Skvěle! Poruba se vyhoupla na třetí příčku tabulky, cenné tři body trefil v Přerově Buček

05.10.2013, Aleš Novotný, redakce

Druholigový kolotoč pokračoval už sedmým kolem, v něm porubští hokejisté zajížděli k přímé bitvě o třetí místo tabulky na horký led Přerova. Zubři si sice v první třetině vypracovali jednobrankový náskok, ale RT TORAX našel v prostřední dvacetiminutovce dvojitou odpověď v podobě tref Jana Chaloupky a Petra Seidlera. Sršňova družina dlouho držela těsné vedení, ale čtyři minuty před koncem už Tihlář, který v minulosti působil právě na Hané, kapituloval. Zdálo se, že duel rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy, ale cenné vítězství trefil dvě minuty před koncem útočník Martin Buček. Poruba tak slaví zisk důležitých tří bodů, které ji posunuly na třetí příčku průběžné druholigové tabulky.

2. liga - skupina Východ - 7.kolo so 5.10.17:00
HC ZUBR Přerov
2:3(1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Ditrich, 56. Sakrajda (Brančík, Ditrich) – 25. Chaloupka (Buček), 35. Seidler (Wolf), 58. Buček (Vaněk, Pavlačka). Rozhodčí: Obadal – Matěj, Velinský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1134. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Kudělka, Osina – Šťastný, Sedlák, Blinka – Brančík, Haloda, Ministr – Goiš, Kundrátek, Ditrich – Sakrajda, Kolář.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk – Vrána, Seidler, Buček – Chaloupka, Pavlačka, Zachar – Zuber, Piják, Rosypka.

Přerovský tým byl v úvodu zápasu aktivnější a zásluhou Goiše si vynutil faul soupeře. V přesilovce zkoušel Tihláře z otočky ohrozit Pala a posléze i tvrdou ranou od modré Vlček. Ani jeden z domácích beků však neuspěl. Početní výhoda se brzy naskytla také Ostravanům a v jejich podání byla ještě nebezpečnější. Gólový efekt ale neměla i přesto, že se Videlka dostal sám před Sklenáře, který fantasticky kotouč vykopl špičkou betonu.

Za nevyužití této tutovky RT TORAX draze zaplatil. Marek Ditrich vypíchl soupeři kotouč a v souboji tváří v tvář s Tihlářem ho ukázkově pověsil pod horní tyčku. Další průběh první třetiny na chvíli zabrzdil nezaviněný střet před bránou Poruby, po kterém se na ledě objevila krev a obránce Peslar putoval z ledu rovnou do nemocnice. Stav 1:0 už se do konce první části nezměnil. Šťastný nedokázal Tihláře překonat a Vrána v další porubské přesilovce narazil na Sklenářův beton.

Druhá část začala přesilovkou Zubrů, která přišla za faul kolenem na Osinu, pro nějž utkání také předčasně skončilo. Domácí výhodu jednoho hráče v poli nevyužili. Brančík přestřelil Tihlářovu svatyni a navíc se Zubři nestihli vrátit zpět, takže udeřilo na druhé straně. Z trestné lavice vracející se Jan Chaloupka překonal Sklenáře na vzdálenější tyč a bylo vyrovnáno. Gólman Zubrů musel být i nadále v pohotovosti, protože Poruba se po vyrovnání vzchopila.

Další příležitosti Ostravanům až na jednu výjimku pochytal. Nestačil zasáhnout proti otočce Petra Seidlera, který zůstal po obrovské chybě sám před bránou a nemýlil se. Obrat ve skóre přinutil zabrat pro změnu domácí Zubry, jenže ani početní výhoda k vyrovnání nevedla.

Do třetí třetiny nastupovali Zubři se snahou zvrátit nepříznivý stav, ale nebyli daleko od třetí gólové pohromy. Buček s Vránou ujeli do přečíslení a Sklenář musel proti druhému jmenovanému opět vytáhnout famózní zákrok betonem. Aktivita domácích se na chvíli zvedla v přesilové hře, ale střely Sakrajdy i Vlčka brankář Tihlář zlikvidoval.

Přerov se v zakončení trápil a smůlu protrhl až pět minut před koncem výstavní ranou nad rameno Petr Sakrajda. Bohužel však gól, na který se modrožlutí neskutečně nadřeli, měl velmi malou hodnotu. Po další akci na druhé straně totiž zůstal před Sklenářem zcela volný Martin Buček a nekompromisně zakončil. Domácí zkoušeli v závěru vyrovnat při hře bez brankáře, ale bez úspěchu, proto si Poruba odvezla z MEO Arény vítězství 3:2.

Ostatní zápasy 7. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 1:5
HC Frýdek-Místek – HC Lvi Břeclav 2:1 pr.
SHK Hodonín – HC Orlová 6:2
HC Nový Jičín – VSK Technika Brno 2:7

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Dnes to byl jednoznačně náš nejhorší výkon v sezoně. V Brně nás byl plný led, odehráli jsme tam vynikající utkání a jen vinou špatné koncovky jsme nebodovali. Tentokrát to naopak byla katastrofa, hráli jsme bez pohybu, bez kontaktu a to prostě nejde. Nemělo to jiskru, šťávu, prostě nic. Sami hráči v kabině po zápase cítili, že nebyl v týmu nikdo, kdo by to zvedl. Musíme začít znovu tvrdou dřinou a pokusit se urvat vítězství v Hodoníně.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Je to hodně cenné vítězství. V první třetině jsme vůbec nehráli to, co jsme si řekli, a naše hra byla taková vlažná. Od druhé třetiny jsme se už vrátili k naší hře s dobrým bruslením a myslím si, že jsme na tom byli lépe než domácí. Rozhodčí dnes předvedl naprosto katastrofální výkon. Pokud chtějí takoví lidé pískat, tak je to na škodu hokeje.