Boje o extraligu započaly a porubská juniorka do nich vstoupila neuvěřitelným výsledkem

28.11.2014, Kateřina Juříková

Základní část juniorům skončila teprve nedávno a již se začíná bojovat o postup do extraligy. Proti porubskému rozjetému parním válci, který již v základní části své soupeře zdolával a pouze dvakrát prohrál, se jako první postavila Třebíč. Již od prvních minut domácí po ledě svištěli jako žíznivé čáry a během první dvacetiminutovky nastříleli pět branek. I ve druhé třetině to na ledě bylo pouze pod vládou Poruby, která přidala hostům další čtyři kousky. Třebíči se nedařilo. I když se hosté snažili překonat jakkoliv domácí obranu i gólmana, puk prošel za Tomáše Mizeru pouze dvakrát. V poslední části dala Poruba jen jeden gól. Nejvíce na ledě zářil Jakub Schwarz. Byl všude, kde jej bylo třeba a navíc dal hattrick a na čtyři góly nahrál. Jeho nahrávači byli pouze Josef Fibrich a Tomáš Rataj. Další utkání sehrají junioři již tuto neděli se Vsetínem, který zdolal Hradec Králové.

Liga juniorů - 23.kolo pá 28.11.17:15
SK Horácká Slavia Třebíč
10:2(5:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Baca (Schwarz, Rataj), 7. Holaň (Kropka), 9. Schwarz (Fibrich, Rataj), 16. Rataj (Schwarz), 20. Charvát (Mládek, R. Gola), 24. Bartoň (Schwarz, Baca), 29. Mládek (Schwarz, Rataj), 35. Schwarz (Fibrich, Rataj), 40. Brnčál (Havránek), 49. Schwarz (Fibrich) – 17. Salák (Hodek, Tůma), 40. Salák (Abrahám, Kučera). Rozhodčí: Klapetek – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 155. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 10:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera – Pobuta, Gola R., Baca, Štěpán, Schwarz, Charvát, Gálik, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Havránek, Kropka
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (od 16. minuty Šoustal) – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma Jaroslav, Urban, Hort, Tůma Jakub, Salák, Mašek, Kabelka

První utkání v bojích o extraligu mezi Porubou a Třebíčí začalo velice svižně. Puku se ujali domácí a okamžitě mířili na Svobodu. Hosté si však svého gólmana zprvu hlídali velice dobře, ale zanedlouho přece jen domácí prolomili bariéru a co střela (ať už z blízka, či z dálky), to gól. Jako první se za Svobodu trefil Jakub Baca a pár vteřin po něm Vojtěch Holaň.

Hosté se sice také pokoušeli o gól, ale průnik k Mizerovi byl pro ně velice obtížný. Bojovnost domácích neznala mezí a bylo vidět, že si porubská juniorka jde za svým. Jakub Schwarz vystřelil z bezprostřední blízkosti a po něm se strefil i Tomáš Rataj. Neprůchodnost domácí obrany byla prolomena a hosté si pořádně vychutnali i Mizeru, za kterého se nakonec strefil Jan Salák. V závěru třetiny navýšil stav na 5:1 Adam Charvát. Po páté brance se David Svoboda odebral na střídačku a v kleci jej zastoupil Roman Šoustal.

Neuvěřitelný byl i vstup domácích do další části. I když Poruba vedla o čtyři góly, nepřestávala se rvát o každičký kus ledu a svého soupeře neustále tlačila před jeho gólmana. Jelikož Šoustal prozatím neinkasoval a měl čisté konto, byla to zřejmě pro domácí výzva. Zprvu třebíčský gólman domácím odolával, ale nakonec i on zakusil porubské střely v akci. Radek Bartoň si parádně najel a zakončil. Další střelu poslal Jonáš Mládek a po něm opět Jakub Schwarz, který před tím i na čtyři branky nahrál.

Třebíč ovšem vystrkovala růžky a neustále se pokoušela stav snížit. Tlak se jí vyplatil i podruhé. Ke snížení stavu na 8:2 přispěl opět Jan Salák. Domácí si to nenechali líbit, a tak druhou třetinu završila střela Denise Brnčála.

Skóre se již blížilo k číslu deset, ale i když se domácí neustále tlačili do útoku, branka nepadla. Střely jako by se Šoustalovi vyhýbaly. Chvílemi to i vypadalo, jako by se porubská juniorka chtěla desáté branky vzdát a pouze udržovat stav 9:2. Třebíč ovšem nedokázala využít občasných výpadků v komunikaci soupeře, a když se naskytla příležitost vyjet na Mizeru, byla opět zatlačena před svého gólmana. Desátý gól a zároveň hattrick vstřelil Jakub Schwarz. Zbytek utkání se dohrávalo v mírnějším tempu. Poruba si tak ukořistila první cenné body v nadstavbové části.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Parádně nám vyšla první třetina a od toho se vlastně odvíjel zbytek utkání. Vždy je určitě důležitý vstup do nástavbové části a nám to dnes vyšlo úplně perfektně. Neříkám, že hra byla bezchybná, ale hráči chtěli a soupeře jsme vlastně přehráli o třídu. Hráčům za odvedený výkon děkuju.

Vidíte nějaký handicap v tom, že Třebíč měl kádr doplněn o starší dorostence?

Co se týče hráčů, tak s problémem se potýkají všechny mančafty. My konkrétně jsme dnes také hráli na šestnáct hráčů, čili nám chybí někteří hráči ze základní sestavy. Samozřejmě si myslím, že rozdíl by měl být vidět, když hrají proti sobě starší a mladší hráči. Určitě mírný handicap nebo handicap v takové soutěži to je.

Roman Mejzlík (SK Horácká Slávia Třebíč): Myslím si, že jsme se potkali se zcela odlišným soupeřem, než u nás v základní skupině. Toto mužstvo určitě snese srovnání u nás s nejlepším Hradcem a my jsme to dneska Porubě hodně ulehčili. Samozřejmě byli také v jiném levlu než jsme byli my a bylo to zasloužené vítězství.

Všimla jsem si, že za Vás hráli i mladší hráči.

Měli jsme pět starších dorostenců – čtyři hráče a jednoho brankáře. Hráčů nemáme tolik a využili jsme starší dorost, protože ten těch hráčů má daleko více. Bez nich bychom hráli v omezeném počtu. Hodnotit výkon dorostenců nebudu, Poruba, jak jsem již říkal, je v jiném levlu.