Porubská juniorka si spravila chuť po předchozí prohře, vysokou výhrou porazila Karvinou

05.10.2014, Kateřina Juříková

Proti porubským juniorům nastoupila velice oslabená Karviná, která v předchozím utkání rozstřílela Warrior Brno. Podobný kousek se bohužel oslabeným hostům na ledě Poruby nepovedl, neboť utkání zcela ovládal tým domácích. Do zápasu ovšem Karviná vstoupila gólem, který navíc padl v přesilové hře domácích. Poruba neuhlídala Jakuba Kurowského, ale po jeho brance již padaly góly pouze do karvinské svatyně. Domácí nastříleli celkem devět branek. Hattrickem se mohl blýsknout Robin Gola, ale jeho poslední branka nebyla uznána. Dalším produktivním hráčem byl Radek Batoň, který dal jeden gól a na tři nahrál. Poruba zvítězila 9:2.

Liga juniorů - 8.kolo ne 5.10.10:15
HC Býci Karviná
9:2(2:1, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 7. Mládek (Holaň), 18. Gola R. (Csomor), 24. Holaň (Bartoň), 34. Ryška (Bartoň), 37. Rataj (Kropka), 43. Gola R. (Soukal), 44. Hranoš (Bartoň), 49. Bartoň (Štěpán, Mládek), 51. Havránek (Hranoš, Rataj) – 5. Kurowski (Medve), 53. Kasperlík. Rozhodčí: Fiala – Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 0:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 9:1, 9:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Gola R., Gálik, Štěpán, Kurnik, Schwarz, Csomor, Stoklásek, Hranoš, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Soukal, Havránek, Kropka
HC Býci Karviná: Motálek – Pasrbek, Kasperlík, Czylok, Kurowski, Piechaczek M., Wolek, Anestis, Piechaczek J., Václavík, Pacas, Medve, Škorpík

Již od začátku utkání měla Poruba puk ve své moci. Ovšem když přišla přesilová hra, ve které měli domácí větší šanci vstřelit gól, dokázal Jakub Kurowski přebruslit hřiště a trefit se mezi betony porubského brankáře. Jonáš Mládek a jeho pětka to však nehodlali nechat tak a vzápětí domácí dorovnali.

Obě mužstva se o puk neustále přela, ale častěji jej na holích měla Poruba, která se pořád a pořád snažila vstřelit další branku. Jenomže ani domácí ani Karviná neměli šanci proti strážcům svatyní, neboť Šrámek i karvinský gólman Motálek vždy střely pokryli a nepustili kotouč za svá záda. V osmnácté minutě se přece jen podařilo zvýšit stav. Domácí se pořád tlačili do útočného pásma, kde posléze Robin Gola skóroval.

Karviná se snažila zopakovat úvod předešlé třetiny, ale to se nezdařilo. Karvinské pokusy nevyšly tak jak by měly a dokonce se ani Václavíkovi nepodařilo vstřelit kotouč do odkryté klece. Poruba se činila lépe, neboť po střele Vojtěcha Holaně se stav navýšil na 3:1. Domácí se stále pokoušeli o vstřelení dalších gólů, ale přesilovky se nedařilo využít. Ale i tak měl karvinský brankář co dělat, aby stačil stíhat sledovat jak puk, tak pohyby soupeřů, neboť povětšinou mu stínili jeho vlastní hráči.

Parádní akci sehráli domácí v další přesilové hře. Po celou dobu se Poruba snažila udržet v útočném pásmu a vymýšlela všemožné taktiky jak rozhodit gólmana. Po Bartoňově nahrávce se do odkryté klece nakonec strefil Filip Ryška. Na karvinském brankáři šla vidět frustrace, neboť po pár minutách obdržel další gól. Tomáš Rataj čekal ve středním pásmu na nahrávku, kterou mu poslal Kropka. Nikým nehlídán, nikým nestíhán si vyjel ihned za modrou a parádní střelou poslal kotouč nad lapačku.

Domácí přidali další branku ihned v začátku poslední třetiny. Karviná neudržela porubské útočníky v přijatelné vzdálenosti od svého gólmana a po nahrávce Soukala se do klece strefilRobin Gola. Po pár vteřinách přidal další gól Michal Hranoš. Hosté se marně pokoušeli puk vyvést ze svého teritoria, neboť Poruba jim v tom vždy zabránila a Šrámek tak mohl sledovat hru z povzdálí.

Poruba měla našlápnuto již na deset branek. Tu osmou vstřelil Radek Bartoň, který vypálil z prostoru kruhu, jenomže Motálek nestačil včas zareagovat svou lapačkou a puk skončil v kleci. O několik minut později přidal další gólMartin Havránek. Šrámek poté obdržel nešťastnou branku. Ačkoliv dlouhou dobu nemusel nic dělat, z ničeho nic se na něj řítil Ondřej Kasperlík, který se pokusil pouze nahodit kotouč, když již projel za brankovou čáru. I když byl porubský gólman připraven, kotouč přeskočil jeho levý beton a skončil v brankovišti.

Hosté si vzali dvě minuty před koncem oddechový čas, ale ani to jim nebylo nic platné. Domácí se do konce utkání zdržovali v útočném pásmu, kde dokonce Robin Gola zdolal Motálka, ale branka nebyla uznána, neboť hlavní sudí viděl na situaci ze špatného úhlu a než stačil dojet za bránu, pohotový karvinští hráči puk z klece vyhodili pryč.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Snažili jsme se postavit do hry všechny hráče, takže jsme hráli od začátku na čtyři útoky a tři obrany. Ze začátku bylo utkání vyrovnané, neboť nám to od začátku skřípalo a kluci přetahovali střídání. Ve druhé a třetí třetině se kluci srovnali a odvedli slušný výkon. Přesilové hry se nám nedařilo proměňovat, ale výsledek je i tak pro nás přijatelný.

Roman Sedlák (SK Karviná): Utkání bylo celkem jednoznačné. Domácí vyhráli i díky tomu, že jsme dohrávali zápas pouze v devíti lidech a v takovém počtu se opravdu juniorská liga nedá hrát. Kluci zápas dohrávali z posledních sil a měli toho plné zuby. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.