Poruba hostí Uherské Hradiště aneb Souboj nejméně produktivního útoku s nejprostupnější obranou

Adam Bagar, 08.11.2011
Přesně po sedmi dnech budou porubští hokejisté bojovat o další druholigové body. V posledním domácím střetnutí zdolali Přerov vysoko 5:1 a bodovat by samozřejmě chtěli také s tabulkovým sousedem, devátým Uherským Hradištěm. Na Slovácku si v prvním měření sil Poruba připsala suverénní vítězství, a tak v duelu bude také tentokrát mírným favoritem. Střetnutí je na programu ve středu 9. listopadu od tradičních 18:00. Pokud se nechystáte porubský zimák navštívit osobně, bude pro vás připraven tradiční online přenos. Přijďte povzbudit porubský A - tým v důležitém boji o další body.

Základní informace

Hokejisté Uherského Hradiště měli před sezónou smělé plány postoupit do play off, na něj v současné chvíli ztrácejí pouhé čtyři body. Pokud ovšem chtějí pomýšlet na úspěch, budou muset zlepšit především obrannou fázi hry. Tým ze Slovácka totiž inkasoval jednoznačně nejvíce branek ze všech druholigových celků, již rovných devadesát, což je přesně průměr šesti inkasovaných gólů na zápas. Jen pro srovnání, RT TORAX inkasoval pouze devětačtyřicetkrát.

Uherské Hradiště má na kontě deset bodů za vítězství nad Frýdkem – Místkem, Novým Jičínem a Vsetínem, bod poté urvalo z duelu ve Valašském Meziříčí. Po solidním utkání však zpravidla přichází pořádný výprask. Nejinak tomu bylo i po nedávném vítězství nad Valašským hokejovým klubem. Po něm Hradiště podlehlo vysoko 0:9 Valašskému Meziříčí. Takových debaklů má středeční soupeř Poruby na kontě hned několik. Opava mu nasázela jedenáct gólů, osmkrát se trefili Vsetín, Karviná a opět Slezan.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Uherské Hradiště

Vedení Uherského Hradiště na nepříznivé výsledky reagovalo několika hráčskými změnami. Do týmu se vrací Jiří Piluša, z Litvínova přichází Pavel Kříž a na Slovácko míří zpět také Robert Pochylý. Některé z posil se představily již v Přerově, kde domácí Zubři zvítězili jen 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je jednoznačně Petr Sakrajda (8+16). Za zmínku stojí určitě ještě bodová konta Josefa Mikeše (6+10) a Radima Antonoviče (7+6).

Z beků si nejlépe vede Tomáš Vodák (2+3), jemuž na záda dýchají Radim Šťastný (0+4) a František Krystýnek (0+4). V brance dostává nejvíce prostoru Hynek Kůdela, šestkrát se v kleci objevil také Karel Heneš. Trenérem slováckého týmu je pan Petr Sakrajda starší, duo asistentů tvoří Igor Kellner a Zdeněk Albrecht.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Nejproduktivnějším porubským obráncem je Martin Mintěl (0+5), čtyři body dokázali nastřádat kapitán Rudolf Wolf (0+4) a ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (1+3). Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (6+5) a Jan Matějný (6+3), další příčky zaujímají Marek Pavlačka (1+5), Marek Badžo (3+2) a Jan Chaloupka (3+2). Trestných minut nejvíce nasbíral obránce Lukáš Vnenk, celkem dvacet.

Po vítězství nad Přerovem zajížděl v neděli RT TORAX na vsetínský Lapač. V úvodních dvou třetinách svedl s Valachy naprosto vyrovnanou partii. Rozhodnutí přišlo až v závěrečné tercii, kdy se Poruba nechávala zbytečně vylučovat a právě jednu z několika nabídnutých přesilovek Vsetín dokázal přetavit ve vítěznou branku. V závěru si již domácí své těsné vedení 2:1 zkušeně pohlídali.

A jak hodnotil poslední porubské vystoupení trenér Pavel Leksovský? „Těžko se to hodnotí. Dáme vedoucí branku a je tam následující pětka a hned dostanou z mého pohledu zbytečný gól. Potom většinu utkání byl zápas vyrovnaný, hrálo se 1:1. Vsetín hraje doma vždycky lépe a agresivněji než venku. Upozorňovali jsme kluky na menší hřiště, diváky a na to, že nemůžeme hrát oslabení, ale viděli jste v poslední třetině - zbytečná vyloučení z naší strany. Ať už vyhození kotouče mimo hrací plochu, když nebyl náš hráč pod tlakem, tak i pěstní výpady vůči domácím hráčům. To si myslím že nás stáhlo, že jsme díky tomu přišli o všechny body."

Webové stránky soupeře: www.hokejuh.cz

8. kolo: HC Uherské Hradiště - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 7 (1:2, 1:2, 1:3): Prokletí prolomeno, Poruba přiváží z Uherského Hradiště vysoké vítězství

Poslední utkání obou týmů

HC ZUBR Přerov – HC Uherské Hradiště 4 : 3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
11. Kundrátek (Sedlák), 21. Ditrich (Brančík), 40. Kočara (Ferenc, Hanák), 56. Kolařík (Vlček) - 44. Sakrajda (Šťastný), 46. Hrabec (Horehleď, Sakrajda), 58. Rapant M. (Krystýnek, Mikeš).

VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Vítek (Zúbek, Spitzer), 49. Bajtek (Kajaba) - 17. Krayzel (Pavlačka, Chaloupka).

Sestavy posledního kola

HC Uherské Hradiště: Kůdela - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, Rapant J., Pochylý, Karpíšek, Sakrajda, Červenka, Mikeš, Rapant M., Sekerka, Šoula, Horehleď, Hrabec.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Chajretdinov, Mládenka, Šindelář, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Galgonek, Kalina, Matějný, Badžo, Seidler, Zuber, Vajda, Tugarinov, Četyrkin.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Uherským Hradištěm by měl odpískat jako hlavní pan Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka, na čarách se představí dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler, oba z Třince.

Ostatní duely 18. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

09.11. 18:00 HC Slezan Opava – HC Frýdek - Místek