Ani podruhé to nevyšlo, mladší dorostenci se z Třince vrátili bez bodů

09.09.2016, S. Molatová, M. Sikorová

Po nepovedeném uvítání extraligy, které skončilo prohrou na domácím ledě se Vsetínem, za sebou mají mladší dorostenci také první venkovní zápas. Pro tentokrát ale porubský celek opět zůstává bez bodů. Zatímco domácí si vybojovali body dvěma góly, Poruba zůstala i přes několik šancí bezzubá a kromě dvou inkasovaných branek se domů vrací s čistým střeleckým kontem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 3.kolo čt 8.9.18:00
HC Oceláři Třinec
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Cienciala (Marguš), 35. Macháček (Marguš). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Řezáč. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 28:15. Průběh utkání: 2:0.
HC Oceláři Třinec: Švančara – Mituchovič, Konderla, Wantulok, Cienciala, Weber, Chovaniak – Králík, Čmiel, Kašpárek, Szmek, Wardas, Jurzyca, Stročka, Tobiáš Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček, Branc.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Husák, Krátký, Machů, Šimek – Pavlík, Stebel, Fojtík, Bochnak W., Kotásek, Morávek, Pszczólka, Anlauf, Stodůlka, Barčák, Häring, Gebauer.

Ve čtvrtečním utkání hrozili jako první hráči Poruby, ránu Bochnaka ovšem zastavila jedna z tyčí Švančarovy branky. Radovat se ale nemohli ani Oceláři po střele Jurzycy z mezikruží. Domácí útočník sice trefil mezírku mezi betony Mokrého, kotouč ale poté pouze proklouzal mimo ostravskou klec.

Další velkou šanci si v samotném závěru první části vypracoval Králík, který si nabruslil až před branku, bekhendem ovšem na gólmana Poruby nevyzrál a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Poprvé se tak skóre na světelné tabuli měnilo až v jednatřicáté minutě po ráně Filipa Ciencialy, kterou zastavila až síť za zády hostujícího gólmana. A o pár minut později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji.

Po přihrávce Tobiáše Marguše se za obranou hostů dostal ke kotouči Štěpán Macháček, jenž ujel do brejku a střelou pod horní tyč nedal Mokrému žádnou šanci zasáhnout. Poruba ovšem mohla krátce na to snížit.

Stodůlka zakončoval u pravé tyče hned dvakrát, nejprve ale zasáhl připravený Švančara a podruhé pak nedokázal hostující útočník dorazit skákavý puk do odkryté části branky.

Ještě upevnit třinecký náskok mohl v pětačtyřicáté minutě Jurzyca, jeho ránu z mezikruží ale zastavil povedený semafor gólmana hostů. Následně tak mohla Poruba snížit, tečovanou střelu Anlaufa ale dokázal Švančara vyrazit mimo svou klec.

Gólem poté neskončila ani dorážka Bochnaka a po závěrečné siréně se tak z druhého vítězství v této sezóně radovali Oceláři, kteří tak vylepšili svůj bodový účet již na sedm bodů.