Starší dorostenci poslední zápas sezony slavili vítězstvím

09.03.2012, Gabriela Juříková

Starší dorostenci na svém ledě přivítali k poslednímu zápasu sezony soupeře z Hodonína. Utkání dostávali pod kontrolu postupně a gólmana Krampla překonali až v sedmé minutě. Do první přestávky se RT TORAX radoval ještě třikrát. Druhá třetina dlouho připomínala tenisové klání a branek se diváci dočkali až v posledních šesti minutách, kdy se hráči RT TORAXu trefili třikrát. V posledním dějství čelili domácí tvrdší hře, lepší obraně a tak k sedmi gólům přidali už jen jeden. Dvě branky a tři asistence si připsal Martin Csomor, dvougólový byl Michal Pelech a tři nahrávky zaznamenal Jakub Schwarz. Marek Maček neměl v zápase mnoho práce. Až na poslední minuty zápasu, kdy se hodonínští útočníci přes domácí obranu dokázali prosazovat. Nakonec se podařilo Mačkovi sezónu čistým kontem začít i skončit.

Liga staršího dorostu - 36.kolo pá 9.3.17:00
SHK Hodonín
8:0(4:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Gřeš (Csomor), 8. Smrčka (Laryš), 17. Pelech (Schwarz, Csomor), 18. Csomor (Stanke, Gola), 34. Pelech (Hradil), 36. Demel (Schwarz, Csomor), 39. Pobuta (Havránek), 42. Csomor (Schwarz). Rozhodčí: Janda T. – Kopřiva, Urbánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 8:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Stanke, Soukal, Síkora, Demel, Balcar, Bolek, Juřík, Štěpán – Pobuta, Gola, Havránek – Csomor, Schwarz, Gřeš – Laryš, Smrčka, Holáň – Kropka, Hradil, Pelech.
SHK Hodonín: Krampl (od 33. Maloch) – Čech, Chorvát, Výmola, Repáň, Prčík, Strapina – Kučera, Fojtík, Křivánek, Janota, Sedlák, Kukliš, Šála, Rind, Rauš.

Z šatny domácích mladíků se ozývala „motivující“ hudba, div že reproduktory neexplodovaly. Poslední zápas sezony si hodlali řádně užít, byť věděli, že se už nemůžou dostat na metu, kterou si před sezónou vytyčili. Zápas začal poměrně vyrovnaně. Do slibných střeleckých šancí se brzy dostal hodonínský Kukliš a tandemovou práci Fojtíka s Kučerou nedotáhli do zdárného konce. Na druhé straně nevyšel bekhend Kropkovi ani Csomorovi.

Střeleckou smůlu prolomil až v sedmé minutě zásahem pod horní tyč Tomáš Gřeš. Po minutě proměnil Laryšovu nahrávku zpoza branky Marek Smrčka a Poruba vedla 2:0. V deváté minutě dostal Hodonín šanci zahrát si přesilovku. Jenže usadit se v domácí obranné třetině se hostům nedařilo. Sami naopak čelili útočným výpadům. Fojtíkovi se podařilo kotouč získat, projet po pravém křídle středním pásmem a bekhendem zakončit. Puk však skončil na tyči.

Do střelby se zapojili i hodonínští obránci. Strapina pálil od modré, ale puk po zblokování doplachtil do nejvyšších pater tribuny. Něco přes minutu a půl měli přesilovku domácí. Ale dlouho připravovaná kombinace mladíkům nevyšla. V polovině třetiny bylo už zřetelné, že utkání má plně v režii RT TORAX. Snadno se dostával do útočné třetiny, lehce si vytvářel šance a dostával soupeře pod tlak. V patnácté minutě se Hodonín dostal do oslabení. Čelil rychlým přihrávkám, kombinacím.

Když byli hosté již v plném počtu, domácí zúročili nasazení, bojovnost a tlak. Krampl dostatečně nepokryl levou tyč a puk mu po hbité střele Michala Pelecha prošel mezi ramenem a brankovou konstrukcí – 3:0. Po minutě se skóre opět měnilo. Po několika pokusech se konečně trefil Martin Csomor a zvyšoval na 4:0.

I ve druhé třetině dával RT TORAX najevo, že hodlá toto utkání nadále režírovat. Golou vystřelený puk z mezikruží Krampl s přehledem chytil. Nadvakrát po vyhraném buly neuspěl Csomor a ani následnou šanci se stejnému hráči nepodařilo proměnit v gól. Na druhé straně neměl domácí brankář Maček příliš práce. Hodonínští hráči stříleli z úctyhodné vzdálenosti. Rauš ze středního pásma pálil mimo tři tyče a Kukliš napálil puk do betonů.

