Přetahovanou v Opavě vyhráli porubští junioři ve třetí třetině a v lize potřetí bodovali

04.10.2015, Gabriela Juříková

Ve třetím Ligovém utkání jeli junioři RT TORAX Poruba na led Slezanu Opava, s kterým jsou každá střetnutí třaskavá. A nebylo tomu jinak i v nedělním odpoledni. Domácí šli již ve druhé minutě do vedení, ale hosté dvěma brankami stav utkání otočili ve svůj prospěch. Jenže Slezané v druhé části zápasu stav vyrovnali, dostali hosty do tlaku a přitvrdili hru. Hosté trpělivě čekali na svou příležitost a ke konci druhé třetiny odskočili na rozdíl dvou gólů. V začátku závěrečné dvacetiminutovky zkompletoval Patrik Gola hattrick a jelikož se v dalších minutách nic zásadního neudálo, odvezli si porubští junioři výhru 5:2. Již v pátek 9. října přivítají doma Havířov.

Liga juniorů - 3.kolo ne 4.10.15:00
Hokejový klub Opava
2:5(1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Hon (Rousek, Černý), 27. Rousek (Klapetek) – 4. Gola P., 12. Bialoň (Šustala, Olšr), 37. Gola P., (Kropka), 40. Mládek (Gola P., Kropka), 46. Gola P. (Gola R., Mládek). Rozhodčí: Klapetek – Řezáč, Rychlý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
Hokejový klub Opava: Drnda (40. Marek) – Hlaváček, Rohovský, Slavík, Černý, Hon, Volf, Dyba, Kažimír, Blaževič – Klapetek, Rubý, Stoniš, Rousek, Dreljuš, Klement
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Široký, Kropka, Ščurek, Olšr, Halška, Boháč – Gola R., Mládek, Gola P. – Pěnčík, Smrčka, Bartoň – Bialoň, Kurnik, Šustala – Csabala

První branku utkání vstřelili domácí při první přesilovce, kterou jim nabídl Robin Gola, když zahrál vysokou holí. Zprvu Slezané Zavadilovu bránu dobývali, ale při souboji dva na nikoho Jiří Hon naznačil nahrávku na Rouska a poslal kotouč do skuliny mezi betony. Porubští vyrovnali v začátku čtvrté minuty také ze své první početní výhody. Nacvičené signály trochu nevycházely, ale obránci udrželi pásmo a Patrik Gola si připsal do bohatých statistik další gól. Domácí si zahráli druhou přesilovku, jenže tentokrát jim porubští borci nedávali mnoho prostoru, takže zkoušeli střílet více méně od modré čáry.

Porubští si ihned po oslabení vytvořili tlak a jen rychlá lapačka Drndy držela nerozhodný stav. Na ledě se začalo přiostřovat, rozhodčí upřednostňoval domluvy a nevylučoval ani při střetu Hranoše za vlastní brankou, kdy byl naražen na mantinel a z ledu se jen těžko zvedal. I domácí prošli druhým oslabením bez ztráty kytičky. Až v jedenácté minutě prolomil vyrovnaný stav Jakub Bialoň a jeho parťáci v pětce, Olšr s Šustalou. Porubská třináctka viděla volný kotouč na hranici brankoviště a pohotově jej zasunul za ležícího Drndu – 1:2. Povedenou akci předvedli domácí, ale Volf střelu z voleje dobře nenačasoval a kotouč mu prošel pod hokejkou.

Druhá třetina nebyla nikterak opatrná. Opavští hráli tvrdě do těla, dohrávali souboje a nutili soupeře dělat chyby v rozehrávce. Blízko k vyrovnání měl Hon, jenže Zavadilovy betony byly tam, kde měly. Hostům se však nepovedlo dostat kotouč do středního pásma a domácí tlak ještě zvýšili. Střelu Klapetka gólman vyrazil, ale v poloze ležmo již nedokázal zastavit puk vystřelený z hole Tomáše Rouska a vyrovnání bylo na světě. Po druhé mohl Slezan vést, kdyby puk protečovaný Jiřím Honem těsně před gólmanem nenabral směr ke střeše zimního stadionu.

Po vyrovnávací brance ztratili Porubští tempo a nasazení, takže se domácí k šancím dostávali celkem snadno. Po polovině druhé třetiny, tedy i utkání, se karty obrátili a opavská obrana měla co dělat, aby udržela stav svítící na světelné tabuli. RT TORAX střílel nečekaně, z každé možné pozice a Drndovy betony v brankovišti jen kmitaly. Stejně na tom byl v oslabení porubský brankář. Minutu a půl bez přerušení čelil opavským střelám a dorážkám až vše ukončil chycením puku vystřeleným obráncem Černým. Porubští se dostali do vedení brankou v přesilovce. Když nevyšla první kombinace, Patrik Gola nastřelil kotouč do brankoviště, kde si jej při přesunu k druhé tyči gólman Drnda srazil betony za brankovou čáru.

V čase 39:54 přidali hosté další puk do opavské svatyně. Porubští měli v závěru třetiny hru plně pod kontrolou a kroužili okolo brány tak dlouho, až Jonáš Mládek kotouč zasunul kolem tyče a brankou do šatny zajistil dvoubrankové vedení. V přesilovce měli domácí jedinečnou šanci snížit, jenže Dmitrij Dreljuš stojící na ose hřiště na hranici kruhů, takže ideální střelecká pozice, si nechal kotouč vypíchnout. Porubští již v plném počtu zaútočili a po odstřelování a vyprášení Drndových betonů se puk odrazil na hůl volného Patrika Goly, který jej poslal do odkryté brány – 2:5. Po ubráněné početní nevýhodě se Tomáš Rubý okamžitě zapojil do hry a na útočné modré čáře přijal přesnou nahrávku od vlastní brány. Souboj s gólmanem však prohrál, když puk napálil přímo do jeho náručí.

RT TORAX Poruba byl v posledních sedmi minutách utkání lepším týmem. Hra probíhala ve třetině Slezanů, kteří se před Zavadila dostali až dvě minuty před konce třetí třetiny. Ale stejně se ke střele nedostali, protože souboje na mantinelu nedokázali vyhrávat. Utkání se dohrávalo v duchu velkého bruslení nahoru dolů s možností nabídnout diváků ještě jednu branku, ale to už gólmani nedovolili. Porubští si z opavského ledu odvezli tři body za výhru 2:5.