Warrior vynuloval Porubu, juniorka doma poprvé padla

15.11.2015, René Chyla

Junioři po dvoutýdenní reprezentační pauze hostili v prvním utkání druhé části sezóny Warrior Brno. Vyrovnanou úvodní polovinu zápasu ale vystřídala brněnská převaha, jež byla ještě znásobena druhou brankou hostí. Nunto ale říci, že mnoho vyložených šancí ještě zlikvidoval dnes vynikající gólman Dominik Sroka, který se představil mezi třemi tyčemi vůbec poprvé. Jeho premiéra ale nakonec zhořkla, jelikož Porubští nedokázali využít dvojnásobnou početní výhodu na konci utkání ani závěrečný tlak a junioři tak doma poprvé ztratili všechny body, které putují po zásluze do jihomoravské metropole. Junioři tak nevydařené utkání musejí hodit za hlavu, jelikož už v pátek je čeká daleká cesta na led nejlepšího celku druhé skupiny – Hodonín.

Liga juniorů - 11.kolo ne 15.11.17:15
HC RT TORAX Poruba
HCM Warriors Brno
Branky a nahrávky: 17. Vágner (Dobiáš), 26. Hussein (Fábry, Polzer). Rozhodčí: Kašík – Konvička, Adamec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Halška, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš – Gola P., Nardelli, Bialoň, Šustala, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik
HCM Warriors Brno: Holub – Malíř, Sabol, Vágner, Křenek, Neusser – Hussein, Fábry, Polzer, Nohel, Kazlepka, Kozel, Dobiáš, Jarolím, Přibyl

Zápas týmů, které měly tu čest se potkat v této sezóně vůbec poprvé, začalo poměrně v rychlém tempu. Naproti tomu ale oba celky vynikaly v obranách, a tak se hráči Poruby i Brna dostávali do vyložených šancí opravdu jen velmi sporadicky. Na konci čtvrté minuty mohl překvapit z levé strany Davida Holuba Patrik Gola, ten ale nastřelil pouze oblouk brněnské branky. O chvíli později zase našel David Nardelli mezi kruhy Jana Korce, který ale pálil těsně nad břevno. Na druhé straně zase prověřil pozornost Dominika Sroky Igor Fábry. Brno ale udeřilo krátce poté. Po vhazování se ke kotouči dostal Jakub Vágner, jenž nedal porubskému gólmanovi sebemenší šanci – 0:1. V úplném závěru se ještě pokoušel vymyslet akci Marek Smrčka, časomíra byl ale v tu chvíli rychlejší.

Hosté začali aktivněji i druhou třetinu. Už ve druhé minutě se do vyložené šance dostal František Kazlepka, Dominik Sroka ale znovu čaroval. V oslabení pak vyslal Daniel Polzer do samostatného úniku Igora Fábryho, ten ale brněnské vedení nenavýšil. Na opačné straně kluziště zase Marek Pěnčík vyslal přesnou přihrávku na hranici levého kruhu Marku Smrčkovi, ale ani ten nedokázal překonat brankáře z jihomoravské metropole. O pár sekund později neuspěl ani při individuální akci přes celé kluziště Adam Kropka. Brno tak uštědřilo lekci z produktivity a potvrdilo známé nepsané pravidlo nedáš-dostaneš. Igor Fábry zpoza porubské brány nahrával před brankoviště, kde zůstal zcela sám Adam Hussein. Brněnský útočník nabídnutou šancí nepohrdl a zasunul puk pod přesouvajícího se Dominika Sroku – 0:2.

Jihomoravané začali pomalu po druhé brance přebírat otěže zápasu. Na Sroku si ale nevyšlápl Jan Malíř ani Michal Nohel, který tak držel porubské šance na zvrat stále nad vodou. Ve 34. minutě ale museli stát při Davidu Holubovi všichni svatí, jelikož nahození jednoho z domácích hráčů propadlo brněnskému brankáři pod lapačkou a zastavilo se na tyči. Poruba měla obrovskou možnost na snížení v přesilové hře. Jonáši Mládkovi, který mohl zakončovat do zcela odkryté branky, ale přeskočil kotouč a David Holub se stihl včas přesunout. Smrčkovu ránu od modré zase vyrazil dnes nepřekonatelný gólman hostů ramenem.

Porubě nezbývalo v poslední dvacetiminutovce nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Holub si ale poradil jak s dělovkou Marka Pěnčíka, tak i s následnou dorážkou Dominika Csabaly. Na výtečném gólmanovi si vylámala zuby také dvojice Matěj Štěpán – Patrik Gola, kteří nedokázali zužitkovat dvojnásobnou početní převahu. Po střele Adama Kropky byl zase kotouč tečován jen těsně mimo, naněkolikrát se nepodařilo dotlačit puk do branky ani Marku Pěnčíkovi. V přesilovce hostů nedokázal zpečetit výhru Brna ani Igor Fábry, kterému se taktéž dostalo prostoru ne několik dorážek. To ale Brňany nemuselo nakonec vůbec mrzet, jelikož hosté udrželi až do konce čisté konto a po závěrečné siréně propukly bujaré oslavy cenného vítězství. RT TORAX tak vstup do druhé části sezóny nezvládl, poprvé padl na domácím ledě a pokud chce pomýšlet na páteční vítězství na ledě nejlepšího celku druhé skupiny Hodonína, bude muset zlepšit od základů vše.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Po čtrnáctidenní pauze jsem čekal těžký zápas, což se nakonec potvrdilo. Soupeř byl dnes u všeho dříve, hrál s nadšením. To se o našem mužstvu říci nedá. Jak nám první lajna vždy vyhrávala zápasy a střílela branky, dnes nám ho svým přístupem spíše prohrála. Bez branky se jednoduše vyhrát nedá, proto bere soupeř tři body a já jim gratuluji k vítězství.

Michal Bartoněk (HCM Warrior Brno): Na tento zápas jsme se připravovali od prvního tréninku v tomto týdnu. Víme, že ostravský tým je trochu někde jinde než ostatní mužstva. Toto utkání pro nás bylo za odměnu, jelikož jsme si alespoň mohli zahrát hokej, protože s jinými soupeři je to spíše více boj. Obětovali jsme tomuto zápasu všechny tréninky, do kluků jsme vštípili, že zde mohou uspět, což bylo v podstatě tři čtvrtě úspěchu, jelikož naši hráči uvěřili, že i takového soupeře mohou porazit. Kluci obětovali pro tři body úplně vše, velmi příjemně mě překvapili a mám obrovskou radost.