Starší dorostenci drželi s Kometou krok jen deset minut, těšit je může pouze nula v kolonce trestů

28.10.2014, Gabriela Juříková

I ve sváteční den se hokejový kolotoč nezastavil a v extralize staršího dorostu bylo odehráno sedmnácté kolo. Porubští mladíci se na domácím ledě utkali s aktuálně třetím týmem tabulky Kometou Brno, která potvrdila ve všech směrech své kvality a roli favorita. RT TORAX Poruba dokázal na první soupeřovu branku reagovat vyrovnáním z hole Davida Nardelliho, ale pak kupil velké chyby v obraně i ve dvou početních výhodách a rozjeté střelecké hody Brna se nakonec zastavily na čísle sedm. V závěru utkání ještě korigoval nepříznivý výsledek Lukáš Irgl, který se podílel u prvního gólu asistencí. Již v pátek 31. října čeká starší dorostence další těžké utkání na ledě Vítkovic.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 17.kolo út 28.10.13:30
HC Kometa Brno
2:7(1:3, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Nardelli (Irgl), 58. Irgl (Dang, Horváth) – 4. Sedláček (Kratochvíl, Havránek), 11. Čejka (Havlát, Hasoň), 16. Kratochvíl (Havránek), 26. Ferda (Mlynář), 31. Čejka (Lacombe, Sedláček), 51. Trnka (Petrla, Lacombe), 57. Hroudný (Heinrich, Sedláček). Rozhodčí: Trombík – Kašinský, Rožánek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 2:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Halška, Prepsl, Boháč, Prokeš, Skokan – Csabala, Horváth, Korec – Irgl, Nardelli, Konvička – Žídek, Dohnal, Šustala – Stach, Dang
HC Kometa Brno: Slavíček (40. Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek

Přestože Poruba získala první vhozený puk, ohrozit brněnskou bránu se ji nezdařilo. Opačně to však fungovalo naprosto přesně a Škoda si jako první sáhl na kotouč po střele Heinricha. Domácí se pak ještě dvakrát dostali z defenzivní smyčky, ale v polovině čtvrté minuty vypálil od modré čáry David Sedláček a Kometa vedla. V dalších minutách se Poruba bránila dalším útočným atakům v podání Hasoně či Ferdy s Hroudným.

Na červené čáře ve středu hřiště získal kotouč Irgl a okamžitě ujížděl k brněnské bráně. Místo střely volil přihrávku přes obránce na najíždějícího Davida Nardelliho, který až na podruhé bekhendem překonal gólmana Slavíčka a v deváté minutě bylo vyrovnáno. Dlouho tento stav nevydržel. V začátku jedenácté minuty si Kometa vzala vedení zpět, když nepozornosti domácí obrany využil s podporou Havláta a Hasoně Jakub Čejka. RT TORAX si vytvořil několik dobrých vyrovnávacích šanci, ale okamžiku překvapení nevyužil dvakrát Šustala a bránu minul i Horváth.

Kometa si do přestávky vytvořila dvoubrankové vedení, když si v podstatě dala Poruba vlastní branku, která byla připsána Petru Kratochvílovi. Ve střeleckých hodech pokračovali hosté i po výměně stran. Nejprve potrápili Škodu několika salvami střel, až jej pokořil střelou přes levý beton Radim Ferda. Poruba dostala šanci snížit brněnské vedení v přesilovce, které zapříčinilo špatné střídání Komety. Jenže ani to ji nezabránilo v útočném výpadu. Zaváhání porubské obrany využil a potrestal samostatným únikem Jakub Čejka, jenž bekhendovou kličkou k pravé tyči pokořil gólmana Škodu. Kometa vedla 5:1.

Poruba nedokázala přesilovku využít a i po ni se Csabala nedokázal prosadit v samostatné akci. V dobré pozici na dorážku se ocitl Stach, ale po střele Danga nedokázal puk zvednout nad gólmanův beton. Po druhé výměně stran se hra trošičku srovnala. Kometa měla již patřičný náskok, takže dala šanci druhému gólmanovi Krčkovi a navíc se nikam nehnala, přesto zatápěla před porubským brankovištěm neustále. Ani domácí nezaháleli, jenže jejich akcím chyběla pohotovost a trochu štěstíčka. Po druhé výměně stran se v herním projevu nic nezměnilo. Poruba pořád nedokázala své šance dotáhnout do úspěšného konce.

Nedařilo se ani hostům, přestože zahrnovali Škodu střelbou s všemožných míst. Od poslední branky uplynulo dvacet minut, když puk do porubské sítě protlačil obránce Aleš Trnka. Irgl, Konvička, Nardelli, hodně zatápěli obraně Komety, ale gól z toho nevytěžili. Ani Žídek s Šustalou nebyli úspěšní. Tři minuty před koncem třetí třetiny navýšil brněnské vedení Daniel Hroudný, který šikovně nastavil hokejku do střílené přihrávky Heindricha od mantinelu na střed hřiště. Po vyhraném středovém buly se domácí dostali před Krčka, a když se nezdařila dorážka Horváthovi, podařila se Lukáši Irglovi. Puk zaplachtil přes Krčkův beton.

Kometa potvrdila roli favorita a zaslouženě na porubském ledě vyhrála 7:2. RT TORAX Poruba se dál trápí v koncovce a hledá klid na holích i v hlavách. Již v pátek 31. října v 17 hodin totiž nastupuje ve Vítkovicích proti dalšímu silnému soupeři, který bojuje s Olomoucí a Havířovem o čtvrté místo v tabulce.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Gratuluji soupeři k výhře. Byl ve všech herních dovednostech víc než lepší než my. Lépe bruslil, pokrýval si puky, technicky naše hráče předčil a hlavně byl produktivní ve střelbě.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a kluci to zvládli dobře. Na ledě nám dobře funguje komunikace a tak jsme dali příležitost i druhému gólmanovi. Sice tempo hry svádělo k zbytečným kombinacím, ale nakonec je pro nás výsledek dobrý.