Výhru Kometě doslova darovali ve druhé třetině

22.11.2014, Gabriela Juříková

Po pátečním domácím odevzdaném výkonu se Vsetínem cestovali starší dorostenci RT TORAXu k dalšímu zápasu do Brna, kde je čekal souboj se třetí Kometou. Její vedení hosté smazali v přesilovce těsně před první přestávkou, ale v prostřední části utkání si domácí vypracovali v rychlém sledu čtyř brankový náskok a to ještě Sebastián Bayer, který čelil celkem šestačtyřiceti střelám, chytil trestné střílení. Ve třetí třetině se soupeři z gólu radovali střídavě. Na šestou branku Komety odpověděla Poruba proměněným trestným střílením, sedmá domácí branka byla odměněna trefou v dvojnásobné přesilovce. Poslední slovo nakonec měla Kometa a hosté odjeli s prohrou 3:8.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 24.kolo so 22.11.16:00
HC Kometa Brno
8:3(1:1, 4:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 12. Čejka (Havlát, Furch), 21. Havránek (Havlát, Sedláček), 24. Lacombe (Hroudný, Trnka), 25. Kratochvíl (Čejka), 29. Sedláček (Kratochvíl, Čejka), 48. Kratochvíl (Sedláček), 54. Havránek (Havlát, Ferda), 56. Lacombe (Petrla) – 20. Csabala (Šustala), 53. Horváth (TS), 59. Korec (Olšr). Rozhodčí: Hejduk – Rittich, Kuřítko. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:3.
HC Kometa Brno: Slavíček (1. Krček, 4. Slavíček, 41. Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek
HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer – Olšr, Bijota, Skokan, Halška, Široký, Boháč, Prokeš, Prepsl – Holub, Csabala, Konvička, Veselý, Šustala, Dohnal, Dang, Bialoň, Žídek, Horváth, Korec

Zápas začal po půl minutě velkou šancí hostů. Lukáš Horváth se dostal až do mezikruží a vypálil. Zdeněk Slavíček zasáhl betonem, ale nasměroval kotouč pouze na tyčku, kam již nestihl rychle dobruslit další hostující hráč. Jenže domácí brankář utrpěl zranění a vystřídal jej Martin Krček. V čase 3:06 se Slavíček vrátil mezi brněnské tři tyče.

Kometa nevyužila první přesilovku, i když Jan Hasoň neměl ke vstřelení úvodní branky příliš daleko. U domácí klece měl šanci Holub, ale dobře nahraný kotouč mu přeskočil přes hokejku. Ve dvanácté minutě vypadl Bayerovi z výstroje puk po střele Havláta a k dorážce se rychle dostal Jakub Čejka. Čtyři sekundy před první sirénou Poruba využila přesilovku a srovnala trefou Dominika Csabaly.

Prostřední dějství začalo rychlým gólem Komety. Robert Havlát ujel na pravý kruh s dvěma beky Poruby v zádech, z otočky nahrál mezi kruhy, kde si v klidu puk zpracoval Tomáš Havránek, jenž s přehledem poslal puk k pravé tyčce. Tři minuty na to následovala trefa Erica Lacombeho a za 64 sekund objel branku Poruby Petr Kratochvíl a střelou nad rameno Bayera zvýšil domácí vedení na 4:1.

Gólové hody pokračovaly a před polovinou zápasu dal pátý gól David Sedláček. Ve 31. minutě hráli domácí dvojnásobné oslabení, v němž se do bekhendového zakončení dostal Havránek. Jen málo chybělo, aby potrestal porubské zaváhání. Šest minut před druhou sirénou sebral ve středním pásmu volný puk Hasoň a naprosto sám vjel do útočné třetiny. Bekhendem si ale na brankáře hostujícího celku nepřišel. Za stavu 5:1 tak odešli hráči do kabin.

Závěrečná třetina nabídla k vidění nejvíce gólů. Kometa sice začala dvacetiminutovku velmi opatrně, bylo jasné, že již nechce inkasovat a pohlídat si náskok čtyř tref. Kapitán Petr Kratochvíl se ale dostal zkraje osmačtyřicáté minuty v samostatném úniku, který zakončil kličkou do forhendu a gólem. Druhá trefa hostů ale přišla záhy. Lukáš Horváth nejprve neuspěl v brejku a jelikož byl hákován, nařídil rozhodčí trestné střílení. A to hokejista proměnil posláním puku mezi nohy Martina Krčka, který odchytal celou poslední periodu.

Brno ale reagovalo dalšími dvěma brankami. Nejprve nikým nehlídaný Tomáš Havránek uklidil puk do odkryté klece. Další vyražený puk si po chvíli vzal Eric Lacombe a upravil na 8:2. Domácí se však posléze provinili několika přestupky a až do konce hráli v dvojnásobném oslabení. Vteřinu před vypršením prvního trestu domácí gólman nestačil na střelu Jana Korce, který tak minutu před koncem zápasu uzavřel střelecké dostihy.

Po pátečním domácím fiasku se Vsetínem předvedli porubští starší dorostenci bojovnost a nasazení a trenérům dokázali, že hokej přeci jen hrát umí. V pátek 28. listopadu přivítají městského rivala Vítkovice, které podlehli Zlínu 5:8.

Marek Moskal (HC Kometa Brno: Podobně jako s posledním zápasem v Porubě nejsme spokojeni, až na pár střídání. První třetina byla z naší strany žalostná. I když je Poruba poslední, ti hráči umí hrát hokej a přístup našich kluků byl katastrofální. Sice máme tři body, ale výkon nebyl vůbec ideální.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba: Z naší strany byla první třetina vynikající. Podařilo se nám naštěstí v závěru první třetiny srovnat na 1:1, takže to bylo parádní. Ve druhé části se ale projevili individuální chyby. Nemůžeme inkasovat v situacích dva na dva. Potom jsme kotouč nahráli soupeři a ten tuto chybu potrestal na 3:1. Na střídačce ale bylo živo a jasně bylo vidět, že kluci chtějí bojovat až do konce.