Do třetice to nevyšlo, mladší dorost zaspal vstup do utkání s Šumperkem

28.01.2017, Gabriela Juříková

Ve dvanáctém zápase nadstavbové části soutěže ELIOD Extraligy mladšího dorostu přivítali porubští mladíci vrstevníky z Šumperku, který v předešlých dvou vzájemných utkáních dokázali porazit. Jenže v sobotním odpoledni nevstoupil mladší dorost HC RT TORAX Poruba do utkání nejlépe a pak už horko těžko doháněl ztrátu. Robin Kaplan ve druhé a čtvrté minutě překonal gólmana Mokrého, a přestože domácí trenér stáhl sestavu jen na dvě pětky, dokázali jeho svěřenci skórovat regulérně jen jednou. Přesilovku ve druhém dějství využil Daniel Stodůlka. Pak se ještě prosadil Gajdoš, ale jeho branka nebyla uznána. Porubští nedokázali Šumperk potřetí pokořit.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 30.kolo so 28.1.16:00
HK Mladí Draci Šumperk
1:2(0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Stodůlka (Gajdoš, Kotásek) – 2. Kaplan (Mácha), 4. Kaplan (Vintr). Rozhodčí: Cabák – Tkáč, Carbol. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 15:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Gajdoš, Havlík, Husák, Pitucha, Pavlík – Kotásek, Bořuta, Stodůlka – Anlauf, Häring, Becher – Fabianczyk, Krátký, Boniatti
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Štrbík, Cekr, Blaháček – Hepnar, Urban, Kesler, Drlík, Vogel, Horký, Kaplan, Scheuter, Žižlavský, Kašpar, Mácha, Plhal, Vintr, Moravec A., Moravec Z.

Obligátní zaspání začátku zápasu! Podivuhodné je, že ze strany domácího týmu, který potřebuje každý bod do tabulky, i když má dvanáctibodový náskok na poslední Olomoucí. Ta své domácí utkání s Warriorem hraje až zítra. Šumperk přijel na led Kooperativa haly s dobrou náladou a gólovou chutí. Respektive chutí Robina Kaplana za každou cenu skórovat. Poprvé se mu tento počin podařil v druhé minutě a podruhé překvapil porubskou obranu včetně gólmana Mokrého v minutě čtvrté. Od čistého hattricku jej pak dělil jen kousek, ale v polovině třetiny si už na Mokrého svou jedovatou střelou nepřišel. V početních výhodách se vždy paradoxně dařilo oslabenému týmu, ale gólově to nepotvrdil ani jeden soupeř.

V druhém dějství si hosté vypracovali opět několik slibných gólovek, ale Porubští se už plně soustředili na svůj výkon a navýšení Dračího vedení nepřipouštěli. Navíc měli možnost ve dvojnásobné početní výhodě stav korigovat. Za 45 vteřin se to sice nepovedlo, ale v době klasické přesilovky už byl Daniel Stodůlka šťastným střelcem Poruby. Domácí trenér pak stáhl sestavu jen na dvě pětky a rázem byla Poruba vyrovnaným soupeřem, kterého do začátku druhé přestávky k ničemu vážnějšímu už nepustila.

Stejný obrázek hry byl k vidění i ve třetí třetině. Bojovnost, nasazení a osobní souboje byly při každém střídání, ale gólově se ani jeden tým neprosadil. Blízko blizoučko byl třetímu šumperskému gólu Žižlavský, ale Mokrý na poslední chvíli vymrštil beton směrem k levé tyči a kotouč zastavil včas. Emotivní záležitostí bylo neuznání gólu Porubě, když František Gajdoš doklepával kotouč ze vzduchu, což sudí následně posoudil jako dosažení branky vysokou holí, takže se RT TORAX Poruba z vyrovnání radovat nemohl. V závěru třetiny hrála Poruba power play, ale místo efektivního útočení, museli obránci clonit střely Draků, aby neskórovali do prázdné brány.

Porubským se nepodařilo nepokořit Šumperk potřetí za sebou a museli skousnout porážku 1:2. O kolik bodů budou mít před Olomoucí náskok, se doví po odehrání zápasu Olomouc – Warrior v neděli od 12 hodin. Nyní to je dvanácti bodový náskok.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dnes jsme do utkání vstoupili stejně jako v Přerově s tím rozdílem, že Šumperk naše chyby dokázal potrestat. V pátek jsme o špatném začátku zápasu v kabině i na tréninku mluvili, ale kluci opět předvedli, co předvedli. Smutné je, že dva góly běhen dvou minut dostane druhá lajna, na kterou se spoléháme, že bude střílet góly a vyhrávat svá mini utkání. Od poloviny zápasu jsme hru stáhli na dvě lajny a pak už se dalo říct, že byl zápas vyrovnaný. Soupeře jsme k ničemu nepustili, za což si kluci zaslouží pochvalu, protože soupeř hrál celou dobu na čtyři pětky. Přesto se nedá říct, že jsme byli nějak šíleně pod tlakem. Náš vyrovnávací gól to byla sporná situace. Rozhodčí to mohl i nemusel uznat. Můžeme udělat anketu, jestli by to rozhodčí posoudil v Šumperku, Olomouci nebo kdekoliv jinde. Doufal jsme, že když Gajdoš sklepl po své individuální akci kotouč do brány, že měl sice hokejku nahoře, ale kotouč zasáhl pod horní tyčí. Pro nás by byl bod z domácího ledu zlatý. Nicméně kdyby kluci pracovali jako tým, mohlo mít utkání jiný scénář.