté už byl opět nerozhodný stav díky střele Michala Nohela po nahrávce exporubana Matouše Stupky. Porubská výhra na ledě Warrioru Brno, přiblížila tým bodově k první pozici. V neděli 6. listopadu se čelo tabulky může změnit. Pokud Porubští přivezou výhru i z ledu Přerova a Brněnští neuspějí v souboji v Havířově.

Liga juniorů - 12.kolo pá 4.11.18:15
HCM Warriors Brno
1:4(1:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Nohel (Stupka, Mudrych) – 4. Kurnik (Bialoň), 13. Bialoň (Gola P., Štěpán), 13. Fráner (Dang, Ščurek), 58. Ščurek (Gola P.). Rozhodčí: Vrba – Král, Zapletal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 18. Střely na branku: 34:28 (10:9, 10:13, 14:6). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
HCM Warriors Brno: Lekeš (od 21. Huzlík) – Neusser, Sabol, Mudrych, Skoryk, Svoboda, Vágner – Hussein, Gombarčík, Kosorín, Paulík, Jarolím, Dvořák, Nohel, Stupka, Kazlepka
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Ščurek, Široký, Slíž, Jendruš, Hranoš – Gola P., Dang, Ferleťják, Skokan, Veselý, Bialoň, Fráner, Bernát, Kurnik