Hráli jsme zbytečně moc oslabení, doma se musíme víc krotit, uvědomuje si Jiří Šindelář

Hráli jsme zbytečně moc oslabení, doma se musíme víc krotit, uvědomuje si Jiří Šindelář

Redakce, 13.03.2014
Porubští hokejisté toužili udělat poslední krok, ale ve čtvrtém semifinálovém duelu zkrátka nestála štěstěna na jejich straně. Možná i přílišnou motivovaností vyráběli naprosto zbytečné fauly, které Zubři nemilosrdně trestali. V početní výhodě udeřili dohromady třikrát, čímž si vytvořili slušný základ k vítězství 6:3. "První dvě třetiny žádná sláva, ale třetí část už byla z naší strany lepší," hlásí obránce Jiří Šindelář. RT TORAX byl podstatně aktivnější a v podobném duchu bude chtít zajisté pokračovat i v rozhodující páté bitvě, která je na programu už v sobotu na porubském ledě. Zatímco vítěz vyzve ve finále Prostějov, pro poraženého sezona skončí.

S vědomím, že je čeká velmi náročné utkání, si porubští hokejisté chtěli počínat podobně jako v sérii s Hodonínem a získat čtvrté klání pro sebe. To se jim ale prakticky už od začátku nedařilo. "Počítali jsme s tím, že to tady bude těžké. Bohužel jsme hráli ve druhé třetině skoro pořád v oslabení, takže to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo," mračí se Jiří Šindelář. "Nebyla to žádná sláva, ale ve třetí třetině už byl náš výkon podstatně lepší," doplňuje pětadvacetiletý zadák, jenž patří k oporám týmu.

V posledních minutách trenér Tomáš Sršeň stáhl hru na dvě formace a především ta elitní strávila na ledě pořádnou porci minut. Až možná někteří zírali, co všechno jsou schopni porubští bojovníci vydržet. "Když jste hodně vytížený, tak vám to v takovém utkání ani nepřijde. Navíc tam bylo vcelku dost oddechu a přerušovalo se, takže to nebylo tak hrozné, abychom ten závěr neutáhli na dvě pětky," prozrazuje Šindelář, jenž v play-off pomohl svým spoluhráčům už dvěma gólovými nahrávkami.

Nebýt řady zbytečných oslabení, určitě mohl RT TORAX pomýšlet i na lepší výsledek. Především v první polovině zápasu si prvoligoví arbitři Mrkva s Přikrylem na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli. "Hráli jsme zbytečně moc oslabení a tím dostávali zbytečné góly. V dalším utkání nesmíme být tolik vylučovaní, je potřeba se víc krotit," uvědomuje si před veledůležitou sobotní pátou bitvou. "Pokud do toho půjdeme tak, jako naposledy doma, věřím, že uspějeme," uzavírá s maximální odhodlaností.