Hosté oproti první třetině hru přitvrdili, dokázali rychle přistupovat k hráči s pukem a znepříjemňovat domácím rozehrávky. Útočnou souhru předvedli Kučera s Fojtíkem. Dokázali rozhodit porubskou obranu, jenže koncovka jim nevycházela. Dobrých pět minut se hrál hokej nahoru dolů. Diváci si mohli myslet, že jsou spíš na tenisovém klání než na hokeji. Bruslení z jednoho konce hřiště na druhé a zpátky několikrát po sobě. Po krátkém přerušení hry se vše opakovalo. V osmé minutě orazítkoval tyč domácí útočník Kropka a puk vystřelený Fojtíkem domácí brankář čapl do lapačky.

Trenér hostů poslal ve třinácté minutě do branky druhého gólmana Malocha. Asi proto, aby si užil poslední zápas tohoto ročníku. Ani si pořádně nesáhl na puk a už jej lovil ze své sítě. Michal Pelech se natlačil od střídaček před bránu a vystřelil. Poruba vedla 5:0, přesto nadále s chutí útočila. Od modré pálil obránce Juřík. Puk sice letěl rychle, ale po ledě, což se dalo jen těžko tečovat. Brankář Maloch jej vyrazil mimo nebezpečnou zónu.

Hosté si vzpomněli, jak se útočí, ale nebyli sourodí. Kukliš rozjel akci, jenže spoluhráči jeho rychlosti nestačili. Puk získali domácí, bleskově se přemístili do útočné třetiny, kde obránce Patrik Demel podpořil útok a střelu Schwarze úspěšně tečoval blízko brankoviště – 6:0. O nulu hodlal Mačka připravit Janota. Napřáhl se skoro až ke stropu, ale nebylo to nic platné, domácí brankář byl připraven. Okolo Malochovy branky bylo horko. Boj o kotouč vyhrávali domácí, a když už to nikdo nečekal Pavel Pobuta poslal puk zadovkou na brankáře i když měl hráče na zádech. A zapsal se jako střelec sedmé branky.

V první i ve druhé třetině předvedli sehranost a nebylo tomu jinak i v třetině poslední. Fojtík s Kučerou ale ani na potřetí nedotáhli útočnou akci do zdárného konce. Naopak protiútok RT TORAXu znamenal osmý kotouč v brance Hodonína, a jak se později ukázalo i poslední. Autorem byl Martin Csomor, který přetavil v gól nahrávku Schwarze.

V dalších minutách se hodonínští hráči střelecky probudili. Puk vystřelený Chorvátem nikdo před Mačkem netečoval. Kukliš vyhrál souboj v rohu útočného pásma a vystřelil od zadního mantinelu a doufal, že se puk odrazí od betonů do branky. Maček se dokázal včas zorientovat a puk zastavit před brankovou čarou. A Kučera pálil jen do plexiskla za brankou. A nejvíc zatrnulo domácím, když Křivánek vystihl rozehrávku obránců a vypálil.

Hodonín se čím dál tím víc dokázal prosazovat. Přitvrdil ještě více než ve druhé třetině, což pocítil nejprve Juřík na zadním mantinelu a posléze Pobuta v třetině hostí. Přestože si domácí zahráli přesilovku, ohrozit branku se podařilo Hodonínu. Kapitán Sedlák přesto nulu ze světelné tabule nevymazal. A čím blíž byl konec zápasu, tím více se stupňoval hodonínský tlak. Až v posledních minutách měl domácí brankář plné betony práce. V permanenci byla lapačka i vyrážečka. Maček odolal střelám Strapiny, Fojtíka, Kukliše, Křivánka i Janoty. Sezonu s nulou začal i skončil a podílel se na výhře 8:0.

Ostatní výsledky 36. kola Ligy SD sk. Východ:

HC Zubr Přerov – HC Slezan Opava 11 : 0
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 11 : 5
HC Orlová – SK Karviná ? : ?
HK MD Šumperk – HC Uherské Hradiště ? : ?

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Oproti včerejšímu zápasu v Karviné, kde kluci předvedli špatný výkon bez nasazení, tak dneska na čtyři lajny to bylo v tempu. Kluci zahráli solidně. Branek mohlo padnout více po těch šancích, co jsme měli. Marek Maček vychytal nulu. Sezónu s nulou začal i skončil, jak sám připomenul. S dnešním zápasem, s přístupem kluků i těch mladších, kteří hráli, jsem spokojen.

Jaroslav Crlík (SHKm G-mont Hodonín): Kluci se dneska vůbec nesnažili, pojali zápas jako zájezd. Gólmanům nepomohli, ani jednomu. Nepomohli jim a byl to od nich hodně vlažný výkon. Po první třetině jsem v kabině řekl, abychom tady nebyli trapní. A chvilkami jsme trapní byli, což mi dost vadí, když se takhle hraje. Byť je to poslední zápas sezony, jsme na pěkném pátém místě, tak odevzdat takhle zápas je naprosto zbytečné a hloupé.