Druhá domácí výhra v řadě, Poruba zdolala Uherské Hradiště

09.11.2011, Adam Bagar

V důležitém boji dvou tabulkových sousedů přivítali hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 hráče Uherského Hradiště. Domácí sice neměli ideální vstup do utkání, přesto se dostali do dvoubrankového vedení trefami obránců Lukáše Hruzíka a Ondreje Piskury. Ani druhá část příliš kvalitní podívanou nenabídla, přesto RT TORAX své vedení navýšil brankou Ildara Chajretdinova. V závěrečné tercii ještě pečetil porubské vítězství 4:0 Rostislav Vaněk. Velkou zásluhu měl na výhře také Michal Gleich, jenž si připsal 31 úspěšných zákroků a vychytal vůbec první nulu sezóny. Domácí se tak přiblížili svému soupeři v tabulce na pouhý bod.

2. liga - skupina Východ - 18.kolo st 9.11.18:00
HC Uherské Hradiště
Branky a nahrávky: 10. Hruzík (Prokop), 16. Piskura (Tugarinov), 26. Chajretdinov (Matějný), 46. Vaněk. Rozhodčí: Fiala - Bojda, Řezáč. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 30:31 (11:11, 7:8, 12:12). Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Chajretdinov, Vnenk, Piskura, Hruzík, Prokop, Mládenka, Šindelář – Krayzel, Pavlačka, Chaloupka – Vaněk, Matějný, Tugarinov – Seidler, Zuber, Vajda – Bartošek, Galgonek, Ďurica.
HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Měšťánek, Krystýnek, Matula, Rapant, Sladký – Horehleď, Šoula, Hrabec – Červenka, Mikeš, Karpíšek – Sekerka, Pochylý, Vodák.

Ještě před začátkem utkání předal domácí kapitán Rudolf Wolf porubském fanclubu velkou klubovou vlajku.

Do samotného duelu Poruba nevstoupila vůbec dobře, Uherské Hradiště tak působilo aktivnějším dojmem. Otevřít skóre mohl Vodák, porubská obrana jej nechala před Gleichem zcela osamoceného, ale ani nadvakrát nedokázal skórovat. Naopak na druhé straně se Poruba dočkala vedoucí branky. V přesilové hře napřáhl na modré Lukáš Hruzík a kotouč pomocí teče skončil až za zády překvapeného Kůdely.

Hosté poté ještě přidali a RT TORAX musel čelit velkému tlaku. Rapant pálil nepříjemně od modré, o chvíli později mohl srovnat před ležícím Gleichem také Horehleď. Naopak na druhé straně z další nenápadné střely byl druhý gól. Lehké nahození Ondreje Piskury zapadlo až do horní části Kůdelovy svatyně. Až poté převzali aktivitu domácí. Zuber však v dobré pozici přestřelil a gólem neskončila ani šikovná nahrávka Matějného na zcela volného Tugarinova, který trefil jen připraveného gólmana.

Druhá třetina příliš zajímavých momentů nenabídla. Nadále byl k vidění spíše podprůměrný boj. Přesto se porubští diváci dočkali již třetí branky. Ruský obránce Ildar Chajretdinov si najel po pravé straně a k tyči přesně zakončil. Na další zajímavý moment se čekalo téměř deset minut. Porubští předvedli pohlednou kombinaci, na jejímž konci minul zcela prázdnou klec Pavlačka. Hosté sice byli mírně střelecky aktivnější, ale jejich pokusy příliš neměly gólové parametry.

Poruba vstoupila dobře do třetí části hry. Nejprve si Krayzel dobře nabruslil mezi kruhy, odkud pálil nad branku, a následně Chaloupka trefil jen levou tyč. Čtvrté trefy se porubští hokejisté dočkali až po aktivním napadání Rostislava Vaňka. Ten se dostal drze k touši a přesnou střelou pod horní tyč nedal Kůdelovi žádnou šanci. O chvíli později vyslal Zuber do samostatného úniku Vajdu, jenž mezírku mezi betony nenašel.

Postupně se dostávalo opět do hry také Uherské Hradiště. Potlesk si domácí gólman vysloužil po tvrdé ráně Měšťánka, kterou zpacifikoval svou lapačkou. V přesilové hře mohl zařídit alespoň čestný úspěch slováckého celku Horehleď, ale proti byl opět výborný Michal Gleich. V závěru se již nic zajímavého neudálo, a tak Poruba zdolala v nepříliš kvalitní podívané Uherské Hradiště 4:0.

Výsledky ostatních utkání 18. kola II. Ligy – sk. Východ:

AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov 5 : 4 pr.
HC Slezan Opava – HC Frýdek – Místek 3 : 2
HC Gedos Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 5
LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 5 : 1

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Šli jsme do utkání s tím, že musíme vyhrát. Chtěli jsme soupeře dostat pod tlak, což se nám nepovedlo. I tak jsme šli do dvoubrankového vedení díky dvěma trefám obránců. V naší hře byla řada chyb, ale Gleich nás dalším spolehlivým výkonem podržel. Je to pro nás velmi důležité vítězství.

Petr Sakrajda st. (HC Uherské Hradiště): Pro nás to byl důležitý zápas, ale bohužel máme šest lidí ze základní sestavy na marodce. Museli jsme to nějak poskládat, měli jsme vlastně jen jednu útočnou trojici kompletní. Pokud nedáme gól, tak samozřejmě vyhrát nemůžeme.