Zubři srovnali krok v přesilovkách, o postupujícím finalistovi rozhodne až pátý zápas!

13.03.2014, Redakce

S jasným cílem ukončit náročnou semifinálovou bitvu zajížděl RT TORAX ke čtvrtému utkání na horkou přerovskou půdu. Jeho záměry však hatila častá vyloučení, která dokázali Zubři nekompromisně trestat. Po třech využitých přesilovkách si hanácký soubor vytvořil už luxusní náskok čtyř branek a v tu chvíli byly porubské vítězné šance takřka na bodě mrazu. Favorit série se ale nevzdal, převzal otěže zápasu do svých rukou, snížil na rozdíl dvou branek a v dramatickém závěru ještě sahal po vyrovnání, místo toho ale Přerov pečetil své vítězství 6:3 trefou do odkryté klece. O tom, kdo si zahraje finále s Prostějovem, rozhodne až páté utkání, které je na programu už v sobotu na porubském ledě!

2. liga - skupina Východ - SF4 čt 13.3.18:00
HC ZUBR Přerov
HC RT TORAX Poruba 2011
6:3(2:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Vlček (Šťastný), 17. Šťastný (Kolář, Blinka), 26. Kovařík (Pala, Goiš), 26. Brančík (Janota), 33. Pala (Osina, Zbořil), 58. Šťastný (Brančík, Sakrajda) – 18. Slavík (Sedlář, Krayzel), 38. Krayzel (Pechanec, Sedlář), 44. Vaněk (Seidler, Javín). Rozhodčí: Mrkva, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 9:11, navíc Zachar 10 min. OT a Buček (oba POR) 5 min. + OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2500. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
HC ZUBR Přerov: Sklenář – Osina, Pala, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Málek – Šťastný, Kolář, Blinka – Kratochvíl, Matula, Ditrich.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (26. Gleich) – Šindelář, Hruzík, Peslar, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Zachar, Vrána, Pechanec, Pavlačka, Chaloupka, Vaněk, Buček, Seidler, Zuber.

S větší aktivitou nastoupila do zápasu Poruba, která velmi rychle zahrozila Sedlářem. Přerov se uvedl tečovanou střelou Vlčka, po níž získal přesilovku. Ta se ale Zubrům vůbec nepodařila. Ani následná, tentokrát v podání hostujícího týmu, ovšem úspěšná nebyla. Hodně nadějnou šanci si ve 12. minutě vypracoval po buly Haloda, který se snažil překvapit Tihláře střelou, leč minul.

Zakrátko měli domácí obrovské štěstí, když Seidler slalomem pronikl až před bránu, kde Sklenář parádním zákrokem u tyčky zmařil soupeři radost. Nedáš – dostaneš je v hokeji častou věcí, proto za necelou minutu to bylo 1:0. Tomáš Vlček vyslal na kasu hodně nepříjemnou střelu, kterou Tihlář nedokázal zlikvidovat. Porubu navíc o chvíli později oslabil Javín a modrožlutí v přesilovce skórovali podruhé. Krásnou souhru zakončil před bránou David Šťastný.

Po následném závaru před Tihlářem padly na obou stranách tresty a Ostravané se rychle využitou přesilovkou dostali v závěru první třetiny Zubrům na dostřel. Domácí totiž nevyhodili kotouč a dorážka Marka Slavíka byla úspěšná.

Na začátku druhé „dvacky“ měl obrovskou příležitost Sakrajda, ale ani nadvakrát puk za Tihlářova záda nedostal. Zasahovat musel i Sklenář, když Zachar rychle objel bránu a Vrána prudce dorážel. Poruba svou šanci nevyužila, za to Přerov tu další ano. V přesilovce střílel od modré Pala a Tihlář kotouč vyrazil před sebe, kde číhal s dorážkou Lubomír Kovařík.

Tihlář po gólu přepustil místo Gleichovi, ten však čistý štít držel pouhých 11 vteřin. Richard Brančík totiž využil zaváhání soupeřovy obrany a bekhendem k tyči posunul stav na 4:1. Ostravané byli hodně podráždění a několikrát u mantinelu tvrdě faulovali, za což po zásluze také pykali. Zubři hráli pětiminutovou přesilovku, tu si však zkomplikovali. Kudělka totiž nastřelil clonícího hráče a rychlý útok Chaloupky musel řešit podražením. Nařízené trestné střílení provedl Pechanec, ale Sklenář se vymíchat nenechal.

Zanedlouho se přesilovka Zubrů zdvojnásobila, což vedlo k páté trefě. Radomír Pala se s ničím nemazlil a Gleich byl na jeho pumelici krátký. Poruba ale do konce druhé třetiny stav ještě korigovala a také k tomu využila přesilovku. V ní střílel Luděk Krayzel a Sklenářovi propadl kotouč do brány.

Ve třetí části se snažili domácí kontrolovat hru, ale Sklenář si vybral slabší chvilku, a tak volný kotouč před bránou lehce dorazil Rostislav Vaněk. Za stavu 5:3 hosté ožili a Zubry čekal ještě kus práce. Peslar to zkoušel mezi kruhy z otočky, ale tentokrát byl přerovský gólman úspěšný. Zvýšení náskoku a uklidnění mohlo přijít ze spolupráce Blinky se Šťastným, jenže druhý jmenovaný se před Gleichem neprosadil.

Pět minut před koncem šli Zubři do oslabení a Poruba zariskovala hrou bez brankáře. Sedlář a Seidler byli hodně důrazní, ale za Sklenářova záda kotouč nedostali. Stejně dopadl také Zachar, který střílel z mezikruží a také Šindelář od modré čáry. Obrovský nápor hostů utnul až David Šťastný, jenž bekhendem ze středního pásma trefil prázdnou soupeřovu bránu. Přerov tak zdolal na domácím ledě Porubu 6:3 a druhého finalistu play-off proto určí až páté rozhodující utkání v Ostravě.

Ohlasy k utkání

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně těžký zápas se šťastným koncem pro nás. Hráli jsme ale výborně, i když gól na 2:1 v první třetině byl zbytečný. Pak jsme ustáli několik neférových zákroků soupeře, což nám pomohlo k většímu náskoku. Soupeř ale nic nezabalil a museli jsme o ten vyrovnávací bod v sérii bojovat až do konce.